Instagram Gönderilerimi Google Aramalarından Nasıl Silebilirim?

0
959

Artık dünyanın hemen hemen her bölgesinde Instagram çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Milyonlarca insan her gün Instagram’a giriş yapıyor ve gönderi paylaşıyor. Ayrıca bu gönderiler milyarlarca beğeni ve yorum alıyor.

İnsanlar Instagram’a giriyor ancak güvenliklerinden de ödün vermek istemiyor. Ancak Instagram bu konuda oldukça tutumlu davranıyor. Platform üzerinden yapılan şikayetler önemle inceleniyor ve bunun sonucunda eğer kurallar ihlal ediliyorsa şikayet edilen profil kapatılıyor.

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Özellikle hakaret, ırkçılık ve taciz gibi konularda oldukça sert davranıyor ve hızlı bir şekilde bu profillerle mücadele ediyor. Aynı zamandan bir profil sizi rahatsız ettiği zaman o profili engelleyerek size ulaşmasının önüne geçmiş oluyorsunuz. Engellediğiniz kişiler sizin gönderilerinizi, yorumlarınızı ve beğenilerinizi göremeyecektir. Aynı zamanda Instagram’da arama yapması sonucunda sizin profilinize erişemeyecektir.

Bir başka güvenlik konusu olarak Instagram’da paylaşılan gönderilerin Google’da görüntülenmesidir. Bu durum ne kadar Instagram ile doğrudan bağlantılı olmasa da önüne geçilebilir. Yazımızın devamında fotoğraflarınızı Google aramalarından nasıl kaldıracağınızı öğrenebilirsiniz.

Görüntülerimi Google aramalarından nasıl kaldırabilirim?

Eğer Instagram’da bir web görüntüleyici yardımıyla giriş yaptıysanız, profilinize ve görüntülerinize erişim hakkı tanımış olmaktasınız. Yani görüntülerinizi Google aramalarında görebilirsiniz. Bu üçüncü şahıs siteleri API ile oluşturulmuştur ve direkt olarak Instagram ile ilişkili değildir.

Fotoğraflarınızın ve videolarınızın Googlegönderilerinde çıkmasını istemiyorsanız, üçüncü şahıs sitelerine erişim engeli koymalısınız. Bunun için buraya tıklayarak daha önceden erişim izni verdiğiniz uygulamaları kaldırmalısınız.

Yukarıdaki işlem yerine profilinizi gizleyerek de bunun önüne geçmiş olacaksınız. Ayrıca hesabınızı tamamen silseniz bile, bu sitelerin ve Google’ın bu görüntüleri silmesi uzun bir süre sonra gerçekleşebilir.

Bu sürecin biraz daha hızlı ilerlemesi için daha önceden izin verdiğiniz uygulamalar ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Doğru bir mesaj daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. Instagram üzerinde sık kullanılan üçüncü şahıs uygulamalarının iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram API’sini kullanan uygulamaların Instagram yönetimi ile bir alakası yoktur. Dolayısıyla da Google’daki görüntülerin silinmesi için Instagram ile iletişim kurmanın bir faydası olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here