Instagram Gizli Hesaplarda Etiket (Hashtag) İşe Yarar Mı?

1
1759

Instagram’ın en genel amacı gönderi paylaşmak ve bu paylaşımlara yorum ve beğeni yapmak olarak özetlenebilir. Tabi ki burada en önemli unsurlardan bir tanesi de takipçi sayısı olarak görülmektedir.

Her ne kadar kısaca özetlemiş olsak da Instagram giderek gelişen bir uygulama olarak çalışmalarına devam ediyor. Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platformdu ancak günümüzde hikaye, albüm, canlı yayın gibi pek çok paylaşım türüne yer verdi.

Instagram’ın sürekli olarak gelişmesiyle beraber kullanıcı sayısında da artış görülüyor. Dolayısıyla gelişmeler hem kullanıcılar tarafından önemseniyor hem de Instagram ekibi tarafından.

Başta belirttiğimiz üzere Instagram’ın en önemli unsurlarından bir tanesi takipçiler olarak görülmektedir. Çoğu kullanıcı takipçi sayısının artması için çabalamaktadır. Şüphesiz ki takipçi arttırmanın en etkili yöntemlerinden bir tanesi hastag kullanımıdır.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Bir çok kullanıcı hastag kullanarak fotoğraflarının takipçileri harici kişiler tarafından da görülmesini istemektedir. Bunun için en çok kullanılan hashtagler tercih edilmektedir. En çok kullanılan hashtagleri görmek için Instagram’da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram’da hashtag kullanımı olumlu etkiler bırakabiliyor ancak Instagram ekibi bu durumun önüne geçebilmek için hashtag sınırı koymuş durumda. Çok fazla sayıda hastag kullanan kullanan kullanıcılara hastag engeli verilerek hastag kullanımı engellenmektedir. hastag engelini kaldırmak için İnstagram Etiket (Hashtag) Engeli Nasıl Kaldırılır ? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram Gizli Hesaplarda Etiket (Hashtag) İşe Yarar Mı?

Bilindiği gibi Instagram’da gizli hesaplar takipçiler haricinde görüntülenmemektedir. Hesabı gizli olan birinin gönderi paylaşması durumunda takipçileri haricinde kimse bu gönderileri göremez. Bu Instagram’ın güvenlik kurallarını sağlaması için alınmış bir önlemdir.

Instagram’da hashtag kullanmanın en temel amacı ise takipçilerimizin haricindeki kişilerin gönderilerimizi görmesini sağlamaktır. Instagram hesabınız gizli olduğu zaman etiket kullansanız bile sizin gönderilerinizi takipçilerinizden başkası göremeyecektir. Dolayısıyla etiket kullanmak gizli hesaplar için pek bir işe yaramamaktadır.

Eğer etiket kullanımını gönderiğinizin içeriğini belirlemek için kullanmak istiyorsanız, hesabınız gizli olsa bile etiket kullanabilirsiniz, ancak unutmayın ki etiketi ekleseniz bile sizin takipçiniz olmayan Instagram kullanıcıları bu gönderileri göremeyecektir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here