IG TV Videosu Facebook Sayfasında Nasıl Paylaşılır?

0
1015

Instagram’daki kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Instagram ekibi ise düzenli güncellemeler yaparak platformun gelişmesini sağlıyor. Böylece gün içerisinde milyonlarca kişi Instagram’da vakit geçiriyor ve paylaşım yapıyor.

Instagram’daki paylaşım biçimlerinin sayısı da artıyor. Yani eskiden Instagram’da sadece gönderi paylaşılıyordu ve bu gönderiler sadece fotoğraf ve en fazla 15 saniyelik vidolardan oluşuyordu.

Yapılan düzenlemeler sonrasında video süreleri 1 dakikaya kadar çıkartıldı. Daha sonra Instagram’a hikaye bölümü eklendi ve bu bölüm çok popüler oldu. Her gün bir çok kişi hikaye paylaşımı yapmaya başladı.

Son zamanlarda eklenen bir özellik ise IG TV oldu. Instagram’daki video süreleri 1 dakikayı geçmediği için IG TV adında bir video paylaşım platformu dahil edildi. Böylece her kullanıcı 10 dakikaya kadar video paylaşımı yapma hakkı kazandı. Bununla beraber onaylı (mavi tik) hesaplar 1 saat uzunluğunda video paylaşabilir hale geldi.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Instagram’ın attığı bu adımla beraber ilerleyen zamanlarda Youtube’a rakip olabileceği düşünülmeye başladı. Hatta daha sonradan IG TV üzerinde video paylaşarak para kazanma özelliği geleceği de konuşulmaya başlandı.

Ayrıca IG TV’de paylaşılan gönderiler Facebook sayfasında direkt olarak paylaşılabiliyor. Böylece hem IG TV’yi kullanmış oluyorsunuz hem de Facebook sayfanızda videonuzu paylaşmış oluyorsunuz. Peki, IG TV videosu Facebook sayfasında nasıl paylaşılır? Bu konu hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

IG TV videosu Facebook sayfasında nasıl paylaşılır?

Öncelikle unutmamanız gereken konu, Facebook sayfanızda IG TV videosu paylaşmak için sayfa yöneticisi olmanızın gerekmesidir.

İlk olarak tabi ki IG TV’de bir video paylaşmanız gerekecek. Bu konu hakkında detaylı bilgiye Instagram IG TVde Nasıl Video Paylaşılır? isimli makalemizden ulaşabilirsiniz.

Videonuzu paylaşmadan önce başlık ve açıklama ekledikten sonra aşağıdaki seçenekler arasında ‘Facebook’ta görünür yap’ butonunu aktifleştirin ve daha sonra Facebook bilgilerinizi girin. Eğer daha önce profiliniz Facebook ile eşleştirildiyse zaten bu seçenek aktif olacaktır.

Instagram ig tv videolarını facebookta paylaşma

Facebook bilgileriniz doğru bir şekilde girdiyseniz aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekrandayken yukarıda sağ üstte bulunan ‘Bitti’ butonuna dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Instagram ig tv videolarını facebookta paylaşma

Artık videonuz yüklendikten sonra otomatik olarak Facebook sayfanızda da paylaşılacaktır. Tüm işlemler bu kadar, bundan sonra tek yapmanız gereken videolarınızı IG TV’de paylaşırken ‘Facebook’ta görünür yap’ butonunu aktifleştirmek olacaktır.

&nbsp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here