Instagram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

0
958

İnstagram son zamanlarda popülerliğini yakalamış ve bunu sürdürmeye devam etmektedir. Platformda yapılan çalışmalar genel olarak kullanıcıları mutlu etmektedir. Dolayısıyla da Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor ve böylece platform durmadan büyümeye devam ediyor.

Instagram yapılan yenilikler ve güvenlik konusuna önem vermesinden dolayı oldukça seviliyor. Bilindiği gibi Instagram ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşılan bir platformdu ancak daha sonradan bir çok özellik eklendi ve böylece daha büyük bir kitleye sahip oldu.

Bu yeniliklere örnek vermek gerekirse son zamanların en sık kullanılan paylaşım şekli olan hikayeler kısmı bilindiği üzere Instagram’a sonradan eklendi ve oldukça tutuldu. Daha sonradan hikayeler kısmına anket, filtre, soru sorma gibi özellikler geldi. Hatta daha sonradan canlı yayın özelliği bile eklendi.

Bunun yanında güvenliğe de önem veren Instagram’da sizi rahatsız eden bir profili saniyeler içerisinde engelleyebiliyorsunuz. Ayrıca Instagram üzerinde sizi rahatsız eden kişi eğer topluluk kurallarını ihlal ediyorsa şikayet etmeniz sonucunda profili hiç bir bilgi verilmeden kapatılacaktır.

Instagram’a gelen olumlu güncellemelerden bahsettik. Ancak son gelen güncelleme ile Instagram’da bazı kişilerde dil sorunu ortaya çıktı. Her ne kadar Instagram bünyesi çok iyi bir ekibe sahip olsa da bazen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Dil sorunu ise bunlardan bir tanesi dil sorunu Instagram’da yapılan güncelleme sonrasında tüm Instagram’ın ingilizceye dönmesidir. Peki, Instagram dili nasıl değiştirilir? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnstagram dili nasıl değiştirilir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı kişilerde güncelleme sonucunda bu sorun görülmüştür. Ancak çözümü oldukça kolaydır. Öncelikle telefonunuzdan Instagram uygulamasını kullanarak profilinize giriş yapmalısınız. Daha sonra sağ üstteki seçenekler butonuna tıklayarak açılan menüden settings (ayarlar) kısmına giriş yapmanız gerekmektedir.

instagram dil değiştirme

instagram dil değiştirme

Buradan ‘Account’ başlığının altında bulunan ‘Language’ seçeneğine dokunmalısınız.

instagram dil değiştirme

Daha sonra karşınıza dil listesi gelecektir. Burada Android için Türkçe seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Ancak iOS (iPhone) kullanıcısıysanız listede iki tane Türkçe seçeneği bulunacaktır. Buradan alttaki Türkçe seçeneğini (listenin en başında Türkçe seçeneği olacaktır bu seçeneği seçerseniz hiç bir şey değişmeyecektir, eğer listede biraz aşağılara doğru inerseniz ikinci Türkçe seçeneğini göreceksiniz doğru olan seçenek ikincisidir.) seçmeniz gerekecektir.

instagram dil değiştirme

Türkçe seçeneğini seçtikten sonra Instagram normal haline dönecektir. Eğer hala Türkçe’ye dönmediyse Instagram’ı arka plandan kapatıp tekrar açmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here