Instagram Direct (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

0
992

Bildiğiniz gibi Whatsapp’da gönderdiğiniz bir mesajı karşı taraf görmeden silme ihtimaliniz vardır. Peki bu özellik İnstagram’da bulunuyor mu? Bu sorunun cevabı ‘evet’. Bazı durumlarda istemediğimiz kişilere yanlışlıkla da olsa mesaj yollayabiliyoruz ya da yanlış şeyler yazabiliyoruz. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız, korkmanıza gerek yok. Aşağıda paylaştığımız rehberi referans alarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. 

Her ne kadar ufak bir özellik gibi görünse de bazı durumlarda hayat kurtarabilecek değerde bir seçenektir. Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajlar bu özellik sayesinde bir sorun oluşturmayacaktır. Dilerseniz şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını anlatalım:

Instagram Direct (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

İlk yapmanız gereken İnstagram’ın mobil uygulamasından hesabınıza giriş yapmanızdır. Daha sonra direkt olarak ana sayfada olacaksınız. Bu ekranda sağ üstte bulunan ‘Direct Message‘ ikonuna dokunarak mesajlarınıza gidebilirsiniz. Unutmayın bu ikon sadece ana sayfa da yer alır. Keşfette vs. dolaşırken bu ikonu göremezsiniz. 

instagram mesaj silme

Daha sonra içerisinden mesaj silmek istediğiniz, konuşmayı bulmanız gerekiyor. Bunu bulduktan sonra konuşmaya giriş yapın ve silmek istediğiniz mesajı bulun. 

instagram mesaj silme

Bu mesajın üzerine parmağınız ile basılı tuttuğunuz da karşınıza bir menü gelecektir. Bu menüden ‘Mesaj Gönderimini İptal Et’ seçeneğine dokunmalısınız.

instagram mesaj silme

Bu ekrandan sonra size mesajı silmek istediğinizi onaylamanız için seçenek sunacaktır. Burada ‘Gönderimi İptal Et‘ seçeneğine tıklamalısınız.

Mesaj silme işlemi bu kadardır. Bu işlemleri hem kişisel konuşmalarınızda hem de grup konuşmalarınızda yapabilirsiniz. Bu işlemler sonucunda artık kimse mesajlarınızı göremeyecektir. Ancak unutmayın ki daha önceden insanlar bahçeşehir escort mesajınızı okumuş olabilir. 

Instagramda mesajı geri alınca karşı tarafa bildirim gider mi?

Bu işlem sonucunda karşı tarafa bildirim gitmez. Hatta mesajı yolladıktan hemen sonra (karşı tarafa bildirim gitmeden) silerseniz, karşı tarafın bu mesajdan hiç haberi olmayacaktır. 

Instagram dm üzerinden gönderilen mesajların silinmesi engellenebilir mi?

Bazen iki tarafta mesajların silinmesini istemeyebilir ancak böyle bir seçenek yoktur. Yani; mesajı gönderen kişi her zaman için bu mesajı silebilir. Bu durumu engellemenin herhangi bir yolu yoktur. Eğer önceden gelmiş mesajları saklamak istiyorsanız ekran görüntüsü almak iyi bir çözüm olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here