İnstagram’a Nasıl Giriş Yapılır? İnstagram Giriş Linki 2023

0
2921

Günümüzde neredeyse herkesin kulladığı sosyal medya platformu olan İnstagram gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor. Durum bu şekilde ilerleyince, Instagram yetkilileri sürekli olarak yeni bir özellik getiriyor ve böylece platform güncel kalmış oluyor.

Peki İnstagram’a nasıl giriş yapılır? Bunun için öncelikle bir hesabınızın olması gerekiyor, eğer bir hesaba sahip değilseniz daha önceden yayınladığımız İnstagram Hesabı Nasıl Açılır? İnstagram Kaydol’ başlıklı makalemizden resimli anlatımına ulaşabilirsiniz.

Eğer bir hesabınız varsa, bilgisayardan veya akıllı telefonunuzdan İnstagram’a giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Bilgisayardan İnstagram’a Nasıl Giriş Yapılır?

İlk yapmanız gereken İnstagram’ın anasayfasına girmeniz. Ana sayfaya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekrandan aşağıdaki resimde işaretli olan ‘Giriş Yap‘ butonuna tıklamalısınız.

İnstagram'a nasıl giriş yapılır ?
İnstagram masaüstü sürümü ana sayfası

Bu ekranda ise ilk kutucuğa e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girmeniz gerekiyor.

Eğer isterseniz kullanıcı adınızı da girebilirsiniz. İkinci kutucuğa şifrenizi yazıp mavi renkli ‘Giriş Yap’ butonuna tıkladığınız zaman kendi İnstagram hesabınızın ana sayfasına erişebilirsiniz.

İnstagram'a nasıl giriş yapılır ?
İnstagram masaüstü sürümü giriş ekranı

Akıllı Telefondan İnstagram’a Nasıl Giriş Yapılır? Instagram Giriş Linkleri

Eğer bir akıllı telefonunuz varsa İnstagram’a giriş yapmanız için uygulamayı kullanmak en kullanışlı yol olacaktır.

1. Adım: Bunun için telefonunuza İnstagram uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki linklere tıklayarak telefonunuza uygun olan uygulamaya ulaşabilirsiniz.

instagram da nasıl hesap açılır?
İnstagram’ın Google Play uygulaması

2. Adım: Eğer uygulamayı indirdiyseniz, uygulamanın ilk ekranında karşınıza çıkan kutucukların ilkine e-posta veya telefon numaranızı (telefon numaranız ile kayıt olduysanız) girmelisiniz.

Dilerseniz bunların yerine kullanıcı adınızla da giriş yapabilirsiniz. İkinci kutucuğa ise hesabınızın şifresini girmelisiniz. Tüm bu bilgileri doldurduktan sonra mavi renkli ‘Giriş Yap’ butonuna dokunmanız gerekiyor.

İnstagram'a nasıl giriş yapılır ?
İnstagram mobil uygulama giriş ekranı

Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra karşınıza ana sayfanız gelecek.

İnstagram'a nasıl giriş yapılır ?
İnstagram mobil uygulama ana sayfası

Facebook ile İnstagram’a Nasıl Giriş Yapılır?

İnstagram’a giriş yapmak için eğer bir hesabınız yoksa, Facebook ile bağlantılı şekilde giriş yapabilirsiniz.

Masaüstü sürümde ana sayfada bulunan ‘Facebook ile Giriş Yap‘ butonuna tıklayıp karşınıza gelen ekrandan Facebook adresinizin bilgilerini ve şifresini girerek İnstagram’a giriş sağlayabilirsiniz.

instagram da nasıl hesap açılır?
İnstagram masaüstü Facebook ile giriş sayfası

Mobil uygulama üzerinden de Facebook ile giriş yapmanız mümkün. En başta uygulamaya girince karşınıza çıkan ekranda ‘Facebook ile Giriş Yap‘ butonuna tıklayarak, girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

instagram da nasıl hesap açılır?
mobil uygulama facebook girişi

İnstagram Nasıl Kullanılır? Instagram Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnstagram platformu oldukça sade bir yapıya sahip. Kısaca ana sayfada ki simgeleri tanıtmak gerekirse aşağıdaki fotoğrafı referans alabiliriz.

İnstagram'a nasıl giriş yapılır ?
instagram mobil uygulama ana sayfası
  1. Anlık olarak hikaye paylaşma ekranına gider ve kamerayı açar. Storylerinizi burdan paylaşabilirsiniz. Boomerang oluşturabilirsiniz.
  2. Direkt mesaj ekranını açar, İnstagram kullanıcılarına mesaj göndermek için kullanılır. Mesaj grupları oluşturabilirsiniz. Ya da direkt mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline girerek de mesaj gönderebilirsiniz. O mesajlar da yine anasayfadan ulaştığınız direct message kutusuna düşecektir.
  3. Ana sayfayı açar. Eğer anasayfadayken basarsanız sayfanın en başına taşır sizi.
  4. Keşfet ekranına gider, genellikle sizi ilgilendiren gönderileri görebilirsiniz. Aramalar yapabilirsiniz. Herhangi bir hesap, hashtag, konum aramasını buradan yapabilirsiniz.
  5. Yeni gönderi yollama ekranını açar.  Reels, post, video, kaydırmalı fotoğrafları bu butona bastıktan sonra oluşturabilirsiniz.
  6. Sizi beğenenleri, hesabınıza yorum atanları ve takip isteği gönderenleri buradan görebilirsiniz.
  7. Kendi profilinize ulaşabilirsiniz. Ardından profilinizde düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Yanı sıra instagram ayarlar’a gitmek için de her zaman profilinize girmek zorundasınız. Ayarlar butonu profilinizde sağ üst köşedeki 3 çizgi sembolündedir.

Instagram hesabı nasıl açılır?

Instagram hesabı açmak için öncelikle uygulamayı indirip, e-posta adresi veya telefon numarası ile kayıt olmanız gerekiyor.

Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesap silme işlemi için öncelikle hesabınızı geçici olarak kapatmalısınız. Daha sonra hesap silme sayfasına giderek hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesap dondurma işlemi için profil sayfanızdan ayarlar kısmına girerek, Geçici Olarak Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Instagram hesap açma sınırı var mı?

Instagram hesap açma sınırı yoktur, istediğiniz kadar hesap açabilirsiniz. Ancak hesaplarınızı yönetmek için farklı e-posta adresleri kullanmanız önerilir.

Instagram hesap doğrulama nasıl yapılır?

Instagram hesap çalınması durumunda ne yapılmalı?

Instagram hesabınızın çalınması durumunda öncelikle şifrenizi değiştirin ve hesabınızı geçici olarak kapatın. Daha sonra Instagram destek ekibi ile iletişime geçerek hesabınızın kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here