Instagram DMdeki Kalp Butonu Kaldırıldı? Kalp Butonu Nerede?

1
1236

Instagram tüm dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak varlığını sürdürüyor. İnsanlar her geçen gün gönderiler paylaşıyor ve bu gönderilere takipçileri tarafından yorum, beğeni yapılarak etkileşimde bulunuluyor.

Instagram’ın her geçen gün gelişmesiyle beraber farklı özellikler sunulmaya başlandı. Bu özelliklere örnek vermek gerekirse hikayeler, canlı yayın, görüntülü görüşme vs. sayılabilir.

Şüphesiz ki saydıklarımız arasında en çok popülerlik kazanan özellik hikayeler oldu ve insanlar gönderilerden daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Aslına bakılırsa sosyal medyada hikaye özeliği ilk kez Snapchat tarafından ortaya atılmıştı ancak bu özellik daha sonradan Instagram’a da kopyalandı.

Instagram’a gelen yeni özelliklerle beraber kullanıcılara farklı seçenekler sunuldu. Böylece kullanıcı sayısı olarak 1 milyarı aşmayı başardı. Instagram’da gönderilerin ve hikayelerin yanında DM özelliği de çok kullanılıyor.

İnsanlar arkadaşlarıyla mesajlaşmak için veya birisine ulaşmak için DM bölümünü kullanabiliyor. Bazı zamanlarda Instagram üzerinde beğenilen gönderiler DM üzerinden arkadaşlara gönderilebiliyor.

Aynı zamanda Instagram’da DM bölümünde de geliştirmeler yapıldı. Örneğin eski zamanlarda DM üzerinden görüntülü görüşme yapılamıyordu ancak daha sonradan gelen bir güncellemeyle beraber görüntülü görüşme dahil edildi. Aynı şekilde daha sonradan eklenen bir özellik olarak sesli mesaj gönderme özelliği de getirildi.

Instagram DM bölümü sürekli gelişiyordu ancak bazı fiziksel sorunlar vardı. Bunların en başında karşı tarafa yanlışlıkla kalp gönderme ihtimali bulunuyordu. Bunun üzerine Instagram’daki kalp gönderme butonu el altından kaldırıldı.

Instagram DMdeki Kalp Butonu Kaldırıldı? Kalp Butonu Nerede?

Sık olarak Instagram DM kullanan kişilerin muhakkak bir kere bile olsa yanlışlıkla kalp gönderdiği olmuştur. Bu durum üzerine Instagram’a güncelleme getirildi ve kalp butonu el altından kaldırıldı.

Instagram’da eski kalp butonunun yerine ‘artı’ (+) işareti geldi. Bu artı işaretiyle beraber DM bölümüne yeni özelliklerle de getirildi. Instagram’ın yeni mesaj kutucuğu aşağıdaki şekilde; Instagram DMdeki Kalp Butonu Kaldırıldı? Kalp Butonu Nerede?

Eğer mesaj bölümündeki gülen sticker yüz işaretine dokunursanız kalp butonunu göreceksiniz. Kalp göndermek istediğiniz zaman bu butonu kullanabilirsiniz.

Instagram DMdeki Kalp Butonu Kaldırıldı? Kalp Butonu Nerede?

Bunun yanında yeni olarak eklenen bir özellik ise GIF özelliği oldu. Bu özellik sayesinde DM’den mesajlaştığınız kişiye hareketli resim gönderebilirsiniz.

Instagram DM nasıl kullanılır?

Instagram DM nasıl kullanılır?

Instagram DM'de fotoğraf veya video nasıl gönderilir?

Instagram DM'de kalp gönderme butonu neden kaldırıldı?

Yanlışlıkla kalp gönderme sorununu çözmek için Instagram, kalp butonunu kaldırarak 'Artı' işaretini getirdi.

Instagram DM'de kalp göndermek için ne yapmalıyım?

Mesaj yazarken, gülen sticker yüz işaretine dokunun ve ardından çıkan kalp butonunu kullanarak kalp gönderebilirsiniz.

Instagram DM'de gönderdiğim mesajı geri çekebilir miyim?

Mesajın üzerine basılı tutun ve 'Gönderimi iptal et' alanına basın. Mesajınız karşı taraftan sonsuza dek silinmiş olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here