Instagram Hikaye Görüntülenmeleri Nasıl Arttırılır?

0
1586

Instagram kurulduğu günden bu yana oldukça büyük gelişmeler kateden bir platform. İlk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılan sosyal medya platformunda artık hikaye, canlı yayın ve albüm özellikleri de bulunmaktadır.

Bunun yanında Instagram kullanıcılarının çok büyük bir kısmı takipçi sayılarının mümkün olduğunca çok olmasını istemektedir. Dolayısıyla bunun için farklı yollar deneyerek profillerini ön plana çıkartmayı hedeflemektedir.

Instagram’da en önemli ölçü birimleri şüphesiz ki beğeniler ve yorumlar olarak görülmektedir. Ancak Instagram’a daha sonradan eklenen hikaye özelliğiyle beraber hikaye görüntülenmeleri de ön plana çıkmaya başladı.

Dolayısıyla insanlar hikayelerinin daha çok görüntülenmesi için çaba göstermeye başladı. Bunun için sahte takipçi satın almak gibi şeylerle uğraşmak yerine organik olarak hikayelerinizi izleyenleri arttırabilirsiniz.

Instagram’da hikaye izlenmelerini arttırmak için uygulamanız gereken bir kaç adım bulunmaktadır. Peki, Instagram hikaye izlenmeleri nasıl arttırılır? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Hikaye Görüntülenme Sayısı Nasıl Artar?

Instagram’da hikayelerin daha fazla görüntülenmesi istiyorsanız ilk olarak profilinizin herkese açık olması gerekmektedir. Eğer hesabınız gizli ise takipçilerinizden başka kimse hikayelerini izleyemeyecektir. Dolayısıyla hesap gizliliği ayarını kullanarak hesabınızın herkese görünür olmasını sağlamanız gerekmektedir. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa İnstagram Hesabı Nasıl Gizlenir ? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram’daki hikayelerinizin daha fazla izlenmesi için uygulamanız gereken en temel yöntem etiket kullanmak olacaktır. Bunun için hikayenizi paylaşırken seçenekler arasından etiket kullanımını seçerek, gündemdeki popüler konuları etiketleyebilirsiniz. Böylece etiket araması yapan kişiler sizin hikayeniz ile karşılaşacaktır. Aynı zamanda konu etiketleri arasında sizin hikayeniz de yer alacaktır.

Instagram hikaye görüntülenmesi arttırma

Instagram’daki diğer etkili yöntem ise konum paylaşımı olacaktır. Hikaye paylaştığınız yerin konumunu veya sık aratılan bir konumu etiketleyerek o konumu arayanlar ve o civarlarda yaşayan kişiler tarafından görüntülenmesi sağlanacaktır. Böylece o konumu takip eden kullanıcılar sizin de hikayelerinizi görecektir.

Instagram hikaye görüntülenmesi arttırma

Buradan anlaşılacağı üzere Instagram’da hikaye görüntülenmesini arttırmak için iki temel unsur bulunmaktadır. Birincisi hikayelerinizde aktif konularla alakalı konu etiketi paylaşmak. İkincisi ise hikayenize ilgili bölgenin konumunu eklemek olacaktır. Tüm bu yöntemleri uygulayarak hikaye görüntülenmelerinizi arttırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here