Instagram Arşivden Hikaye Nasıl Paylaşılır?

0
5517

Instagram’da her gün milyonlarca gönderi paylaşılıyor. Aynı zamanda kullanıcı sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Durum böyle olunca Instagram’da kendini yenilemeye devam ediyor.

Instagram popüler olmaya 2012 senesinden itibaren Facebook tarafından satın alındıktan sonra başladı. 2012 senesinde Mark Zuckerberg ve ekibi tarafından 1 milyar dolara satın alındı.

Facebook tarafından satın alınan platform kısa zaman içerisinde popülerliğini arttırmayı başardı. Şüphesiz ki bugün en aktif sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. Daha sonradan sürekli olarak kendini geliştirmeyi başardı.

Instagram ilk zamanlarında sadece video ve fotoğraf paylaşılan bir platformdu. Hatta videolar bile 15 saniyeden daha uzun paylaşılamıyordu. Bunun üzerinden zaman geçtikten sonra videolar 1 dk’ya kadar uzatıldı. Daha sonradan da IG TV eklendi ve videoların uzunluk sorunu ortadan kalkmış oldu.

>
Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesi de hikayeler bölümü oldu. Sosyal medyaya ilk kez hikayeleri getiren uygulama Snapchat olmuştu. Mark Zuckerberg ve ekibi Snapchat’i de satın almak istemişti ancak bu teklif Snapchat tarafından reddedilmişti.

Bunun üzerine başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformlara da hikayeler bölümü eklendi. Bu özelliğin eklendiği tarihten itibaren çok tutuldu ve daha sonradan yenilikler dahil edildi. Hikayeler bölümüne maske, filtre, anket, soru sorma gibi pek çok özellik geldi. Hatta daha sonradan canlı yayın gibi özellikler de dahil edildi.

Instagram’da eskiden paylaşılan hikayeleri sonradan paylaşmakta mümkün hale geldi. Instagram’da paylaşılan hikayeler arşivinizde kaydediliyor ve daha sonradan paylaşabiliyorsunuz.  Peki Instagram’da arşivden hikayeler nasıl paylaşılır? Yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Instagram’da arşivden hikaye nasıl paylaşılır?

Bu işlem oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasıdır. Bundan sonra uygulamadan hesap bilgilerinizi girerek ana sayfaya ulaşmanız gerekiyor.

Ana sayfadayken sağ alt taraftan kendi proilinzie giriş yapmanız gerekiyor. Profilinize girdikten sonra sağ üstte ‘saat’ sembolüne dokunmalısınız.

instagram arşivden hikaye paylaşma

Buraya dokunduktan sonra karşınıza eski zamanlarda paylaştığınız hikayeler çıkacaktır. Bu listeden istediğiniz hikayeyi seçerek tekrardan hikayelerinizde paylaşabilirsiniz.

instagram arşivden hikaye paylaşma

İstediğiniz hikayeyi seçtikten sonra sağ altta bulunan seçeneklerden ‘Paylaş’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

instagram arşivden hikaye paylaşma

Paylaş seçeneğine dokunduktan sonra otomatik olarak hikaye düzenleme ekranına yönlendirileceksiniz ve hikayenizin üzerinde tarih olacaktır. Dilerseniz bu tarihi üzerine basılı tutarak silebilirsiniz. Ayrıca hikayenize daha sonradan herhangi bir yazı, çıkartma, anket gibi eklentiler ekleyebilirsiniz. Bütün ayarlamalarınızı yaptıktan sonra ‘gönder’ butonuna dokunarak hikayelerinizde paylaşabilirisiniz.

instagram arşivden hikaye paylaşma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here