Instagram Hikayeler’de Etiket Nasıl Kullanılır?

0
950

Her gün milyonlarca kişi Instagram’da çevrimiçi oluyor. Aynı gün içiersinde milyonlarca gönderi ve hikaye paylaşılıyor. Bu gönderiler takipçiler tarafından yorum ve beğeni alıyor. Instagram tarafından yapılan son açıklamalara göre Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda. Bu kadar büyük bir kitleye hitap eden platform doğal olarak düzenli olarak güncellemeler getiriyor.

Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Instagram ekibi ise kullanıcı sayısının artması için ve mevcut kullanıcıların platformdan ayrılmaması için düzenli olarak yenilikler sunuyor.

Instagram ik zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platfrom halindeydi. Daha sonradan 2012 senesinde Facebook tarafından satın alınarak geliştirilmeye başladı. Örneğin ilk zamanlarında Instagram’da paylaşılan videoların uzunluğu 15 saniyeden daha fazla olmuyordu. Ancak daha sonradan yapılan güncellemeler ile bu süre 1 dakikaya kadar çıktı.

Instagram’da yapılan en büyük yeniliklerden bir tanesi de hikayeler bölümü oldu. Aslına bakılırsa sosyal medyaya hikayeleri ilk kez Snapchat platformu getirmişti. Daha sonradan Snapchat’in türevleri ortaya çıktı.

Facebook grubu Snapchat’i satın almak için teklifte bulundu. Ancak Snapchat’in CEOsu yapılan teklifi reddetti. Bunun üzerine Mark Zuckerberg’in ekibi başta Instagram olmak üzere, ‘snap’ mantığını sahip olduğu platformlara kopyaladı.

Instagram’a gelen hikayeler özelliği çok sevildi ve kısa süre içerisinde popülerlik kazandı. Bunun üzerine daha sonradan canlı yayın gibi özellikler de eklendi. Instagram’da paylaşılan hikayelerde etiket özelliği de bulunuyor. Böylece hikayenizi izleyen kişiler bu etiket üzerinden etiketlediğiniz kişinin profiline gidebiliyor. Bugün ki makalemizde sizlerle Instagram’da paylaşılan hikayelerde nasıl etiket kullanılacağını anlatacağız?

Instagram Hikayeler’de Nasıl Etiket Kullanılır?

İlk yapmanız gereken Instagram uygulamasının ana sayfasındayken sağ üst tarafta bulunan kamera sembolüne dokunarak hikayeler bölümüne girip bir fotoğraf veya video çekmeniz (veya galerinizden seçmeniz) gerekiyor.

instagram hikayeler etiket kullanma

Daha sonra bu hikayeyi paylaşmadan önce yukarıda bulunan (instagram hikayeler etiket kullanma) sembolüne dokunarak metin yazma bölümünü açmalısınız. Buraya etiketlemek istediğiniz kullanıcı adını başına ‘@işareti koyarak yazmalısınız.

instagram hikayeler etiket kullanma

Daha sonra etiketlemek istediğiniz kullanıcıyı aşağıdaki kullanıcılar arasından seçmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adını doğru bir şekilde seçtikten sonra ekranın herhangi bir boş bir yerine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Instagram’da hikayenizi izleyen kişiler, etiketlediğiniz kişilerin etiketinin üstüne dokunarak o kişinin profiline doğrudan ulaşabilir. Bununla beraber etiketlediğiniz kişi isterse kendi hikayesinde sizin paylaştığınız hikayeyi paylaşabilir. Son olarak bir hikayeye en fazla 10 kişi etiketlenebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here