Instagram Gönderiler Whatsapp’da Nasıl Paylaşılır?

0
2096

Instagram dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. giderek popülaritesi artan Instagram platformunda, kullanıcılar her gün milyonlarca gönderi paylaşmaktadır.

Instagram ilk zamanlarında oldukça sade bir yapıya sahipti ve sadece gönderi paylaşımı yapılabiliyordu. Daha sonra sürekli olarak gelen yeniliklerle beraber bambaşka bir boyut kazandı.

Özellikle Facebook grubu tarafıdnan satın alındıktan sonra çok büyük güncellemeler yapıldı. Bunlara örnek olarak hikayeler, canlı yayın, albümler gibi özellikler dahil edildi. Böylece Instagram’ın popülaritesi gitgide arttı ve 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip oldu.

Bu yapılan özellikler arasından en popüler olanlardan bir tanesi hikayeler bölümü oldu. Kısa zaman içerisinde pek çok kişi hikayeler bölümünü aktif olarak kullanmaya başladı. Aslına bakılırsa sosyal medya platformları arasında ‘kaybolan fotoğraf (hikayeler)‘ düşüncesini gerçekleştiren uygulama Snapchat olmuştu.

instagram IG TV nedir

Facebook grubu zamanında Snapchat uygulamasını satın almak istedi ancak bu teklifleri reddedildi. Bunun üzerine başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformlara hikaye bölümü kopyalandı.

Instagram’da beğenilen bazı gönderiler arkadaşlarla paylaşılmak istenebilir. Böyle bir durumda Instagram kullanıcıları arasında DM olarak gönderiler paylaşılabilir. Tabi ki bu durumda en önemli etken paylaştığınız gönderinin hesabı gizli olmaması gerekmektedir. Eğer hesap gizliyse bu gönderiyi gönderdiğiniz kişi göremez.

Instagram’da beğenilen gönderileri paylaşmanın bir diğer yolu ise Whatsapp kullanmaktadır. Eğer arkadaşınız Instagram kullanmıyorsa bu gönderiyi Whatsapp üzerinden paylaşıp görmesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki gizli profillerin gönderilerini göremeyecektir. Peki, Instagram gönderileri Whatsapp’da nasıl paylaşılır? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Gönderiler Whatsapp’da Nasıl Paylaşılır?

Bu işlem oldukça kolaydır. Instagram’ın sonradan getirdiği bir özellik ile Instagram’daki gönderileri direkt olarak Whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Bunun için tek şart, paylaşılan gönderinin hesabı gizli olmamasıdır.

Instagram gönderisini Whatsapp’da paylaşmak için gönderinin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine dokunun.

Karşınıza çıkan menüden Whatsapp’da paylaş (Share to Whatsapp) butonuna dokunun ve göndermek istediğiniz kişiyi seçerek gönder butonuna dokunun.

whatsapp instagram

Bu işlemlerin sonucunda gönderiniz Whatsapp’da paylaşılacaktır. Bunun yanında açılan menüden bağlantının URL’sini kopyalayarak istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here