Instagram Hikayeleri Ekrana Sığmıyor, Ne Yapabilirim?

0
1325

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak kullanılmaya devam ediyor. Her gün milyonlarca kişi Instagram’da çevrimiçi olarak gönderi ve hikaye paylaşıyor.

Instagram’daki kullanıcı sayısı 1 milyardan fazla olduğu biliniyor. Kullanıcı sayısının bu kadar yükselmesindeki en temel sebep ise tabi ki de yapılan güncellemeler oldu. Instagram’a sonradan eklenen özelliklerle beraber kullanıcı sayısı da yükselmeye başladı.

bilindiği gibi Instagram en başlarda sadece gönderi paylaşımı yapılan ve paylaşılan gönderilere yorum ve beğeni şeklinde geri bildirim bırakılan bir sosyal medya aracı olarak kullanılıyordu.

Instagram 2012 senesinde Facebook grubu tarafından satın alındı. Bunun üzerine pek çok yeni özellik eklendi ve böylece Instagram’daki kullanıcı sayısı da artmaya başladı. Örneğin; daha sonradan eklenen hikaye, canlı yayın gibi özellikler Instagram’da çok fazla kullanılmaya başlandı.

Tabi ki Instagram’daki her şey her zaman için bu kadar olumlu olmuyor. Zaman zaman Instagram kullanıcıların platformda yaşadıkları sorunlar olabiliyor. Bunların bazıları platformdan kaynaklı olurken bazıları ise kullanılan telefondan kaynaklanıyor. Bazı durumlarda ise yapılan güncellemeler her telefonda aynı kararlılıkta çalışmayabiliyor.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Instagram’da sık karşılaşılan bir durum ise paylaşılan hikayelerin ekrana sığmama sorunudur. Instagram hikayeleri ekrana sığmıyorsa ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda var. Instagram hikaye sığmama sorununun çözümü yapılan güncellemeler ile düzeltilmişti, ancak hala aynı sorunu yaşıyorsanız ve Instagram hikayeler ekrana sığmıyor diyorsanız makalemizi okuyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Ekrana Sığmıyor, Ne Yapabilirim?

Instagram’da son zamanlarda yaşanan en sık problemlerden bir tanesi hikayelerin ekrana sığmama sorunudur. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki en güncel Instagram uygulamasını kullandığınızdan emin olun. Bu sorun telefonunuzun çözünürlüğünden kaynaklanıyor olabilir. Instagram hikayelerinin çözünürlüğünü en doğru şekilde ayarlamak için İnstagram Hikaye Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Eğer çözünürlüğünüz doğru bir şekilde ayarlanmışsa ve hikayenizde paylaştığınız yazılar ekrana sığmıyorsa bu yazıların üzerine dokunarak iki parmağınızla sanki fotoğraf küçültür gibi yazıyı küçültebilirsiniz. Bunun sonucunda paylaştığınız hikaye herkesin ekranında görünür şekilde paylaşılacaktır.

Tüm bunların yanında telefonunuzdaki yazı tipi boyutu yüksek ayarda ayarlanmış olabilir. Bunun için telefonunuzda Ayarlar>Cihaz>Ekran>Yazı Tipi seçeneğine giriş yaparak buradan yazı tipinizi küçültebilirsiniz. Bunun sonucunda artık yazılar hikayelerinize sığıyor olması gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra bir sonuca ulaşamadıysanız, başka bir telefon ile hikaye paylaşmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa Instagram’a bildir bölümünden sorununuzu anlatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here