Instagram GIF Gönderememe Sorunu Nasıl Çözülür?

0
1267

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Son yapılan açıklamalar göz önüne alındığında 1 milyardan daha fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu sürekli olarak gelişmeye devam ediyor.

İlk zamanlarda sadece gönderi paylaşımı olan platformun Facebook grubuna satılmasından sonra büyük gelişmeler yaşadı. Bunlara örnek olarak hikaye, canlı yayın, görüntülü görüşme gibi yenilikler gösterilebilir.

Şüphesiz ki Instagram’ın en tutulan özelliği ise hikayeler bölümü oldu. Instagram’a hikayeler bölümü dahil edildikten sonra çoğu kullanıcı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Bunun üzerine hikayeler bölümü de gelişmeye başladı. Hikayelerin popüler olmasıyla beraber anket, soru sorma, test, GIF gibi özellikler dahil edildi.

Instagram GIF Nedir?

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesi de GIF özelliği oldu. Platformun daha renkli ve dolu dolu olması için sürekli olarak güncellemeler getirildiğini belirttik. Bu güncellemelerden bir tanesi ise GIF özelliği oldu.

GIF’ler, hareketli resimler olarak adlandırılmaktadır, aslında bir bakıma sessiz  ve kısa videolar olarak da görülebilir. Instagram’a gelen yenilikle beraber kullanıcılar mesajlaşırken ve hikaye paylaşırken GIF paylaşabilir hale geldi. Böylece sohbetler daha eğlenceli bir hal aldı. Ancak, Instagram’dan veya sizden kaynaklı problemlerden dolayı GIF gönderirken sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunun çözümünü isteyen bu yazıyı dikkatlice okumalıdır.

instagram veri kullanımı

Bu sorunun çözümü için rehberimizi okuyabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram’da nasıl GIF gönderileceğini öğrenmek için Instagram DMden GIF Nasıl Gönderilir? isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Instagram GIF Gönderememe Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Instagram’da GIF gönderememenizin en temel sorunu internet bağlantınız olabilir. Eğer internet bağlantınız yoksa hiç bir şekilde karşı tarafa mesaj gönderemezsiniz. Bunun için wi-fi ağınızı kontrol edebilirsiniz veya mobil veriyi aktifleştirebilirsiniz. Eğer internet hızınız olması gerekenden çok daha yavaşsa GIFlerin yüklenmesi uzun sürebilir ve bu yüzden GIF gönderemeyebilirsiniz. Bu durumda internet bağlantınızın hızını kontrol etmelisiniz.
  • Bir diğer sorun ise karşı tarafın Instagram uygulamasını güncellememiş olması olabilir. Instagram’a GIF özelliği sonradan geldiği için uygulamalar güncellenmediği halde GIF gönderimi ve paylaşımı yapılamamaktadır. Bunun için karşı tarafın uygulamayı güncellemesini talep edebilirsiniz.
  • Eğer tüm bunlara rağmen hala GIF göndermekte sorun yaşıyorsanız, Instagram uygulamasını baştan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer uygulamanın varsayılan ayarlarında bir değişim olduysa tekrardan yüklemeniz halinde ayarlar eski haline dönecektir.

Instagram'da GIF gönderememe sorunuyla karşılaşıyorum, ne yapmalıyım?

İnternet bağlantınızı kontrol edin ve hızınızı iyileştirmeye çalışın.

İnternet bağlantım iyi olmasına rağmen hala GIF gönderemiyorum, ne yapabilirim?

Instagram uygulamasını güncellediğinizden emin olun.

Karşı tarafın Instagram uygulamasını güncellemediği için GIF gönderemiyor muyum?

Evet, karşı tarafın güncel bir Instagram sürümüne sahip olması gerekmektedir.

GIF gönderememenin başka bir nedeni var mı?

Instagram uygulamasını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram'ı nasıl yeniden yükleyebilirim?

Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını silip tekrar indirebilirsiniz.

Instagram GIF özelliği için internet bağlantısına ihtiyaç var mı?

Evet, GIF göndermek için internet bağlantınıza ihtiyaç vardır.

GIF gönderememe sorunu sadece belirli kişilerle mi oluyor yoksa herkese mi?

Herkese değil, sadece karşı tarafın Instagram'ını güncellemediği kişilere olabilir.

GIF gönderimindeki sorun ne kadar süredir devam ediyor?

Sorun yeni başladıysa, Instagram'ın sunucu sorunu olabilir. Bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here