Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Nedir? Nasıl Çözülür?

0
3352

Instagram her geçen gün kullanıcı sayısı arttıran bir sosyal medya platformu haline geldi. Yapılan güncellemelerle beraber kullanıcı sayısı arttı ve dolayısıyla Instagram’da paylaşılan gönderiler de arttı.

İnstagram’a gelen yenilikler platformun bütününü değiştirdi. Örneğin; yapılan en önemli güncellemelerden bir tanesi hikayeler bölümü oldu. Hikayeler bölümünün eklenmesiyle beraber insanlar gönderiden daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı.

Bunun yanında DM bölümüne de pek çok yenilik getirildi. Örneğin; görüntülü görüşme, sesli mesaj gibi özelliklerle bölümdeki çeşitlilik ve kullanılabilirlik arttı. Bununla beraber Instagram’da mesaj silme özelliği de getirildi.

Instagram’da mesajlaşırken bazen ‘bu mesaja artık ulaşılamıyor‘ gibi bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Peki, bu bir hata mıdır? Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor nedir? Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatasının çözümü nedir? Tüm bunların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Nedir? 

İnstagram hesap gizleme

Instagram’ın yaptığı güncellemelerden ve bu güncellemelerle beraber kullanıcı sayısının arttığından bahsettik. Bunun yanında Instagram kullanıcılarına güvenlik ve gizlilik konusunda büyük destek vermektedir. Bu yüzden de platforma bu konu için özel eklentiler getirmektedir.

Yazımızda belirttiğimiz üzere Instagram’da gönderilen mesajlar istenildiği taktirde silinebiliyor. Aslına bakılırsa bu özellik Instagram’a daha sonradan eklendi ve böylece istenildiği zaman mesaj silme işlemi gerçekleşti. Instagram Direct (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır? isimli makalemizden Instagram mesaj silmeyi öğrenebilirsiniz.

Siz mesajınızı sildiğiniz taktirde karşı taraftaki kullanıcıya önceden bildirim gönderilmiş oluyor. Böylece karşı taraftaki kişi kendine mesaj geldiğini biliyor ancak mesaja tıkladığı zaman mesajı göremiyor.

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram şifre değiştirme

Siz bir kişiye mesaj gönderip sildikten hemen sonra karşı tarafa mesaj bildirim gidecektir. Ancak mesajınızı sildiğiniz için karşı taraf mesaja dokunsa bile boş bir ekran ile karşılaşacaktır.

Eğer bir kişi size mesaj gönderip sildiyse bu mesajı tekrardan görmeniz sizin elinizde olan bir şey değildir. Yani karşı taraf mesajı sildiği için görmeniz mümkün değildir.

Böyle bir durumda mesaj silindiyse her iki kişininde ekranından silinmiş demektir. Dolayısıyla karşı taraf istese bile aynı mesajı görünür yapamaz. Ancak aynı mesajı tekrar yazıp gönderirse siz görebilirsiniz.

Instagram'da bir mesajı nasıl silebilirim?

Instagram Direct (DM) bölümünde bir mesajı silmek için mesaja dokunup 'gönderimi geri al' seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Bir mesajı sildiğimde karşı tarafa bildirim gider mi?

Karşı tarafın bulunduğu konum ve güncellemesine göre bildirim alıp almaması değişiklik gösterebilir.

Sildiğim mesajı karşı taraf tekrar görülebilir hale getirebilir mi?

Hayır, sildiğiniz bir mesajı karşı taraf tekrar görülebilir hale getiremez.

Instagram mesajları ne kadar süreyle saklanır?

Instagram mesajları kalıcıdır ve silinene kadar saklanır.

Gönderdiğim mesajı silmek için bir zaman sınırı var mı?

Hayır, gönderdiğiniz mesajı silmek için bir zaman sınırı yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here