İnstagram DM’den Nasıl Grup Kurulur?

0
1190

Instagram her geçen gün popülerlik kazanmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısında artış görülüyor ve bu insanlar Instagram’da zaman geçirmekten oldukça keyif alıyor. İnsanlar gün içerisinde ortalama olarak bir saat kadar Instagram’da dolaşıyor. Hatta bazı kişiler 4 saatten daha fazla bir bölümü Instagram’a ayırıyor.

Instagram ilk başlarda sadece fotoğraf ve video paylaşma platformuydu. Paylaşılan videoların uzunluğu da en fazla 15 saniye kadar olabiliyordu. Daha sonra platformda bir çok farklılık yapıldı ve gelişmeye başlandı.

Şüphesiz ki bu farklılıkların en başında hikayeler bölümü geliyor. Hikayeler Instagram’a eklendikten sonra çok rağbet gördü ve insanlar gönderiden daha çok hikaye paylaşmaya başladı.

En önemli değişimlerden bir tanesi de ‘Direkt Mesaj’ bölümü oldu. Bu bölümde de oldukça gelişmeler görüldü. Örneğin sesli mesaj özelliği getirildi. Direkt mesaj bölümüne getirilen bir özellikte grup kurmak oldu. Peki İnstagram DM’de nasıl grup kurulur? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnstagram DM’de nasıl grup kurulur?

Instagram DM’yi kullanarak grup kurabilirsiniz. Böylece samimi arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz ve Instagram’da gördüğünüz gönderileri çok kolay bir şekilde onlarla paylaşabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak oldukça kolaydır. Bunun için Instagram uygulamasını kullanarak hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra anasayfadayken sağ üst tarafta bulunan DM (instagramda görüntülü görüşme nasıl yapılır) sembolüne dokunun.Karşınıza DM bölümü gelecektir. Buradan sağ üst tarafta bulunan artı “+” işaretine dokunun.

Karşınıza ‘Yeni Mesaj’ ekranı açılacaktır. Buradan grup kurmak istediğiniz kişileri seçmelisiniz. Eğer listeniz çok kalabalık ise ‘Kime:’ bölümünden istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak ulaşabilirsiniz. Grup kurmak için en az iki kişiyi bu listeden seçmeniz gerekmektedir.

instagram dm grup kurma

Kişileri seçme işlemini tamamladıktan sonra mesaj bölümüne gelerek herhangi bir mesaj yazıp göndermelisiniz.

instagram dm grup kurma

Mesajınızı gönderdikten sonra yukarıda ‘bu gruba ad ver’ kutucuğuna grubunuzun adını yazabilirsiniz.

instagram dm grup kurma

Grubunuzun ayarlarını yapmak için grup adınıza tıklayarak detaylar kısmına ulaşabilirsiniz.

instagram dm grup kurma

Bu ekrandan gurubun adını değiştirebilirsiniz. Ayrıca mesajları ve görüntülü görüşmeleri sessize alabilirsiniz. Yeni kişi eklemek içinse ‘Kişiler Ekle…’ kısmına dokunup yeni kişileri guruba dahil edebilirsiniz. Ayrıca Instagram DM kısmında Whatsappdaki gibi yönetici özelliği yoktur. Yani grubu siz kurmuş olsanız bile gruptan kimseyi çıkartamazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here