Instagram Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

0
1420

Instagram kullanıcılarının hepsinin platformda takip ettiği kişiler ve takip edildiği kişiler bulunuyor. Gün içerisinde takipçilerinizin gönderileri anasayfanıza düşüyor. Bu gönderilere beğeniler ve yorumlar yapılıyor.

Instagram uygulaması sizi ilgilendiren her şey için bildirim göndermek istiyor. Örneğin bir kişi sizin fotoğrafını beğendiğinde, yorum attığında, herhangi bir fotoğrafta etiketlediğinde bildirim alabiliyorsunuz.

Bu durum bazı zamanlar can sıkıcı olabiliyor. Sizin ilginizi çekmeyen konularda bildirim almak zaman kaybına yol açabiliyor. Bununla beraber ilginizi çekse bile gün içerisinde Instagram kullanımınızı da arttırıyor.

Gönderilen bu bildirimlere ‘anında ilet’ bildirimleri adı veriliyor. Hesabınızda gelişen her olayda size bildirim gönderiliyor. Takip ettiğiniz bir kişi canlı yayın açtığında veya birisi size mesaj gönderdiğinde bildirim panelinizde görebiliyorsunuz. Tabi ki bu bildirimleri ayarlama imkanı kullanıcılara sunuluyor.

Instagram, anında ilet bildirimlerini ne zaman gönderir?

Aslına bakılırsa bunun bir çok seçeneği bulunmaktadır ancak en temel iki tanesi;

  •  Birisi gönderinizi beğenmesi ve yorum yapması
  • Birinin bir yorumda sizi etiketlemesi

Bunun haricinde yukarıda saydığımız gibi canlı yayın, fotoğrafta etiketlenme, DM kutunuza mesaj gelmesi gibi çeşitli sebeplerden bildirim alabilirsiniz.

Instagram, anında ilet bilidirimleri nasıl kapatılır?

Instagram uygulamasından sürekli olarak bildirim gelmesi bir zaman sonra sizi rahatsız edebilir. Özellikle de takipçi sayısı fazla olan profillerde bu durum sizi çileden çıkartabilir. Instagram ekibi bu durumu düşündüğü için bildirim ayarlarına kısıtlama imkanı tanıdı.

Instagram’daki bildirimlerinizi sınırlamak için ilk önce profilinize girip sağ üst tarafta bulunan seçenekler ikonuna tıkladıktan sonra ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

Ayarlar bölümüne ulaştıktan sonra ‘Bildirimler’ seçeneğine dokunmalısınız.

instagram bildirim ayarları

Bu ekrana geldiğiniz zaman karşınızda bir çok seçenek bulunacaktır. Eğer Instagram’daki tüm bildirimleri engellemek istiyorsanız ‘Tümünü Durdur’ seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Bu butonu aktifleştirdikten sonra Instagram’da hiç bir bildirim almayacaksınız.

instagram bildirim ayarları

Bunun haricinde gönderiler, hikayeler ve yorumlar kısmından tüm yorum, hikaye ve gönderi bildirimlerini isteğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

Aynı şekilde takipçilerinizden gelen, DM’den gelen, IG TV‘den gelen ve Instagram ekibinden gelen bildirimleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Böylece sizin için en uygun olan anında ilet bildirimini tasarlamış olursunuz ve gereksiz bildirimlerin önüne geçersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here