Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir?

0
581

İnstagram her geçen gün popülerliğini arttıran bir platform olarak yoluna devam ediyor. Her geçen gün çok sayıda takipçi kullanıcı sayısı arttığı için Instagram yönetimi de çalışmalarında durmak bilmiyor.

Sürekli olarak yeni güncelleme gelen platforma yeni özellikler dahil ediliyor. Böylece platformun güncel olması sağlanmış oluyor. Kullanıcıların da daha verimli zaman geçirmiş olması sağlanıyor.

Bununla beraber Instagram’da güvenlikte oldukça önemli bir konu ve Instagram bu durumu çok iyi kontrol altına almış durumda. Herhangi bir durumda şikayet gelirse vs. kullanıcıları platformdan engelleyebiliyor. Aynı şekilde sahte takipçiler ve botlar için de oldukça gelişmiş bir algoritmaya sahip, bu sayede bunlara da izin verilmiyor.

Instagram’a sonradan dahil edilen özelliklerden bir tanesi de hikaye bölümüdür. Bilindiği gibi Instagram’ın en sık kullanılan bölümlerinden bir tanesi de hikayeler kısmı ve düzenli olarak buraya yenilikler ekleniyor.

Bu yenlikler filtreler, maskeler, tersten videolar, boomerang vs. olarak sayılabilir. Bunlardan bir tanesi de hikayeye link (bağlantı) ekleme oldu. Bugün ki yazımızda, hikayeye nasıl link eklenir konusuna değineceğiz.

Instagram hikayelere link eklemek nedir?

Bu özellik Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesidir. Hikayelerinizde link paylaşarak izleyen kişilerin kolaylıkla paylaştığınız linke gitmesini sağlayabilirsiniz. Daha çok satış yapan hesaplar tarafından kullanılmaktadır.

Örneğin; bir ürünü satıyorsunuz ve satış sitesine yönlendirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz. İzleyen kişiler hikayenizi yukarı kaydırarak direkt olarak siteye yönlendirilmiş olur.

Kimler hikayeye link ekleyebilir?

Bu konu hakkında Instagram’ın bazı kuralları vardır. Yani Instagram’daki bütün takipçiler bu özelliği kullanamaz. Bu konuda hesabınızın ne kadar popüler olduğu da önemli bir hususdur. Eğer on bin takipçiden daha az takipçi sayınız varsa bu özelliği kullanamazsınız. Ayrıca bu özellik herkese tanınmamaktadır.

Instagram hikayelere link nasıl eklenir?

Bu işlem aslında oldukça kolaydır. Ancak hesabınızın bu özelliği destekliyor olması gerekmektedir. Bundan emin olduktan sonra ilk yapmanız gereken Instagram uygulamasından hesap bilgilerinizi girerek ana sayfaya gitmek olacaktır.

Daha sonra hikaye paylaşma ekranına gelerek herhangi bir hikaye paylaşmanız gerekmektedir.

Burada hikayenizi paylaşmadan önce yukarıda bağlantı simgesini göreceksiniz, buraya dokunun.

instagram hikayelere link ekleme

Ardından açılan seçenekler arasından bağlantı ve link ekleme bölümünü seçin. En son olarak karşınıza çıkan kutucuğa yönlendirmek istediğiniz bağlantı adresini yapıştırarak kaydedin.

instagram hikayelere link ekleme

Tüm işlemler buraya kadardı artık takipçileriniz hikayelerinizi izlerken yukarı kaydırarak doğrudan yönlendirdiğiniz sayfaya gidebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here