Instagram’da Açıklamalar Ve Yorumlar Nasıl Kopyalanır?

0
4170

Bilindiği gibi Instagram paylaşılan gönderilerin altındaki açıklamalar kopyalanamıyor. Aynı şekilde Instagram yorumları da kopyalanamıyor. Bazen yorumlarda çok beğendiğimiz yazılar olabiliyor. Bazense bağlantı paylaşılıyor ancak kopyalayamadığımız için bu bağlantılara ulaşamıyoruz. Dolayısıyla da bu bilgilere ulaşamıyoruz veya tekrardan kendimiz bakarak yazmamız gerekiyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu işlem de uzun bir zaman alıyor ve yorucu olabiliyor.

Bu açıklamalarda ve yorumlarda paylaşılan bilgilere ulaşmak için bazı teknikler bulunuyor. Bu işlemlerin hiçbirinin Instagram ile ilgisi olmuyor. Yani Instagram haricinde bir uygulama kullanarak paylaşılan açıklamaları kopyalayabiliyoruz. Harici bir uygulama kullanmadan Instagramdaki yorumları ve açıklamaları kopyalamanın ihtimali yoktur. Çünkü; Instagram platformu buna izin vermez.

Instagram’da yorumlar ve açıklamalar nasıl kopyalanır?

İlk ve kolay seçeneğiniz bir bilgisayar yardımıyla Instagram’a giriş yapıp istediğiniz açıklamayı ve yorumu kolaylıkla kopyalayabilirsiniz. Instagram platformunda bilgisayarlara karşı bir koruma yoktur ve dilediğiniz yorumu veya açıklamayı kopyalayabilirisniz.

Ancak mobil uygulama kullanıyorsanız bu durum o kadar kolay olmayacaktır. Bunun için harici bir uygulama kullanmanız gerekecektir. İlk yapmanız gereken uygulama marketine giriş yaparak ‘Universal Copy’ isimli uygulamayı aratıp yüklemeniz olacaktır.

instagram yorumları kopyalama

Daha sonra uygulamaya giriş yaptığınızda ilk seçenekte Universal Copy’i etkinleştirmek için buradan etkinleştir butonuna dokunun.

instagram yorumları kopyalama

Etkinleştiri seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi ‘ayarları aç’ seklinde bir seçenek gelecektir buradan ‘ayarları aç’a tıklayarak Universal Copy’nin erişebilirliğine izin vermeniz gerekiyor.

instagram yorumları kopyalama

İzni verdikten sonra bildirim çubuğunda uygulamanın bildirimini göreceksiniz. Bu bildirime dokunduğunuz zaman ekrandaki tüm metinleri kolaylıkla kopyalayabiliyorsunuz.

instagram yorumları kopyalama

Kopyalamak istediğiniz Instagram gönderisini veya yorumunu açıp daha sonra yukarıdaki bildirim çubuğundan uygulamanın bildirimine tıklamanız gerekiyor.

Ardında telefon ekranının etrafı mavi çerçeve içerisinde olacaktır. Bu aşamadan sonra kopyalamak istediğiniz yazıya basılı tutarak kopyalayabilirsiniz. Ayrıca yazının içinde bulunan linkleri seçebilirsiniz.

instagram yorumları kopyalama

Yorumlar içinse aynı şekilde kopyalamak istediğiniz yorumu açın ve bildirim çubuğundan uygulamanın bildirime tıklayın. Daha sonra kopyalamak istediğiniz yazıyı seçin ve kopyala butonuna dokunun.

instagram yorumları kopyalama

Kopyalama işlemleri bu kadar artık istediğiniz gibi Instagram’da bulunan metinleri kopyalayabilirsiniz. Uygulamanın bildirimininden kurtulmak içinse en başta Universal Copy etkinleştir seçeneğini kapatmanız yeterli olacaktır. İhtiyacınız olduğu zamanlarda tekrardan etkinleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here