Instagram Bağlı Hesaplardan Nasıl Çıkılır?

0
950

Instagram’daki kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor ve platform gelişmeye devam ediyor. Instagram’ın sonradan getirdiği özellikler ile bir gönderiyi farklı sosyal medya mecralarında aynı anda paylaşma imkanı tanındı.

Eskiden bir gönderiyi başka sosyal medya platformlarında paylaşmak hem zaman kaybı getiriyordu hem de fazladan emek harcanması gerekiyordu. Ancak yapılan güncellemeler sonrasında Instagram’da paylaştığınız gönderiler istediğiniz taktirde aynı anda diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşılabiliyor.

Bu yapılan yenilik en çok sayfa yöneticilerinin ve butiklerin işine yaradı. Daha kısa bir vakit içerisinde aynı anda farklı platformlarda paylaşım yapmaları sağlandı. Ancak yapılan geri dönüşlere göre bazı kullanıcılar bu özelliği kullandıktan sonra iptal etmek isteyebiliyor ve iptal ettiklerinde başarısız oluyorlar.

Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum gibi şikayetler gündeme çıkıyor. Instagram’a bağladığım hesaplardan nasıl çıkabilirim? gibi soruların cevabı için bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram’da bağlı hesaplardan çıkamıyorum sorunu nedir?

Instagram’da gönderi paylaşmaktan keyif alıyor olabilirsiniz ve bu gönderileri farklı sosyal medya platformlarında paylaşmak isteyebilirsiniz. Normal şartlar altında bu gönderileri farklı platformda paylaşmak için uğraşmanız gerekmektedir. Ancak Instagram hesabınıza sosyal medya hesabınızı bağlayarak Instagram’da paylaştığınız gönderileri diğer platformlarda da otomatik olarak paylaşabilirsiniz. 

Otomatik olarak paylaşım yapılması ilk başlarda hoşunuza gidebilir. Ancak daha sonradan fikriniz değişebilir. Bu özellikten sıkılabilirsiniz veya gönderilerinizin otomatik olarak yayınlanmasını istemeyebilirsiniz. Bu durumda tek yapmanız gereken bağlı hesaplarınızı kaldırmak olacaktır. Ancak bazı kullanıcılarda bu işlem işe yaramamaktadır. Bunun için aşağıdaki rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Instagram bağlı hesaplardan nasıl çıkılır?

İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinize girin. Ardından sağ üst tarafta bulunana üç çizgi sembolüne dokunun ve açılan menüden ayarlar ve gizlilik bölümüne girin.

instagram dil değiştirme

Karşınıza çıkan ekrandan ‘Hesaplar Merkezi’ sekmesine dokunun. Ardından karşınıza gelen seçenekler arasından ‘Bağlı Hesaplar’ bölümüne girin.

instagram bağlı hesaplar nasıl silinir

Hesaplar merkezinde “Profiller” alanına tıklayınız.

instagram bağlı hesaplar nasıl silinirBu ekrandan daha önceden bağlanmış olan sosyal medya hesaplarını kaldırmanız gerekmektedir. Açılan bu ekranda tüm sosyal medya mecralarını göreceksiniz. Hangi sosyal medya hesabınızda/hesaplarınızda otomatik olarak gönderi paylaşmayı kaldırmak istiyorsanız onu seçerek hesabınızı kaldırmanız gerekmektedir.

instagram bağlı hesaplar nasıl silinir

Bu işlemleri adım adım gerçekleştirdikten sonra otomatik paylaşma işlemini sonlandırmış olacaksınız.

Bağlı hesapları kaldırınca daha önceki gönderilerim de silinir mi?

Hayır, bağlı hesapları kaldırmak sadece otomatik paylaşımı durdurur, daha önceki gönderileriniz etkilenmez.

Hesapları kaldırırken dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Bağlı hesapları kaldırırken dikkat etmeniz gereken şey, yanlışlıkla önemli bir hesabı kaldırmamaktır. İşlemi dikkatlice yapmanız önerilir.

Birden fazla sosyal medya hesabımı bağlayabilir miyim?

Evet, Instagram'da birden fazla sosyal medya hesabınızı bağlayabilir ve yönetebilirsiniz.

Instagram'da paylaştığım gönderileri diğer platformlarda otomatik olarak paylaşmak neden önemli?

Otomatik paylaşım, zaman ve emek tasarrufu sağlar, içeriğinizi daha geniş bir kitleyle paylaşmanıza yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here