Instagram Görüntülü Görüşme İstekleri Nasıl Sessize Alınır?

0
604

Instagram platformunda her geçen gün yeni bir özellik bildiriliyor. Bu özellikler sayesinde platform güncel kalmış oluyor ve böylece hem mevcut kullanıcılar platformda kalmış oluyor hem de yeni kullanıcıların gelmesi sağlanıyor.

Instagram’ın ilk zamanları oldukça sade bir içeriğe sahipti. Sadece gönderi paylaşımı yapılan uygulama da bu gönderilere yorum ve beğeni bırakılıyordu. Instagram’ın ilk zamanlarda popüler olmasının en temel sebebi platformda bulunan kullanıcıların filtreleri çok beğenmesi olmuştu.

Tüm bunlarında ardından 2014 senesinde Instagram platformu, Facebook tarafından satın alındı. Bu satın alınma işleminden sonra platforma pek çok yenilik getirildi. Bunların bazıları hikaye, canlı yayın, albüm gibi temel yenilikler oldu.

Özellikle hikayeler bölümü Instagram kullanıcıları tarafından çok sevildi ve çoğu kullanıcı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Daha sonra hikaye bölümüne anket, test, soru sorma gibi farklı eklentiler de getirildi.

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesi de görüntülü görüşme oldu. Pek çok platformda görüntülü görüşme uygulaması bulunuyor, ancak Instagram’da görüntülü görüşme özelliği çok kullanılanlar arasında yer aldı.

Instagram’a görüntülü görüşme özelliği gelmesi oldukça iyi oldu, ancak bazı durumlarda bu özellik sorun yaratabiliyor. Örneğin birisi sizi sürekli arayarak rahatsız edebiliyor yada toplantı gibi ciddi bir ortamdayken Instagram’dan görüntülü görüşme isteği geliyor ve telefonunuz çalabiliyor.

Instagram Görüntülü Aramaları Sessize Alma Nedir?

Instagram ekibi bu sorunu da göz önünde bulundurarak, yaptığı çalışmalarla bu sorunun da önüne geçmiş bulunuyor. Instagram’dan gelen görüntülü görüşme tekliflerini daha önceden sessize aldığınız zaman bu istekler sizi rahatsız etmeyecektir. Peki, Instagram aramaları nasıl sessize alınır? Bunun için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Görüşme İstekleri Nasıl Sessize Alınır?

Instagram’dan görüntülü görüşme isteğini sessize almak istediğiniz kişinin DM’sine girmelisiniz. Ardından sağ üst tarafta bulunan ‘bilgi’ butonuna (i harfi ile gösterilen buton) dokunmalısınız.

görüntülü görüşmeleri sessize alma

Açılan ekrandan ‘mesajları sessize al’ ve ‘Görüntülü sohbetleri sessize al’ seçeneği olacaktır. Buradan ‘görüntülü sohbetleri sessize al’ butonuna dokunarak gelen aramaları sessize alabilirsiniz. Böylece sizi sürekli rahatsız eden birine karşı önlem almış olacaksınız ve artık o kişi sizi arasa bile duymayacaksınız.

görüntülü görüşmeleri sessize alma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here