Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir? Videolu

0
975

İnstagram her geçen gün popülerliğini arttıran bir platform olarak yoluna devam ediyor. Her geçen gün çok sayıda takipçi kullanıcı sayısı arttığı için Instagram yönetimi de çalışmalarında durmak bilmiyor.

Bununla beraber Instagram’da güvenlikte oldukça önemli bir konu ve Instagram bu durumu çok iyi kontrol altına almış durumda. Herhangi bir durumda şikayet gelirse vs. kullanıcıları platformdan engelleyebiliyor. Aynı şekilde sahte takipçiler ve botlar için de oldukça gelişmiş bir algoritmaya sahip, bu sayede bunlara da izin verilmiyor.

Instagram’a sonradan dahil edilen özelliklerden bir tanesi de hikaye bölümüdür. Bilindiği gibi Instagram’ın en sık kullanılan bölümlerinden bir tanesi de hikayeler kısmı ve düzenli olarak buraya yenilikler ekleniyor.

Bu yenlikler filtreler, maskeler, tersten videolar, boomerang vs. olarak sayılabilir. Bunlardan bir tanesi de hikayeye link (bağlantı) ekleme oldu. Bugün ki yazımızda, hikayeye nasıl link eklenir konusuna değineceğiz.

Instagram Hikayelere Link Eklemek Nedir?

Bu özellik Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bir tanesidir. Hikayelerinizde link paylaşarak izleyen kişilerin kolaylıkla paylaştığınız linke gitmesini sağlayabilirsiniz. Daha çok satış yapan hesaplar tarafından kullanılmaktadır.

Örneğin; bir ürünü satıyorsunuz ve satış sitesine yönlendirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz. İzleyen kişiler hikayenizi yukarı kaydırarak direkt olarak siteye yönlendirilmiş olur.

Kimler Hikayeye Link Ekleyebilir?

Yeni güncellemeler ile instagram hesabı olan herkes hikayesine link ekleyebilir. Hikayenizi çektikten sonra link eklemeniz size tanımlanacaktır.

Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir?

Bu işlem aslında oldukça kolaydır. Ancak hesabınızın bu özelliği destekliyor olması gerekmektedir. Bundan emin olduktan sonra ilk yapmanız gereken Instagram uygulamasından hesap bilgilerinizi girerek ana sayfaya gitmek olacaktır.

Daha sonra hikaye paylaşma ekranına gelerek herhangi bir hikaye paylaşmanız gerekmektedir.

Burada hikayenizi paylaşmadan önce sticker simgesini göreceksiniz, buraya dokunun.

Ardından açılan seçenekler arasından bağlantı ve link ekleme bölümünü seçin. En son olarak karşınıza çıkan kutucuğa yönlendirmek istediğiniz bağlantı adresini yapıştırarak kaydedin.

Tüm işlemler buraya kadardı artık takipçileriniz hikayelerinizi izlerken yukarı kaydırarak doğrudan yönlendirdiğiniz sayfaya gidebilir.

Instagram Hikayelere link eklemek neden önemlidir?

Instagram Hikayelere link eklemek, kullanıcıların hikayelerinizi izlerken kolaylıkla yönlendirdiğiniz bağlantıya ulaşmalarını sağlar. Özellikle satış yapan hesaplar için bu özellik, ürünleri veya hizmetleri doğrudan satış sitesine yönlendirmek için oldukça faydalıdır.

Herkes Instagram Hikayelere link ekleyebilir mi?

Evet, Instagram hesabı olan herkes yeni güncellemelerle birlikte hikayelere link ekleyebilir.

Hikayeye eklediğim linki nasıl değiştirebilirim?

Maalesef, Instagram şu an için hikayeye eklediğiniz linki değiştirmenize izin vermez. Ancak, yeni bir hikaye oluşturarak veya mevcut hikayenizi düzenleyerek yeni bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Linki değiştirmek için mevcut hikayenizi silmeniz veya süresinin dolmasını beklemeniz gerekebilir.

Hikayeye eklediğim link ne kadar süreyle aktif kalır?

Instagram hikayeleri genellikle 24 saat boyunca aktif kalır. Dolayısıyla, hikayenize eklediğiniz link de aynı süre boyunca aktif olacaktır. 24 saat sonra hikaye otomatik olarak kaybolur ve link de erişilemez hale gelir. Bu nedenle, linkinizi güncel tutmak için süresi dolmadan önce yeni bir hikaye oluşturmanız gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here