Ebeveynler İçin İnstagram Rehberi

0
1026

Instagram son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformu haline gelmiş durumda. Çevremizdeki hemen hemen herkes Instagram kullanıyor. Instagram kitle olarak çok geniş bir aralığa sahip, her yaştan insan platformun içinde bulunuyor.

Bazı durumlarda ebeveynler çocuklarını kontrol altında tutmak ve sosyal medyada korumak isteyebilir. Instagram’ın yaş sınırı olarak 13 yaşını doldurmamış kişiler platforma üye olamaz. Ancak 13 yaşını geçmiş herkes platformda yer alabilir.

Eğer platformda 13 yaşından küçük bir profil ile karşı karşıyaysanız bunu bildirerek hesabın kapatılması için inceleme başlatmayı sağlayabilirsiniz. Eğer incelemeler sonucunda Instagram kullanıcısının 13 yaşından küçük olduğu ortaya çıkarsa bu kişinin hesabı kapatılacaktır.

Çocuğumun hesabına erişebilir miyim?

Sosyal medyada çocuklara karşı bazı tehditlerin olduğunun videoları görebilir. Doğal olarak ebeveynler bu durumda tetikte olmak istiyor. Bunun için çocuklarının hesaplarına erişmek istiyor ancak bu mümkün değil.

Instagram’ın gizlilik yasalarına göre herhangi bir kişinin hesabına erişmeniz mümkün değildir. 13 yaşından büyük kişilerin yetkili bir hesap kabul edildiğini unutmayın. Ancak yine ede çocuğunuzdan Instagram hesap bilgilerini isteyerek onun haberi dahilinde hesabına erişebilirsiniz.

Çocuğumun paylaştıklarını kimler görebilir? 

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Eğer çocuğunuzun profili gizli değilse Instagram kullanan herkes profiline erişebilecektir ve böylece çocuğunuzun paylaştığı tüm fotoğrafları ve

Eğer çocuğunuz gizli bir profile sahipse sadece onayladığı kişiler gönderisini görebilecektir. Ayrıca daha önceden onayladığı kişileri de takipten çıkartabilir ve kişi listesini dilediği gibi düzenleyebilir. Bunun haricinde istemediği kişileri de engelleyebilir ve engellediği kişilere bildirim gitmez.

Çocuğumun bir resmini nasıl kaldırabilirim?

Instagram kurallarına uymayan gönderiler şikayet edilmesi sonucunda fındıkzade escort kaldırılacaktır. İnstagram’da paylaşım yapan kişilerin tüm hakları saklı olduğu için kural dışı olan gönderilere herhangi bir müdahale yapılmayacaktır.

Çocuğuma ait görsel neden kaldırıldı?

Bir çok kişi Instagramı kullanırken çocuklarının fotoğrafını paylaşıyor. Ancak paylaşılan bu fotoğraflar kural dışı olduğu zaman kaldırılması oldukça olağandır. İnsanlar paylaşım yaparken farklı fikirlere sahip olabiliyor ve çoğu kişi tamamen iyi niyetli paylaşım yapıyor ancak Instagram yönetimi platformundaki düzeni sağlamak için Topluluk kurallarını el üstünde tutuyor. Dolayısıyla da kuralların dışında olan gönderileri kaldırıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here