Instagram Beğeni Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

0
1104

Instagram platformu kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli olarak yeni çalışmalar sunmaktadır. Bilindiği gibi Instagram’da pek çok kişi fazla beğeni kazanmak istemektedir. Bu yüzden de bot hesaplar kullanarak beğeni kasmaya başlar. İşte tam olarak bu durumun önüne geçmek için Instagram beğeni engeli bulunmaktadır.

Instagram’ın daha kullanışlı ve gerçekçi olması için bu özellik getirilmiştir, ancak her zaman için beğeni engeli alan kişiler kötü niyetli olmamaktadır. Yani sıradan bir Instagram kullanıcısı da beğeni engeli alabilmektedir. Özellikle uzun süreler Instagram’da zaman geçiren kişiler için bu durum sıklıkla görülmektedir. Bununla beraber güven vermeyen web siteleriyle Instagram şifrenizi paylaştıysanız, hesabınız durduk yere sizin haberiniz olmadan başka hesapların paylaşımlarını beğenebilir.

Beğeni Engeli Neden Oluşur?

instagram beğeni engeli nasıl kaldırılır

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Instagram’da beğeni engeline yol açan iki temel unsur bulunmaktadır. Bunlar; güvensiz web siteleriyle şifre paylaşılması ve günlük etkileşim sınırının aşılması olarak sıralanabilir. Her iki sebepten de Instagram’da beğeni engeli alabilirsiniz.

Eğer günlük etkileşim kotanızı doldurduğunuz için sorun yaşıyorsanız, belirli bir süre sonra kendi kendine hesabınızın engeli kalkacaktır, ancak eğer hesabınız başkasının eline geçtiyse ne kadar beklerseniz bekleyin sonuç alamazsınız.

Günlük Etkileşim Sınırı Ne Kadar?

instagram beğeni engeli nasıl kaldırılır

Instagram’da beğeni için verilmiş olan kota, bir saat içerisinde 350 gönderi beğenmesiyle sınırlıdır. Yani, bir saatte 350’den fazla gönderi beğenirseniz beğeni engeline takılabilirsiniz, ancak hemen telaşlanmanıza gerek yok. Eğer bu sebepten beğeni engeli aldıysanız hesabınız 18 saat sonra kendiliğinden düzelecektir. Engeliniz kalktıktan sonra aynı hataya düşmemeniz oldukça önemlidir. Aksi halde hesabınız tamamen kapanabilir.

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

instagram beğeni engeli nasıl kaldırılır

Bu yazımızı okuyorsanız, çok yüksek ihtimalle beğeni engeline takılmışsınızdır. Bu soruna çözüm getirmek için şu aşamaları izlemeniz gerekmektedir.

  • İlk olarak son bir saat içerisinde kaç adet beğeni yaptığınızı hesaplayın. Eğer ortalama olarak 350 beğeniden fazla beğeni yaptıysanız sorun kendiliğinden çözülecektir.
  • Eğer son bir saat içerisinde 350 beğeni yapmamanıza rağmen beğeni engeli aldıysanız, Instagram yetkilileri ile iletişime geçerek durumu bildirmeniz gerekir. Instagram Ekibiyle Nasıl İletişim Kurulur? isimli yazımızdan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Eğer daha önceden herhangi bir yerde Instagram şifrenizi paylaştıysanız sorunun kaynağı paylaştığınız web sitesinden veya kişiden olabilir. Bu yüzden şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

Instagram şifrenizi kesinlikle başka bir yerde paylaşmayın. Aynı zamanda hesap güvenliğinizi sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanın.

Instagram’da Eski Beğendiklerimi Nasıl Görürüm?

instagram beğeni engeli nasıl kaldırılır

Instagram beğeni engeline takıldıysanız ve beğenilerinizi hatırlamıyorsanız eski beğenilerinize göz atabilirsiniz. Böylece bilginiz haricindeki beğenileri de görmüş olursunuz. Bunun için İnstagram’da Beğendiğiniz Gönderileri Bulma isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Beğeni engeli nedir?

Instagram'da beğeni engeli, hesabınızın geçici olarak beğeni yapma yeteneğinin kısıtlandığı durumdur.

Beğeni engeli neden oluşur?

Beğeni engeli, güvensiz web siteleriyle şifre paylaşılması veya günlük etkileşim sınırının aşılması gibi sebeplerle ortaya çıkabilir.

Beğeni engeli ne kadar sürer?

Beğeni engeli genellikle 18 saat kadar sürebilir. Ancak hesap güvenliğiniz tehlikede ise süre daha uzun olabilir.

Beğeni engeli aldıysam ne yapmalıyım?

İlk olarak son bir saat içerisinde kaç beğeni yaptığınızı kontrol edin. Eğer 350'den fazla beğeni yaptıysanız, engel kendiliğinden kalkacaktır.

Beğeni engeli hesabımı kalıcı olarak kapatabilir mi?

Eğer beğeni engeliyle ilgili sorunlarınızı düzeltmezseniz ve tekrarlanırsa, Instagram hesabınızın kalıcı olarak kapatılma riski bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here