Instagram DM’den GIF Nasıl Gönderilir?

0
554

Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun altındaki en temel sebep ise Instagram ekibinin sürekli olarak platformu geliştiriyor olması. Zaman içerisinde yapılan güncellemeler ile platforma çok sayıda yeni özellik kazandırıldı. Böylece insanların Instagram’a olan talebi artmaya başladı.

Instagram ekibinin yaptığı son açıklamalara göre Instagram’daki kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda. Bilindiği gibi Instagram’daki kullanıcı 1 milyon düzeyindeyken platform Facebook tarafından satın alınmıştı. O zamandan bu yana pek çok yenilik yapıldı ve özellik eklendi.

Bu özelliklere göz atmak gerekirse; hikayeler, canlı yayın, görüntülü görüşme, sesli mesaj gibi pek çok özellik eklendi. Şüphesiz ki bu özellikler arasından en popüler olan ise hikayeler bölümü oldu.

Bunun yanında Instagram’daki DM bölümü de büyük popülarite kazandı. En başlarda sadece mesajlaşma özelliği olan bölüm zaman içerisinde en aktif kullanılan kısımlardan bir  tanesi haline geldi.

İnsanlar birbirleriyle DM üzerinden mesajlaşmanın yanında aynı zamanda Instagram üzerindeki beğendikleri gönderileri ve hikayeleri de birbirleriyle paylaşmaya başladı. Bunun yanında Instagram’daki DM bölümünde görüntülü görüşme özelliği geldi ve insanlar birbirleriyle görüntülü görüşme yapabildi. Daha sonra grup kurma, sesli mesaj gibi pek çok özellikte yer aldı.

Instagram DM bölümü sık kullanılmaya devam ederken en çok yapılan yanlışlıklardan bir tanesi karşı tarafa kalp göndermek oluyordu. En son yapılan güncelleme ile kalp butonu mevcut konumundan kaldırıldı. Bu güncellemeyle beraber Instagram DM bölümüne GIF ve etiket özelliği de geldi. Peki, Instagram DM’den GIF nasıl gönderilir? Bu sorunun cevabı için makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram DM’den GIF Nasıl Gönderilir?

Instagram DM’den GIF göndermek için ilk önce DM bölümüne girerek mesaj göndermek istediğiniz kişinin konuşmasını seçmelisiniz. Daha sonra mesaj kutucuğunun yanında bulunan ‘artı’ (+) işaretine dokunmalısınız.

instagram dm kalp butonu kaldırıldı

Açılan menüden GIF sembolüne dokunmalısınız.

instagram dm kalp butonu kaldırıldı

Ardından karşınıza çıkan menü üzerinden istediğiniz GIF’i seçebilirsiniz ve karşınızdaki kişiye gönderebilirsiniz. Eğer aradığınıza uygun bir GIF bulamıyorsanız arama bölümünden konuyla alakalı bir etiket, kişi, tema aratarak uygun bir GIF bulabilirsiniz. Instagram’a yeni eklenen bu GIF özelliğiyle beraber mesajlaşmalarınız daha eğlenceli bir hale dönebilir. Bugün ki makalemizde Instagram DM’den nasıl GIF gönderileceğini anlattık. Bir daha ki konumuzda görüşmek üzere.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here