Instagram DM’den GIF Nasıl Gönderilir?

0
992

Instagram ekibinin yaptığı son açıklamalara göre Instagram’daki kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda. Bilindiği gibi Instagram’daki kullanıcı 1 milyon düzeyindeyken platform Facebook tarafından satın alınmıştı. O zamandan bu yana pek çok yenilik yapıldı ve özellik eklendi.

Bu özelliklere göz atmak gerekirse; hikayeler, canlı yayın, görüntülü görüşme, sesli mesaj gibi pek çok özellik eklendi. Şüphesiz ki bu özellikler arasından en popüler olan ise hikayeler bölümü oldu.

Bunun yanında Instagram’daki DM bölümü de büyük popülarite kazandı. En başlarda sadece mesajlaşma özelliği olan bölüm zaman içerisinde en aktif kullanılan kısımlardan bir  tanesi haline geldi.

İnsanlar birbirleriyle DM üzerinden mesajlaşmanın yanında aynı zamanda Instagram üzerindeki beğendikleri gönderileri ve hikayeleri de birbirleriyle paylaşmaya başladı. Bunun yanında Instagram’daki DM bölümünde görüntülü görüşme özelliği geldi ve insanlar birbirleriyle görüntülü görüşme yapabildi. Daha sonra grup kurma, sesli mesaj gibi pek çok özellikte yer aldı.

Instagram DM bölümü sık kullanılmaya devam ederken en çok yapılan yanlışlıklardan bir tanesi karşı tarafa kalp göndermek oluyordu. En son yapılan güncelleme ile kalp butonu mevcut konumundan kaldırıldı. Bu güncellemeyle beraber Instagram DM bölümüne GIF ve etiket özelliği de geldi. Peki, Instagram DM’den GIF nasıl gönderilir? Bu sorunun cevabı için makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram DM’den GIF Nasıl Gönderilir?

Instagram DM’den GIF göndermek için ilk önce DM bölümüne girerek mesaj göndermek istediğiniz kişinin konuşmasını seçmelisiniz. Daha sonra mesaj kutucuğunun yanında bulunan ‘artı’ (+) işaretine dokunmalısınız.

instagram dm kalp butonu kaldırıldı

Açılan menüden GIF sembolüne dokunmalısınız.

instagram dm kalp butonu kaldırıldı

Ardından karşınıza çıkan menü üzerinden istediğiniz GIF’i seçebilirsiniz ve karşınızdaki kişiye gönderebilirsiniz. Eğer aradığınıza uygun bir GIF bulamıyorsanız arama bölümünden konuyla alakalı bir etiket, kişi, tema aratarak uygun bir GIF gaziantep escort bulabilirsiniz. Instagram’a yeni eklenen bu GIF özelliğiyle beraber mesajlaşmalarınız daha eğlenceli bir hale dönebilir. Bugün ki makalemizde Instagram DM’den nasıl GIF gönderileceğini anlattık. Bir daha ki konumuzda görüşmek üzere.

Instagram DM'den GIF göndermek için özel bir uygulama indirmem gerekiyor mu?

Hayır, Instagram DM'den GIF göndermek için özel bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Instagram'da doğrudan bu özelliği kullanabilirsiniz.

Instagram DM'den GIF göndermek ücretsiz mi?

Evet, Instagram DM'den GIF göndermek tamamen ücretsizdir.

Instagram DM'den GIF göndermek için internet bağlantısına ihtiyacım var mı?

Evet, Instagram DM'den GIF göndermek için internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.

Gönderilen GIF'lerin süresi var mı?

Hayır, gönderilen GIF'lerin süresi yoktur. GIF, gönderildiği gibi kalır.

Birden fazla GIF gönderebilir miyim?

Evet, Instagram DM'den birden fazla GIF gönderebilirsiniz.

Gönderdiğim GIF'i nasıl silebilirim?

GİF'in üzerine basılı tutarak, gönderimi iptal et seçeneğine basınız. GİF silinmiş olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here