Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

0
1066

Instagram tüm dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi haline geldi. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan platform her geçen gün kendini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Düzenli olarak yeni özellikler ekleyerek platformun güncel kalması sağlanıyor. Böylece sürekli kendini yeniliyor ve eski kullanıcılar platformda dururken yeni kullanıcılar dahil oluyor.

Instagram’da milyonlarca gönderi paylaşılıyor ve bu gönderiler milyarlarca beğeni alıyor. Ancak platform her ne kadar büyük olsa da bazen hatalar görülebiliyor. Bu hatalar Instagram’ın kullanılabilirliğini düşürebiliyor.

Bu hatalardan bir tanesi de ‘Instagram akış yenilenemedi’ hatasıdır. Bu hatayla karşılaşıldığı zaman Instagram’da hiç bir işlem gerçekleştirilememektedir. Çünkü Instagram uygulaması internete bağlanamamaktadır. Bu sorunun pek çok farklı sebebi olabilir. Peki ‘Instagram akış yenilenemedi’ sorunu nasıl çözülür? Bu sorunun cevabı için rehberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Instagram akış yenilenemiyor sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer mobil veri kullanıyorsanız internet paketinizin olduğundan emin olmalısınız. Wi-fi kullanıcısıysanız modemden gelen internet bağlantısının olduğuna emin olmanız gerekiyor.

İnternet bağlantınızdan eminseniz ilk yapmanız gereken telefonunuzdan ‘Google Chrome’ uygulamasını açarak Instagram resmi sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Dilerseniz bağlantıya dokunarak direkt Instagram sayfasına girebilirsiniz. Açılan sayfadan hesap bilgilerinizi doğru olarak giriş yapmalısınız.

Hesabınızın bilgilerini doğru bir şekilde girdiyseniz ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra bu ekrandayken en altta ‘Uygulamayı Aç’ butonuna tıklayarak Instagram uygulamasına giriş yapmış olacaksınız. Artık ‘akış yenilenemiyor’ hatası almayacaksınız.

instagram akış yenilenemedi

Yöntem 2

Bir diğer yöntem ise uygulamanın tüm verilerini silmektir. Bu işlemi yaptıktan sonra daha önceden yüklenmiş verileriniz ve şifreleriniz unutulacaktır. Yani kısaca Instagram uygulamasını en baştan indirmiş gibi olacaksınız.

bunun için ilk önce telefonunuzdan ayarlar bölümüne girip ardından ‘yüklü uygulamalar’ seçeneğine girmeniz gerekiyor. Bazı telefonlarda bunun yerine ‘uygulamalarım’ seçeneği olabilir. Uygulamalarım sayfasından Instagram uygulamasını bulup tıklayın. Genelde bu liste alfabetik olarak sıralanmaktadır.

instagram akış yenilenemedi instagram akış yenilenemedi

Instagram uygulamasını bulduktan sonra ‘verileri temizle’ adında bir seçenek olacaktır. Bu seçeneği seçerek tüm Instagram verilerinizi temizleyebilirsiniz.

instagram akış yenilenemedi

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Instagram uygulamasına giriş yaparak akış yenileme hatasını kontrol edebilirsiniz. Yüksek ihtimalle sorununuz çözülmüş olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here