İnstagram Hesap Dondurma – Silme Nasıl Yapılır ?

0
1664

Neredeyse herkesin kullandığı sosyal medya platformu olan İnstagram’dan uzaklaşmak istediğimiz zamanlar olabiliyor. Ancak hesabınızı da silmek istemiyorsunuz. Bu durumda hiç telaş etmenize gerek yok çünkü, hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Böylece İnstagram’da kimse sizi görmez ancak istediğiniz zaman tekrar İnstagram’a giriş yapabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma işlemi ne yazık ki telefon uygulamanızdan gerçekleştirebileceğiniz bir işlem değil. Bunun için aşağıda belirttiğimiz yönlendirme linkine tıklamalısınız ve karşınıza çıkan ekrandaki bilgileri doldurmanız gerekiyor. Bu işlemi bir bilgisayarla veya telefonunuzun internet tarayıcısıyla gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram dondurmak çok basit bir işlemdir. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra belirttiğimiz adımları izlerseniz, toplam bir dakika bile sürmeyecektir.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur? 

İnstagram hesap dondurma Türkçe linki 

1. Adım: Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra hesap bilgilerinizi girmeniz gereken ekran gelecek. Bu ekranda kullanıcı adınızı (kaydolduğunuz telefon numaranız veya e-posta adresinizde olur) ve şifrenizi doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.

 2. Adım: Ayarlardan Hesap Merkezine geçiş yapın. Hesap Merkezi altında “kişisel detaylar” alanına tıklayınız.

3. Adım: Kişisel detaylar sayfasında “Hesap sahipliği ve kontrolü” alanına tıklayınız.

instagram hesap dondurma

4. Adım: Hesap dondurma ve silme için aynı alandan devam ediyorsunuz. Dondurma ve silme başlığına tıklayınız.

instagram hesap dondurma

5. Adım: Hesap dondurmak için “Hesabı dondur” alanına dokunun ve ardından devam diyin.

instagram hesap dondurma

İnstagram dondurma konusu hakkında bir kaç bilgi vermek gerekirse; İnstagram’nızı dondurduktan sonra tekrardan istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz ve hesabınız tekrar etkinleştirilir. Ancak hesabınızı sadece haftada bir kere dondurabilirsiniz. Bunun sebebi ise hesap dondurma işleminin suistimal edilmesinin önüne geçmek.

Bununla birlikte hesabınızı dondurduğunuz zaman İnstagram’daki bütün fotoğraflarınız ve yorumlarınız siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar silinir. Hesabınızı tekrar aktif ettiğiniz zaman tekrardan İnstagram kullanıcıları fotoğraflarınıza ve yorumlarınıza ulaşabilir.

Ayrıca İnstagram’ın arama kısmında sizi arayan kullanıcılar siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar göremez. Kısaca hesabınız tamamen silinmiş gibi görünür ancak siz tekrar giriş yaptığınız zaman her şey eski haline dönecektir.

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir ?

İnstagram hesabınızı silmek için mobil uygulamayı kullanamıyorsunuz, bu işlemi gerçekleştirmek için bir bilgisayara veya telefonunuzun internet tarayıcısına ihtiyaç olacak. Aşağıdaki belirttiğimiz linke tıklayarak, İnstagram hesap silme sayfasının ekranına gideceksiniz.

İnstagram hesap silme Türkçe linki 

Yukarıda anlattığımız adımları birebir takip etmeniz ve en son adımda “Hesabı sil”e tıklamanız gerekir.

instagram hesap dondurma

Unutmayın İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, tüm fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz, arkadaşlarınız vs. her şey geri döndürülemez bir şekilde silinecek. İlerleyen zamanlarda tekrardan İnstagram kullanmak isterseniz, tekrardan kayıt olmanız gerekecek ancak unutmayın ki, aynı kullanıcı adını tekrar da alamazsınız.

Direkt olarak İnstagram hesabınızı silmek yerine en azından bir süreliğine hesabınızı dondurmak daha mantıklı bir davranış olabilir ancak haftada bir kere hesabınızı dondurabileceğinizi unutmayın.

İnstagram hesabımı geçici olarak nasıl kapatabilirim?

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatabilmek için hesap dondurma işlemi yapmanız yeterlidir.

İnstagram hesabımı dondurduktan sonra tekrar nasıl aktif hale getirebilirim?

İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirmek için giriş yapmanız yeterlidir.

Hesabımı haftada kaç kez dondurabilirim?

İnstagram hesabınızı sadece haftada bir kez dondurabilirsiniz.

Hesabımı dondurduğumda fotoğraflarım ve yorumlarım silinir mi?

Evet, hesabınızı dondurduğunuzda fotoğraflarınız ve yorumlarınız silinir ancak tekrar aktif hale getirdiğinizde geri gelir.

Dondurduğum hesabımın arama sonuçlarında görünmesi mümkün mü?

Hayır, hesabınızı dondurduğunuzda arama sonuçlarında görünmezsiniz.

Hesabımı dondurduğumda kimse beni göremez mi?

Hesabınızı dondurduğunuzda kimse sizi göremez, profiliniz gizli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here