Instagram DM Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

0
1375

İnstagram kullanıcılarının bildiği üzere geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme yayınlandı. Güzel, uzun bacaklı, ve sarışın denince kimlerin aklına bayanlar geliyorsa işte size gerçek
profiller. Bu güncelleme ile artık “İnstagram DM” üzerinden diğer kullanıcılarla sesli mesaj iletişimi gerçekleştirebiliyoruz.

Whatsapp üzerinde yaygın olarak kullanılan sesli mesaj artık Instagram’da!!!

İnstagram direkt mesaj bölümünden artık araba kullanırken, otobüste seyahat ederken vb. yazı yazma durumunuzun olmadığı ortamlarda instagram sesli mesaj özelliğini kullanarak konuşabilirsiniz. Peki instagram sesli mesaj nasıl gönderilir ?

İnstagram Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Android ve iOS kullanıcılarına özel sunulan instagram sesli mesaj (ses kaydı) özelliği tıpkı whatsapp gibi oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bu başlık altında sizlere bu özelliği nasıl kullanacağınızı ve kullanmanız için gerekenleri aktaracağız.

Instagram Uygulamanızı Güncelleyin

Evet bildiğiniz üzere kullandığımız uygulamalara her geçen gün iyileştirme, hata düzeltmeleri vb. yenilikler için güncellemeler gelmektedir. Bu güncellemeleri yaparak programın en güncel ve sağlıklı halini kullanmanız gerekmektedir. İnstagram’ın getirdiği yeni özellikleri kullanmak adına önce instagram uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir.

yukarıda yer alan bağlantılar üzerinden telefonunuza uygun olacak şekilde instagram güncellemesini gerçekleştirin. İndirme işlemleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Mikrofon Erişimini Etkinleştirin

İnstagram uygulaması üzerinden seslerinizin iletilmesi, hikayetlerinzde sesin duyulması için öncelikle uygulama izinleri üzerinden ” Mikrofon ” erişimini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımlar ” iOS ” yazılımını kullanan cihazlar için geçerlidir. Android kullanıcıları içinde aynı izinler geçerlidir.

Direkt Mesaj Bölümüne Giriş Yapın

Sesli mesaj gönderme özelliğini kullanmak için son olarak ” İnstagram DM ” bölümüne giriş yapın burada aşağıdaki adımları takip ederek dilediğiniz kişiyle sesli mesaj göndererek iletişim kurabilirsiniz.

yukarıdaki adımları uyguladığınız da artık dilediğiniz gibi sesli mesaj gönderebilir ve bu özelliği kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

İnstagram DM Sesli Mesaj Silinebilir Mi ?

Daha önceki yazılarımızda sizlere gönderdiğiniz direkt mesajları nasıl geri alacağınızı anlatmıştık(detaylı bilgi için tıklayın). Sesli mesaj güncelleme özelliğinden sonra bu soru bizlere ” Sesli Mesajları Nasıl Silerim ? ” olarak geri döndü 🙂 Bu Ataköy şişman escort sorunun cevabını bu yazımız üzerinden sizlere detaylıca vereceğiz.

Dm üzerinden gönderdiğiniz sesli mesajların silebilme özelliği tıpkı normal mesajlarda olduğu gibi basit ve kısa bir işlemdir. Aşağıdaki hazırladığımız görsellerdeki adımları takip ederek sizlerde yanlışlıkla gönderdiğiniz veya geri almak istediğiniz ses kayıtlarını silebilirsiniz.

instagram dm sesli mesajları nasıl silerim

İnstagram sesli mesaj özelliği hangi cihazlarda kullanılabilir?

İnstagram sesli mesaj özelliği hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir.

İnstagram uygulamasını nasıl güncelleyebilirim?

İnstagram uygulamasını güncellemek için Android için Google Play Store'da, iOS için ise App Store'da uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın en son sürümünü indirip kurmanız gerekmektedir.

İnstagram sesli mesaj özelliğini kullanmak için mikrofon erişimini nasıl etkinleştirebilirim?

İnstagram sesli mesajları silinebilir mi?

Evet, İnstagram sesli mesajları silme özelliğine sahiptir. Silmek istediğiniz sesli mesajı açın ve üzerine basılı tutun, ardından çıkan seçenekler arasından 'Sil' seçeneğini seçebilirsiniz.

İnstagram sesli mesaj özelliği herkes için mi geçerli?

Evet, İnstagram sesli mesaj özelliği herkese açıktır. Ancak, karşınızdaki kişinin de en güncel İnstagram sürümünü kullanması gerekmektedir.

İnstagram sesli mesaj özelliği nasıl kapatılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here