Instagram Hikaye Yanıtları Görünmüyor Ne Yapabilirim?

0
600

Instagram kurulduğu günden bu yana en çok rağbet gören sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. İlk kurulduğu zamanlarda fotoğraflara uygulanan filtreleri sayesinde popülerlik kazanan uygulama daha sonradan geliştirilmesiyle beraber pek çok farklı özelliklere sahip oldu.

Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Instagram platformunda 1 milyardan daha fazla kullanıcı bulunmaktadır. Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan uygulama oldukça rağbet görmektedir.

Instagram 2012 senesinde Facebook grubuna satılmıştı. Bu satın alma işleminden sonra oldukça büyük gelişmeler getirildi. İlk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılan uygulama da yapılan geliştirmeler sonrasında hikaye, albüm, canlı yayın gibi farklı özellikler getirildi.

Bu özelliklerin arasından en popüler olanı ise hikaye özelliği oldu. Çoğu kullanıcı Instagram’da gönderi paylaşmak yerine hikaye paylaşmaya başladı. Bunun üzerine hikaye bölümüne de yeni özellikler eklendi. Bu özelliklere örnek vermek gerekirse; soru sorma, oylama, test, geri sayım sayılabilir.

İnstagram şifre değiştirme

Aynı zamanda Instagram hikayelerine yanıt verme işlemleri de oldukça tutuldu. Bilindiği gibi başkası hikaye paylaştığı zaman bu hikaye üzerinden paylaşan kişiye mesaj atılabilmektedir, ancak bazı zamanlar da bu mesaj kutusu görünmemektedir. Mesaj kutusunun görünmeme sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram hikaye yanıtları görünmüyor

Instagram’da paylaşılan bir hikayeye yanıt olarak mesaj atmak istiyorsunuz ancak mesaj kutusunu göremiyor musunuz? Aslında bu bir sorun değildir. Çünkü; Instagram kullanıcıları hikaye ayarlarında mesaj gelme isteğini kapatmaktadır. Bunun üzerine bu mesaj kutusu aktif olamamaktadır.

Yani; hikayeler bölümünde mesaj kutusunu göremiyorsanız bu sizinle alakalı bir durum değildir. Hikayeyi paylaşan kişi hikaye üzerinden mesaj gönderme özelliğini kapattığı için bu hikayeye yanıt veremezsiniz. Bu hikayelere yanıt vermeniz için hikayeyi paylaşan kişinin bu engeli kaldırması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here