Instagram Biyografileri Nasıl Alt Alta Yazılır?

0
1464

Instagram’da milyarlarca insan bulunuyor. Instagram kullanıcılarının büyük bir kısmı takipçi sayılarının artması için sürekli olarak paylaşım yapıyorlar ve çaba gösteriyorlar. Instagram platformu ise kullanıcı sayısının artması için sürekli olarak güncellemeler yapıyor ve kullanıcılarına destek veriyor.

Instagram kullanıcıları profillerinin daha düzenli görünmesine de oldukça özen gösteriyor. Çoğu kullanıcı profil fotoğrafına ve Instagram’daki paylaşımlarına büyük emek harcıyor. Takipçi sayısının artması için en önemli unsurlardan bir tanesi kaliteli içerik paylaşımı yapmak olacaktır.

Instagram’da paylaşım yaparken sadece gönderi paylaşımı yapmak yerine, hikaye ve canlı yayın gibi paylaşımlarda bulunmak hesabın görünebilirliğini arttıracaktır. Bunun için mümkün olduğunca farklı tarzlarda paylaşım yapmak gerekmektedir.

Instagram’da kullanıcılar için en önemli unsurlardan bir tanesi ise biyografi kısmıdır. Profilinize giriş yapan kişilerin ilk karşılaşacakları ekranlardan bir tanesi biyografiniz olacaktır. Bunun için biyografi kısmına önem vermek gerekmektedir.

Bazı Instagram profillerinde biyografi bölümü alt alta görülmektedir. Peki, Instagram biyografisi nasıl alt alta yazılır? Bunun için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Biyografisini Alt Alta Yazma

İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yaparak profilinize bağlanmalısınız. Ardından profilinizde bulunan ‘Profili Düzenle’ butonuna dokunarak biyografi kutucuğuna ilk satırı yazmalısınız. Alt satıra geçmek için iPhone kullanıcılarında ‘Geç’ butonu kullanılmaktadır. Android kullanıcılarında ise en sağ alt köşede bulunan ‘giriş’ (enter) sembolüne dokunmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere belirtilen tuşlara basıldığı zaman alt satıra geçmektedir. Böylece alt alta biyografi yazabilirsiniz. Biyografinizi yazdıktan sonra sağ üst tarafta bulunan mavi tik butonuna dokunup onaylayabilirsiniz.

instagram biyografi yazma

Bilgisayardan Instagram Biyografisi Yazma

Instagram’da biyografinizi alt alta yazmak için bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Instagram’ın resmi web sitesinden giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra profilinize erişerek ‘Profili Düzenle’ butonuna dokunmalısınız. Açılan ekranda biyografi bölümüne dilediğiniz gibi yazı yazabilirsiniz. Alt satıra geçmek için enter tuşunu kullanabilirsiniz.

Biyografinizi istediğiniz gibi ayarladıktan sonra en altta bulunan mavi renkli ‘gönder’ butonuna dokunarak biyografinizi onaylayabilirsiniz. Bundan sonra biyografiniz alt alta görünecektir. Bu ayarları kullanarak dilediğiniz zaman Instagram biyografinizi düzenleyip istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here