Instagram Görüntülü Görüşme İstekleri Nasıl Sessize Alınır?

0
1005

Instagram platformunda her geçen gün yeni bir özellik bildiriliyor. Bu özellikler sayesinde platform güncel kalmış oluyor ve böylece hem mevcut kullanıcılar platformda kalmış oluyor hem de yeni kullanıcıların gelmesi sağlanıyor.

Instagram’ın ilk zamanları oldukça sade bir içeriğe sahipti. Sadece gönderi paylaşımı yapılan uygulama da bu gönderilere yorum ve beğeni bırakılıyordu. Instagram’ın ilk zamanlarda popüler olmasının en temel sebebi platformda bulunan kullanıcıların filtreleri çok beğenmesi olmuştu.

Tüm bunlarında ardından 2014 senesinde Instagram platformu, Facebook tarafından satın alındı. Bu satın alınma işleminden sonra platforma pek çok yenilik getirildi. Bunların bazıları hikaye, canlı yayın, albüm gibi temel yenilikler oldu.

Özellikle hikayeler bölümü Instagram kullanıcıları tarafından çok sevildi ve çoğu kullanıcı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Daha sonra hikaye bölümüne anket, test, soru sorma gibi farklı eklentiler de getirildi.

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesi de görüntülü görüşme oldu. Pek çok platformda görüntülü görüşme uygulaması bulunuyor, ancak Instagram’da görüntülü görüşme özelliği çok kullanılanlar arasında yer aldı.

Instagram’a görüntülü görüşme özelliği gelmesi oldukça iyi oldu, ancak bazı durumlarda bu özellik sorun yaratabiliyor. Örneğin birisi sizi sürekli arayarak rahatsız edebiliyor yada toplantı gibi ciddi bir ortamdayken Instagram’dan görüntülü görüşme isteği geliyor ve telefonunuz çalabiliyor.

Instagram Görüntülü Aramaları Sessize Alma Nedir?

Instagram ekibi bu sorunu da göz önünde bulundurarak, yaptığı çalışmalarla bu sorunun da önüne geçmiş bulunuyor. Instagram’dan gelen görüntülü görüşme tekliflerini daha önceden sessize aldığınız zaman bu istekler sizi rahatsız etmeyecektir. Peki, Instagram aramaları nasıl sessize alınır? Bunun için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Görüşme İstekleri Nasıl Sessize Alınır?

Instagram’dan görüntülü görüşme isteğini sessize almak istediğiniz kişinin DM’sine girmelisiniz. Ardından sağ üst tarafta bulunan ‘bilgi’ butonuna (i harfi ile gösterilen buton) dokunmalısınız. Eğer i harfi yoksa kullanıcı adının üzerine basınız.

görüntülü görüşmeleri sessize alma

Açılan ekrandan ‘mesajları sessize al’ ve ‘Görüntülü sohbetleri sessize al’ seçeneği olacaktır. Buradan ‘görüntülü sohbetleri sessize al’ butonuna dokunarak gelen aramaları sessize alabilirsiniz.

Görüntülü sohbetleri sessize al

Böylece sizi sürekli rahatsız eden birine karşı önlem almış olacaksınız ve artık o kişi sizi arasa bile duymayacaksınız.

Sadece belirli bir kişinin görüntülü görüşme isteklerini sessize alabilir miyim?

Evet, sadece belirli bir kişinin görüntülü görüşme isteklerini sessize alabilirsiniz. İlgili kişinin DM'sine girerek sessize alma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Görüntülü görüşme isteklerini sessize almak, yalnızca arama sırasında sesi kapatır mı?

Evet, görüntülü görüşme isteklerini sessize almak, sadece arama sırasında sesi kapatır. İstekler hala görüntülenebilir, ancak telefonunuz çalmaz veya bildirim gelmez.

Sessize aldığım görüntülü görüşme isteklerini geri alabilir miyim?

Evet, sessize aldığınız görüntülü görüşme isteklerini tekrar geri alabilirsiniz. İlgili kişinin DM'sine girerek sessize alma seçeneğini kapatmanız yeterlidir.

Instagram görüntülü görüşme isteklerini neden sessize almam gerekiyor?

Instagram görüntülü görüşme isteklerini sessize almak, sürekli olarak aranma veya rahatsız edilme durumlarından kaçınmanızı sağlar.

Görüntülü görüşme isteklerini sessize aldığımda karşı taraf bunu görür mü?

Görüntülü görüşme isteklerini sessize aldığınızda, karşı taraf bu durumu bilmeyecek. Sadece sizin telefonunuz çalmayacak veya bildirim gelmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here