Instagram Gönderiler Whatsapp’da Nasıl Paylaşılır?

0
6469

Instagram dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. giderek popülaritesi artan Instagram platformunda, kullanıcılar her gün milyonlarca gönderi paylaşmaktadır.

Instagram ilk zamanlarında oldukça sade bir yapıya sahipti ve sadece gönderi paylaşımı yapılabiliyordu. Daha sonra sürekli olarak gelen yeniliklerle beraber bambaşka bir boyut kazandı.

instagram IG TV nedir

Instagram’da beğenilen bazı gönderiler arkadaşlarla paylaşılmak istenebilir. Böyle bir durumda Instagram kullanıcıları arasında DM olarak gönderiler paylaşılabilir. Tabi ki bu durumda en önemli etken paylaştığınız gönderinin hesabı gizli olmaması gerekmektedir. Eğer hesap gizliyse bu gönderiyi gönderdiğiniz kişi göremez.

Instagram’da beğenilen gönderileri paylaşmanın bir diğer yolu ise Whatsapp kullanmaktadır. Eğer arkadaşınız Instagram kullanmıyorsa bu gönderiyi Whatsapp üzerinden paylaşıp görmesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki gizli profillerin gönderilerini göremeyecektir. Peki, Instagram gönderileri Whatsapp’da nasıl paylaşılır? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Gönderiler Whatsapp’da Nasıl Paylaşılır?

Bu işlem oldukça kolaydır. Instagram’ın sonradan getirdiği bir özellik ile Instagram’daki gönderileri direkt olarak Whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Bunun için tek şart, paylaşılan gönderinin hesabı gizli olmamasıdır.

Instagram gönderisini Whatsapp’da paylaşmak için gönderinin sol alt köşesinde bulunan kağıttan uçak (dm) işaretine dokunun.

instagram gönderisi whatsapptan nasıl gönderilir

Karşınıza çıkan menüden Whatsapp logosunu göreceksiniz. Alttaki listeyi biraz sola kaydırmanız gerekebilir. Butonuna dokunun ve göndermek istediğiniz kişiyi seçerek gönder butonuna dokunun.

instagram gönderisi whatsapptan nasıl gönderilir

Bu işlemlerin sonucunda gönderiniz Whatsapp’da paylaşılacaktır. Bunun yanında açılan menüden bağlantının URL’sini kopyalayarak istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Instagram hikayelerini nasıl paylaşabilirim?

Instagram hikayelerini paylaşmak için ana sayfada veya profil sayfanızda '+' simgesine dokunun, ardından hikaye oluşturma ekranına geçin ve istediğiniz içeriği paylaşın.

Instagram hikayeleri kaç saat süreyle yayında kalır?

Instagram hikayeleri 24 saat boyunca yayında kalır ve ardından otomatik olarak silinir.

Instagram gönderisini Whatsapp'ta nasıl paylaşabilirim?

Paylaşmak istediğiniz Instagram gönderisini açın. Gönderinin sağ üst köşesinde bulunan üç noktalı menüye dokunun. Açılan menüden 'Bağlantıyı Kopyala' seçeneğini seçin. Whatsapp uygulamasına geçin ve paylaşmak istediğiniz kişi veya grup sohbetini seçin. Mesaj yazma alanına gelin ve yapıştır seçeneğiyle Instagram gönderisi bağlantısını yapıştırın. Gönder butonuna basarak Instagram gönderisini Whatsapp'ta paylaşın

Instagram gönderisini Whatsapp üzerinden paylaşırken hesabın gizli olması önemli mi?

Evet, paylaştığınız Instagram gönderisinin hesabı gizli ise, alıcılar gönderiyi görüntüleyemez. Gönderiyi görüntülemek için hesabın genel olarak görünür olması gerekir.

Instagram gönderisini Whatsapp dışında başka bir platformda paylaşabilir miyim?

Evet, Instagram gönderisini paylaşmak istediğiniz başka bir platformda paylaşmak için gönderinin bağlantısını kopyalayabilir ve istediğiniz yerde yapıştırabilirsiniz. Bu yöntemle gönderiyi e-posta, metin mesajı veya diğer sosyal medya platformları üzerinden paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here