İnstagram Etiket (Hashtag) Engeli Nasıl Kaldırılır ?

8
12074

En popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan İnstagram’da bazen sorunlar çıkabiliyor. Bugün bahsedeceğimiz konu İnstagram’daki etiket sorunudur. Bu sorun gönderilerinize etiket ekleyememenize yol açacaktır. Ancak bu sorunun çözümü zor değildir. İnstagram’da etiket sorununu kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

İnstagram Etiket (Hashtag) Engeli Nasıl Kaldırılır ?

instagram etiket sorunu

Öncelikle İnstagram’da paylaşım yaparken altına 5’den fazla etiket koyduğunuz gönderileri silmeniz gerekecektir. Çünkü bu sorunun ana sebebi fazla etiket kullanmanızdır.

Daha sonra mobil uygulama üzerinden hesabınızdan çıkış yapmalısınız ve bir süre kadar hesabınıza girmemelisiniz. Ortalama 2 saat kadar hesaba girmezseniz yeterli olacaktır. 

Geçen süre sonrasında hesabınıza giriş yaparak bir fotoğraf paylaşmalısınız ve paylaşırken altına etiket koymamalısınız. Ardından etiket engeliniz kalkana kadar kesinlikle fotoğraf paylaşmayın. İnstagram etiket sorununuzu 24 saat kadar sürede çözecektir.

İnstagram Etiket (Hashtag) Engeli Neden Olur ?

instagram etiket sorunu

Bu sorunun temel sebebi İnstagram’da paylaştığınız gönderilerin altına çok fazla sayıda hastag koymanızdır. Gönderilerinizin altına konuyla alakalı en fazla 5 tane hastag koymanız gerekir. En ideal hastag sayısı 1 – 4 arasında olmalıdır.

Bunun haricinde günde 6’dan fazla paylaşım yaparsanız, İnstagram etiket engeline takılabilirsiniz. Başkaların gönderilerine yorum yaparken de 2 den fazla hastag kullanmayınız. Eğer bunlara dikkat ederseniz büyük ihtimalle etiket engeline takılmazsınız.

Son olarak bu madde kesin olmasa da, İnstagram’da bir gönderide çok sayıda etiket paylaşmış kişileri şikayet ederseniz, İnstagram ekibi sizin platforma önem verdiğinizi düşünür ve böylece etiket engeline hemen takılmazsınız.

Etiket (Hastag) Nasıl Kullanılmalıdır? 

instagram etiket sorunu

İnstagram’da etiket kullanımı oldukça önemlidir. Çünkü ne kadar doğru etiketler kullanırsanız o kadar etkileşime sahip olursunuz. Ancak hemen aklınıza gönderilerinizin altına çok sayıda etiket koymak gelmesin. Eğer İnstagram’da 5’den fazla etiket kullanırsanız, İnstagram sizin profilinizi spam olarak algılayacaktır ve kullandığınız etiketler arasında öne çıkartmayacaktır.

Durum böyle olunca sizin yapmanız gereken 1 – 4 arasında etiket kullanmak olacaktır. Etiket sayımız sınırlı olduğu için etiketleri seçerken çok önem göstermeliyiz. Çünkü etiketler gönderilerimizle ne kadar alakalı olursa etkileşimimiz o kadar artacaktır. Yani temel nokta mümkün olduğunca az, aynı zamanda etkili etiketler seçmektedir. 

Yukarıda bahsettiğimiz durumları ihmal ederseniz muhtemelen etiket engeli yersiniz. Dikkat edilmesi gereken bir konuda, bu olayı sürekli tekrarlamanız durumunda hesabınızın komple silinebileceğidir. 

8 YORUMLAR

    • Bazı durumlarda süreler uzayabiliyor şuanda güncel çözüm yöntemi bu şekilde Hatice hanım birçok kişi bu şekilde çözüme ulaştığını onayladı belki sorununuz başka bir durumdan kaynaklıdır. Acaba doğrulama işlemlerinizde sıkıntı olabilir mi ?

      • Ben ortak iş yaptığım sayfayı etiketleyemiyorum bazen çok fazla paylaşımımda engel veriyor bazen gğn içinde ilk etiketlememde uzunca bşr sürede kalkmıyor bunun içşn ne tavsiye edersiniz?

  1. yaklaşık 1 haftadır hashtag engeli sorunum var hesabımdan çıkış yapıp 24 saat de bekledim bişey paylaşmadım tüm paylaşımlarımdaki hashtagleri temizledim. uygulamadan çıkış yaptım sonrasında tekrar girdiğimde günde 2 den fazla post paylaşmadım hashtag eklemedim yani denenebilecek herşeyi denedim ama yok yok yok hala kalkmadı engel çıldırmak üzereyim..

  2. Merhaba. Bende kişi etiketleme problemi var. Fotoğrafı yüklüyorum hastag yapıyorum. Ama kişi etiketlemek istediğimde etiketlemek istediğim kişiler çıkmıyor. Tak ettiğim ve beni takip edenler. Ne olursa olsun bulamıyorum kimseyi. Bunu nasıl çözebilrişm.

  3. Merhaba benim sorunum şu.ben heşteglerim en yenıler bölümüne düşüyor etkılesımım fazla olsa da başlıcalara düşmüyor özellikle videolarım çok öncelerden gönderdıgım vıdeolar bıle heşteglerımde yok ama fotolarım bulunuyor sebebi ne olabılir bu durum yaklaşık 4 gündür böyle çözemiyorum ben bir türlü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here