Instagram Canlı Yayında Soru Sorma Nasıl Yapılır?

0
1275

Instagram hemen hemen dünyanın her yerinde kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. 1 milyardan daha fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformunda gün içerisinde milyonlarca gönderi paylaşımı yapılmaktadır.

Instagram ilk kurulduğu günden bu yana büyük popülariteyle kullanılıyordu. İlk çıktığı zamanlarda farklı tarzlardaki filtreleriyle ön plana çıkan Instagram kısa süre içerisinde 1 milyon kullanıcıyı yakaladı. Ardından Facebook grubu tarafından satın alınan uygulama giderek gelişmeye devam etti.

Instagram’a daha sonradan eklenen canlı yayın, hikaye, albüm gibi farklı özellikler kullanılabilirliği arttırdı ve bunun üzerine kullanıcı sayısı yükselmeye başladı. Her geçen gün popülerliğini arttıran sosyal medya uygulamasında yapılan yenilikler kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılıyor.

Özellikle hikaye bölümü fazlasıyla sevildi ve çoğu Instagram kullanıcısı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Daha sonradan hikayeler bölümüne soru sorma, anket gibi özellikler getirildi. Bunun üzerine hikayeler kısmı daha çok kullanılmaya başladı.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Instagram’da sık kullanılan özelliklerden bir tanesi de canlı yayın özelliği oluyor. Instagram’a sonradan eklenen canlı yayın özelliği bazı kullanıcılar tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Son zamanlarda gelen bir özellikle beraber canlı yayında soru sorma özelliği getirildi.

Instagram Canlı Yayında Soru Sorma Nedir?

Instagram kullanıcıları canlı yayın açmadan önce hikayelerinde soru sorma etiketini paylaşırsa, canlı yayında bu sorulara canlı olarak cevap verebilir. Gelen sorulara hem hızlı cevap vermek için hem de aktif bir şekilde Instagram kullanmak için oldukça önemli bir özelliktir.

Instagram Canlı Yayında Soru Sorma Nasıl Yapılır?

Öncelikle Instagramınıza giriş yaparak hikaye paylaşmanız gerekmektedir. Bu hikayeye soru sorma etiketi koyarak takipçilerinizin size soru sormasını sağlamalısınız.

canlı yayında soru sorma

Burada takipçileriniz tarafından sorulan sorular birikecektir ve canlı yayında bu soruları ekrana yansıtarak yayını izleyen kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Böylece yayının altında soru görülürken canlı olarak cevaplayabilirsiniz.

canlı yayında soru sorma

Bunun için canlı yayın başlattığınız zaman alttaki seçeneklerden soru işaretine dokunarak size daha önceden gönderilen soruları görebilirsiniz. Buradan istediğiniz soruyu seçerek canlı yayında cevaplayabilirsiniz. Siz soruyu cevaplarken alt tarafta sorulan soru gözükecektir. Böylece siz soruları cevaplarken diğer kullanıcılar tarafından sorular görülebilecektir.

Canlı Yayında Soru Sorma özelliği nasıl aktif edilir?

Canlı Yayında Soru Sorma özelliğini aktif etmek için canlı yayın açmadan önce hikayelerinizde 'Soru' etiketini kullanmanız yeterlidir.

Canlı Yayında Soru Sorma için hangi adımları izlemeliyim?

İlk olarak hikaye paylaşımı yaparak 'Soru' etiketini ekleyin. Sonra canlı yayın açarken alttaki seçeneklerden soru işaretine dokunarak önceden gelen soruları görüntüleyebilir ve canlı yayında cevaplayabilirsiniz.

Canlı Yayında Soru Sorma özelliği için belirli bir süre var mıdır?

Evet, canlı yayın sırasında belirli bir süre içinde takipçilerinizden gelen soruları cevaplayabilirsiniz. Süre canlı yayınınızın ne kadar sürecek olduğuna bağlı olarak değişebilir.

Canlı Yayında Soru Sorma özelliği sadece belli hesaplar için mi kullanılabilir?

Hayır, Instagram'da canlı yayın açabilen herkes Canlı Yayında Soru Sorma özelliğini kullanabilir.

Canlı Yayında Soru Sorma özelliğini kaç soru alabiliriz?

Canlı Yayında Soru Sorma özelliği, takipçilerinizden gönderilen soru sayısında bir sınırlama getirmez.

Canlı Yayında Soru Sorma özelliği cevaplanan sorular nereye kaydedilir?

Cevapladığınız sorular yayın sırasında alt tarafta gözükecektir ve yayın sonrasında hikayenizin arşivine kaydedilir.

Canlı Yayında Soru Sorma özelliğini kapatmak mümkün müdür?

Evet, canlı yayın sırasında Soru Sorma özelliğini kapatmak isterseniz, 'Soru' etiketini hikayenizden kaldırmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here