Instagram Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

0
5823

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Her gün milyonlarca insan çevrimiçi olarak gün içerisinde gönderi ve hikaye paylaşmaktadır. Bu paylaşılan gönderiler toplamda milyarlarca yorum ve beğeni almaktadır.

Instagram ilk zamanlarında çok tercih edilmeyen bir uygulamaydı ancak platformun Facebook grubuna satılmasından sonra yapılan yeniliklerle çok sayıda kullanıcıya sahip oldu. Zaman içerisinde pek çok özellik eklendi ve platformun rengi değişmeye başladı.

Eskiden sadece gönderi paylaşılan ve bu gönderilere yorum ve beğeni yapılan platforma pek çok farklı seçenek eklendi. Bunlara örnek vermek gerekirse hikayeler, canlı yayın, görüntülü görüşme, albüm gibi yenilikler sayılabilir.

Tabi ki yapılan yenilikler her zaman için en iyisi olmuyor. Özellikle yeni bir güncelleme yapıldığında en başta sorun yaşanabiliyor. Bu yüzden Instagram platformuna getirdiği önemli özellikleri ilk önce bazı kullanıcılarda deniyor. Ardından yeterli geri dönüşü sağlıyor ve hataları düzelttikten sonra tüm kullanıcılara sunuyor.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Ancak her güncelleme için bu adımlar uygulanmıyor ve direkt olarak güncelleme geliyor. Böyle bir durumda bazı akıllı telefonlarda sorun yaşanabiliyor. Örneğin uygulama açılmıyor veya açıldığı zaman tekrardan kapanıyor.

Böyle bir durumda yapılacak bazı adımlar olabilir ancak sorunun temeli Instagram’ın uygulamasından kaynaklandığı için kullanıcıların yapabileceği pek bir şey kalmıyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında ilk olarak hesaptan çıkış yapıp tekrardan giriliyor. Bu işlemden sonuç alamayınca Instagram uygulaması silinerek baştan yükleniyor. Ancak eğer uygulamanın son sürümünden kaynaklı bir sorunla karşı karşıyaysanız bu adımda işe yaramayacaktır. Burada yapılaması gereken en mantıklı işlem uygulamanın eski sürümüne geçiş yapmak olacaktır.

Instagram güncellemesi nasıl geri alınır? Instagram’ın eski sürümüne nasıl geri dönülür? gibi soruların cevabı için rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram güncellemesi nasıl geri alınır?

Bu işlem her telefonda farklılık gösterebilir. Öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra uygulama yöneticisine (bazı telefonlarda depolama bölümünün içerisinde veya ‘yüklü uygulamalar’ şeklinde görülebilir) giriş yapıp Instagram uygulamasını seçmelisiniz.

Ardından ‘Güncellemeleri kaldır’ butonuna dokunarak işlemi onaylamanız gerekiyor. Artık Instagram’ın eski sürümüne geçiş yapmış olacaksınız. Eğer önceden Instagram’da dolaşırken sorun yaşamıyorsanız eskisi gibi sorunsuz bir şekilde Instagram’ı kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here