Instagram Ad Etiketi Nasıl Paylaşılır?

0
458

Instagram her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam eden sosyal medya platformlarından bir tanesi haline geldi. Kurulduğu günden bu yana büyük bir ivme ile büyümeye devam eden sosyal medya uygulaması sürekli olarak yenilikler getiriyor.

Instagram’ın kullanıcı sayısının artmasındaki en temel sebep sürekli olarak yeni özelliklerin kazandırılması oldu. Özellikle Facebook grubu tarafından satın alındıktan sonra çok büüyk yenilikler yapıldı.

Instagram kullanıcıları tarafından en önemli ölçü birimlerinden bir tanesinin takipçi sayısı olduğunu biliyoruz. Instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu takipçi sayısının artması için düzenli olarak paylaşımlar yapıyor ve bunun için çaba gösteriyor.

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesi olan ‘ad etiketi’ özelliği ile Instagram profilinizi istediğiniz kişilerle paylaşabiliyorsunuz. Böylece kendi kendinize reklamınızı yapmış oluyorsunuz ve bunu gören Instagram kullanıcıları sizin profilinize göz atabiliyor.

Instagram Ad Etiketi Nedir?

Ad etiketi Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesidir. Ad etiketini Instagram’daki kimlik kartınız gibi düşünebilirsiniz. Ad etiketinize ulaşan herkes kolaylıkla sizin profilinize de ulaşabilir.

Ayrıca ad etiketinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise kullanıcıların telefon kamerasını kullanarak sizin profilinize kolaylıkla erişmesini sağlamaktır. Yani bir bakıma QR kod mantığıyla çalışarak sizin profilinize doğrudan yönlendirme sağlamaktadır.

Instagram’da ad etiketi çıktığı günden bu yana aktif bir şekilde kullanılıyor. Instagram’da ad soyad şeklinde arama yaptığımız zaman birden fazla profil ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Ancak ad etiketi sayesinde istediğiniz kullanıcının profiline erişebilirsiniz.

Instagram Ad Etiketi Nasıl Paylaşılır?

Instagram ad etiketinizi paylaşmak için öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından profilinize giriş yaparak sağ üst taraftan üç çizgi sembolüne dokunarak, ad etiketi butonunu seçmelisiniz.

instagram ad etiketi nedir

Bu ekrana geldiğiniz anda ad etiketiniz karşınıza çıkacaktır. Bu sayfanın ekran görüntüsünü alarak istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Ancak bunun yerine hem ad etiketinizi hem de Instagram kullanıcı adınızı ve profil linkinizi aynı anda paylaşmak için sağ üst tarafta bulunan paylaş butonuna dokunmanız gerekiyor.

instagram ad etiketi nedir

Ardından paylaşmak istediğiniz platformu seçerek burada doğrudan paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafı gören kişiler ad etiketinizi okutarak doğrudan sizin profilinize erişebilir. Unutmayın ki, ad etiketiniz ne kadar kişiye ulaşırsa takipçinizin artma ihtimali de o kadar artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here