Instagram Hikayelerde Soru Sor Nasıl Yapılır?

0
1161

Instagram’a her gün yeni kullanıcılar katılıyor. Durum böyle olunca sürekli olarak Instagram’a yeni güncellemeler geliyor. Bu güncellemeler sonucunda yeni özellikler platforma dahil ediliyor.

Instagram platformu dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması haline geldi. Bir gün içerisinde milyarlarca gönderi ve hikaye paylaşılıyor. Doğal olarak platformun güncel tutulması da bu noktada önemli.

Hepimizin bildiği gibi Instagram ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşılan bir yerdi. Hatta video gönderme süreleri 15 saniyeyi aşmıyordu. Instagram’ın gelişmesiyle beraber video süreleri de 1 dk seviyelerine gelmiş oldu.

Tabi ki yapılan tek yenilik video süreleri değildi. Instagrama sonradan dahil edilen en büyük özellik hikayeler oldu. Bildiğiniz gibi ilk kez hikaye mantığını ortaya atan uygulama Snapchat olmuştu.

Aslında ilk başta Mark Zuckerberg tarafından Snapchat satın alınmak istenmişti ancak Snapchat yöneticileri bu duruma pek sıcak bakmadı ve yapılan teklifi reddetti. Daha sonra Mark Zuckerberg’in ekibi başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp’a hikayeler bölümünü ekledi.

Hikaye kısmı ilk eklendiğinde video ve resim paylaşılıyordu. Daha sonradan hikayelere anket, maske, filtre gibi pek çok özellik eklendi. Bununla beraber kullanıcı sayısı da arttı. Hatta hikaye bölümü en sık kullanılan bölüm haline geldi.

İnstagram Hikayeler Soru Sor Nedir?

Hikayelere sonradan eklenen bir özellikte soru sor özelliği oldu. Bu özellikle hikayenizde paylaştığınız soru kutucuğundan takipçileriniz size soru gönderebiliyor ve bunları yanıtlayıp hikayenizde paylaşabiliyorsunuz.

Instagram Hikayeler Soru Sor Nasıl Yapılır?

Bu işlem oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasıdır. Bu uygulamadan Instagram hesabınıza girdikten sonra ana sayfaya ulaşmış olmanız gerekir.

Ana sayfaya geldikten sonra sol üstteki kamera sembolüne dokunarak hikayeler bölümüne gitmelisiniz.

instagram anket ouşturma

Hikayeler bölümünden istediğiniz hikayeyi çekmeniz veya galerinizden seçmeniz gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Hikayenizi onayladıktan sonra aşağıdaki resimde ortada bulunan çıkartma bölümünü açmanız gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Çıkartma sembolüne dokunduktan sonra açılan menüden sorular seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan ‘bana soru sorun‘ şeklinde bir kutucuk bulunacaktır. İsterseniz bu kutucuğun başlığına dokunarak değiştirebilirsiniz. Soru soran kişiler size bildirim olarak gelecektir ve soru soran kişilerin profili görülecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here