Instagram Hikayede Nasıl Test Paylaşılır?Testleri Cevaplayamıyorum

0
1750

Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun en temel sebebi ise platformun sürekli yenilikler getirmesidir. Böylece Instagram daha kullanışlı bir hale geliyor ve giderek popülerleşiyor.

Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan Instagram’da düzenli olarak güncellemeler yapılıyor. Bu güncellemelerin çoğu kullanıcılar tarafından benimsenerek kullanılıyor. Bu özelliklere verilecek en güzel örnek ise hikayeler kısmı olacaktır.

Instagram’da hikaye paylaşımı daha sonradan eklenen bir özellikti ve eklendiği günden itibaren popülerleşmeye başladı. Çoğu Instagram kullanıcısı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşmaya başladı.

Hikayelerin bu kadar popüler olmasından sonra farklı özellikler de eklendi. Hikayeler en başta sadece filtre ve maske barındırıyordu, ancak sonradan yapılan yenilikler ile anket, soru sorma, GIF gibi özellikler de dahil edildi.

Instagram Hikayeler Test Nedir?

Bu özelliklerin arasına eklenen yeniliklerden bir tanesi ise test soruları oldu. Instagram hikayenizde bir soru paylaşarak cevap olarak seçenekler ekliyorsunuz ve takipçileriniz bu sorulara seçenekler arasından cevap veriyor. Doğru seçeneği seçtiği zaman ekranda konfeti patlama efekti oluşuyor.

Instagram Hikayelerde Nasıl Test Paylaşılır?

İlk olarak tabii ki profilinize giriş yapmalısınız. Daha sonra her zamanki gibi kameranızı kullanarak veya  galerinizden gönderi seçerek hikaye paylaşmalısınız. Daha sonra düzenleme ekranındayken hikayeyi yukarı kaydırarak hikaye seçeneklerini açmanız gerekiyor.

instagram hikayelerde test paylaşımı

Bu ekrandayken seçenekler arasından ‘Test’ seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra takipçilerinize sormak istediğiniz soruyu testin başına yazmalısınız. Ardından cevap olarak seçenekler eklemelisiniz. Doğru seçeneğin üzerine dokunarak doğru olduğunu belirtmelisiniz. Doğru cevabı seçtiğiniz zaman rengi yeşile dönecektir. Ayrıca en fazla 4 tane seçenek ekleyebilirsiniz.

instagram hikayelerde test paylaşımı

Instagram hikayelerinde test paylaşma işlemleri bu kadar.

Instagram Testlere Cevap Veremiyorum

Instagram hikayelerine eklenen bu özellik kısa süre içerisinde oldukça fazla talep gördü, ancak bazı Instagram kullanıcıları testleri cevaplarken sorun yaşadı.

Bu özellik Instagram’a yeni eklendiği için Instagram’ın en güncel sürümünde çalışmaktadır. Dolayısıyla bu özelliği kullanmak için uygulamanın en son sürümünü yüklemelisiniz. Eğer buna rağmen sorun yaşıyorsa telefonunuzdaki Instagram uygulamasını kaldırarak tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen hala bir sonuç alamadıysanız Instagram’a sorununuzu bildirerek geri dönüş bekleyebilirsiniz.

Instagram hikayelerde test paylaşımı nedir?

Instagram hikayelerde test paylaşımı, takipçilerinizin sorularınıza cevap vermesini sağlayan ve doğru cevabı seçenekler arasından seçerek puan kazanmalarını sağlayan bir özelliktir.

Test paylaşımı yapmak için Instagram uygulamasının hangi sürümünü kullanmalıyım?

Test paylaşımı yapabilmek için Instagram uygulamasının en güncel sürümünü kullanmanız gerekmektedir.

Test paylaşımında doğru cevabı nasıl belirleyebilirim?

Test paylaşımında doğru cevabı belirlemek için seçenekler arasından doğru olanı seçmelisiniz. Doğru seçeneği seçtiğinizde rengi yeşile dönecektir.

Test paylaşımında kaç seçenek ekleyebilirim?

Bir soruya en fazla 4 seçenek ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here