Instagram Bu Hesap Hakkında Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

1
4256

Instagram’da her geçen gün yeni bir özellikle karşılaşmaktayız. dünyanın en büyük sosyla medya platformlarından bir tanesi olan Instagram düzenli olarak güncellemeler yaparak kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Instagram ekibinin yaptığı son açıklamalar doğrultusunda Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda. Dünyanın her yerinde pek çok kullanıcıya sahip olan Instagram platformu tüm kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Her gün yüz milyonlarca kişi Instagram’da aktif olarak gönderi ve hikaye paylaşmaktadır. Doğal olarak yapılan bu paylaşımlar beğeni ve yorum almaktadır. Bilindiği üzere Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılmaktaydı. Daha sonradan pek çok özellik ve yenilik eklendi.

Bunlara örnek vermek gerekirse hikayeler, canlı yayın, sesli mesaj, görüntülü konuşma gibi birbirinden farklı özellikler geldi. Tüm bu özellikler çok tutuldu ve bunun yanında ufak tefek yenilikler de geldi.

En son gelen yeniliklerden bir tanesi ‘bu hesap hakkında’ özelliği oldu. Bu özellik sayesinde sıkı takipçisi olduğunuz hesapların ve stalklamak istediğiniz hesapların geçmişini görebilirsiniz.

Son zamanlarda Instagram bu hesap hakkında nedir, Instagram bu hesap hakkında nasıl kullanılır, Instagram bu hesap hakkında nerede gibi sorular sorulmaktadır. Dilerseniz bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Bu Hesap Hakkında Nedir?

Instagram’ın son özelliklerinden bir tanesi olan bu hesap hakkında, takipçisi olduğunuz hesapların geçmişteki bazı bilgilerini görebiliyorsunuz. Bu bilgiler arasında yaşadığı ülke, eski kullanıcı isimleri, Instagram kullanmaya başladığı tarih gibi pek çok farklı bilgi bulunmaktadır.

Instagram Bu Hesap Hakkında Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak oldukça basittir. Öncelikle Instagram uygulaması üzerinden kendi hesabınıza giriş yapın.

Hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz kişinin profiline giriş yapın ve sağ üst tarafta bulun ‘üç nokta’ (…) sembolüne dokunun. Açılan menüden ‘Bu Hesap Hakkında‘ seçeneğini seçin.

instagram bu hesap hakkında

Daha sonra karşınıza profil hakkında detaylı bilgiler çıkmaktadır. Buradan merak ettiklerinizi görebilirsiniz.

instagram bu hesap hakkında

Instagram Bu Hesap Hakkında özelliği tüm profillerde çalışmaktadır. Bu özellik sayesinde merak ettiğiniz kişilerin hesap geçmişini öğrenebilirsiniz.

Instagram 'Bu Hesap Hakkında' nedir?

Instagram'ın 'Bu Hesap Hakkında' özelliği, onaylı ve takipçi sayısı yüksek olan hesapların geçmişine ait bazı bilgileri görüntülemenizi sağlayan bir özelliktir.

Bu özellik hangi bilgileri gösterir?

'Bu Hesap Hakkında' özelliği, hesabın yaşadığı ülke, eski kullanıcı isimleri, Instagram kullanmaya başladığı tarih gibi bazı geçmiş bilgileri gösterir.

Hangi hesapların geçmişine erişebilirim?

Instagramda takip ettiğiniz her hesabın profiline girip bu bilgilere erişebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here