Instagram DM Grubuna Yeni Kişi Nasıl Eklenir?

1
4225

Instagram günümüzde en yaygın kullanılan sosyal medya platformudur. Tüm dünya tarafından popülerliğini arttırmış olan Instagram oldukça büyük bir kitleye sahip. Yapılan son açıklamalara göre Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda.

Instagram’da en önemli ölçü birimlerinden bir tanesi takipçi oluyor. İnsanlar takipçi sayılarını arttırmak için sürekli çaba gösteriyor. Bunun için düzenli olarak gönderi ve hikaye paylaşıyor. Gönderilerin kalitesi ne kadar artarsa o kadar takipçiye sahip oluyor.

Instagram en başlarda sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platform olarak çalışıyordu. Ancak 2012 senesinde Facebook tarafından satın alınınca platformda büyük düzenlemeler meydana geldi. Bu yeniliklerden bahsetmek gerekirse en basitinden video sürelerinin 1 dakikaya kadar uzaması sayılabilir. Bilindiği gibi eskiden Instagram’da paylaşılan videoların süresi 15 saniyeden daha uzun olamıyordu. i

Video konusuna değinmişken IG TV‘den de bahsetmek gerekecektir. IG TV Instagram’da 10 dakikaya kadar (onaylı hesaplar için 1 saat) video paylaşmamızı sağlayan bir platformdur. IG TV’nin ilerleyen zamanlarda Youtube’a rakip olabileceği düşünülmektedir.

Bunun haricinde Instagram DM’de de oldukça büyük güncellemeler yapılmıştır. Örneğin sesli mesaj gönderme, görüntülü görüşme, grup kurma gibi özellikler dahil edilmiştir. Bugün ki makalemizin konusu ise ‘Instagram DM gruplarına nasıl kişi eklenir?’ olacak. DM gruplarına nasıl kişi ekleyeceğinizi öğrenmek için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Instagram DM gruplarına yeni kişi nasıl eklenir?

Öncelikle daha önceden bir grup oluşturmanız gerekmektedir. Eğer grup oluşturmayı bilmiyorsanız İnstagram DMden Nasıl Grup Kurulur? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

İlk olarak uygulamayı kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Buradan anasayfada sağ üst tarafta bulunan DM işaretine (instagram dm anket oluşturma) dokunarak DMlerinize giriş yapmanız gerekmektedir.

instagram dm gruba kişi ekleme

Ardından yeni bir kişi eklemek istediğiniz grubun konuşmasına dokunarak mesajlaşma bölümünü açmanız gerekiyor. Ardından yukarıda bulunan grubun adına tıklamalısınız.

instagram dm gruba kişi ekleme

Açılan bölümde üyeler kısmında (üyelerin listesinin en üstünde) bulunan ‘kişiler ekle’ butonuna dokunmanız gerekiyor.

instagram dm gruba kişi ekleme

Buraya dokunduktan sonra gruba eklemek istediğiniz kişiyi arama bölümünde aratarak ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda karşınıza çıkan listede DM’de sık mesajlaştığınız kişiler görülecektir. Buradan istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz.

instagram dm gruba kişi ekleme

En son eklemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra sağ üst taraftan ‘bitti’ butonuna dokunmanız gerekmektedir. Ayrıca Instagram’da DM gruplarına yeni bir kişi eklemek için yönetici olmanıza gerek yoktur. Bununla beraber Instagram kullanıcılarının hepsini ekleyebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here