İnstagram Hesap Dondurma – Silme Nasıl Yapılır ?

0
1240

Neredeyse herkesin kullandığı sosyal medya platformu olan İnstagram’dan uzaklaşmak istediğimiz zamanlar olabiliyor. Ancak hesabınızı da silmek istemiyorsunuz. Bu durumda hiç telaş etmenize gerek yok çünkü, hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Böylece İnstagram’da kimse sizi görmez ancak istediğiniz zaman tekrar İnstagram’a giriş yapabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma işlemi ne yazık ki telefon uygulamanızdan gerçekleştirebileceğiniz beylikdüzü escort bir işlem değil. Bunun için aşağıda belirttiğimiz yönlendirme linkine tıklamalısınız ve karşınıza çıkan ekrandaki bilgileri doldurmanız gerekiyor. Bu işlemi bir bilgisayarla veya telefonunuzun internet tarayıcısıyla gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram dondurmak çok basit bir işlemdir. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra belirttiğimiz adımları izlerseniz, toplam bir dakika bile sürmeyecektir.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur ? 

İnstagram hesap dondurma Türkçe linki 

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra hesap bilgilerinizi girmeniz gereken ekran gelecek. Bu ekranda kullanıcı adınızı (kaydolduğunuz telefon numaranız veya e-posta adresinizde olur) ve şifrenizi doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.

instagram hesap dondurma

Eğer doğru bir şekilde giriş yaptıysanız karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelmesi gerekiyor. Bu sayfada doldurmanız gereken iki adet bilgi var. Birincisi ‘Hesabınızı neden kapatıyorsunuz?‘ kutucuğu, buraya listeden istediğiniz bir seçeneği seçebilirsiniz. İkinci kutuya ise tekrardan şifrenizi girmeniz gerekiyor. Tüm bunları tamamladıktan sonra mavi renkli ‘Hesabı Geçici Olarak Kapat‘ butonuna basmalısınız, bastıktan sonra bir baloncuk çıkacak ve bu baloncuğun içindeki evet butonuna basarak İnstagramınızı dondurabilirsiniz.

instagram hesap dondurma

İnstagram dondurma konusu hakkında bir kaç bilgi vermek gerekirse; İnstagram’nızı dondurduktan sonra tekrardan istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz ve hesabınız tekrar etkinleştirilir. Ancak hesabınızı sadece haftada bir kere dondurabilirsiniz. Bunun sebebi ise hesap dondurma işleminin suistimal edilmesinin önüne geçmek.

Bununla birlikte hesabınızı dondurduğunuz zaman İnstagram’daki bütün fotoğraflarınız ve yorumlarınız siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar silinir. Hesabınızı tekrar aktif ettiğiniz zaman tekrardan İnstagram kullanıcıları fotoğraflarınıza ve yorumlarınıza ulaşabilir.

Ayrıca İnstagram’ın arama kısmında sizi arayan kullanıcılar siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar göremez. Kısaca hesabınız tamamen silinmiş gibi görünür ancak siz tekrar giriş yaptığınız zaman her şey eski haline dönecektir.

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir ?

İnstagram hesabınızı silmek için mobil uygulamayı kullanamıyorsunuz, bu işlemi gerçekleştirmek için bir bilgisayara veya telefonunuzun internet tarayıcısına ihtiyaç olacak. Aşağıdaki belirttiğimiz linke tıklayarak, İnstagram hesap silme sayfasının ekranına gideceksiniz.

İnstagram hesap silme Türkçe linki 

instagram hesap dondurma

Bu ekranda hesap bilgilerinizi doğru olarak giriş yaptıktan sonra karşınıza kalıcı olarak hesap silme sayfası açılacak. Hesabınızı silmeden önce ‘Hesabı neden siliyorsun?‘ sorusu için bir cevap seçmenizi istiyor. Bunu seçtikten sonra karşınıza şifre girme ekranı çıkacak, şifrenizi doğru şekilde girdikten sonra kırmızı renkli ‘hesabımı kalıcı olarak sil’ butonuna basmanız gerekiyor. En son olarak ‘Hesabını silmek istediğinden emin misin‘ sorusu için tamam butonuna basmalısınız.

instagram hesap silme

Unutmayın İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, tüm fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz, arkadaşlarınız vs. her şey geri döndürülemez bir şekilde silinecek. İlerleyen zamanlarda tekrardan İnstagram kullanmak isterseniz, tekrardan kayıt olmanız gerekecek ancak unutmayın ki, aynı kullanıcı adını tekrar da alamazsınız.

Direkt olarak İnstagram hesabınızı silmek yerine en azından bir süreliğine hesabınızı dondurmak daha mantıklı bir davranış olabilir ancak haftada bir kere hesabınızı dondurabileceğinizi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here