İnstagram Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır?

0
979

Instagram son zamanlarda oldukça popüler bir  hale geldi. Çevremizdeki hemen herkes Instagram kullanıyor. Bir gün içerisinde milyonlarca gönderi paylaşılıyor ve bu gönderilere milyarlarca yorum geliyor.

Instagram’da paylaşılan gönderilerin yanında bir de hikayeler bulunuyor. Instagram hikayeleri son zamanların en sık kullanılan paylaşım tarzı oldu. Aslına bakılırsa Instagram bu özelliği Snapchat platformundan kopyalamıştı. Hatta bu zamanında Mark Zuckerberg bu platformu satın almak istemişti ancak Snapchat yönetimi teklifi geri çevirmişti.

Bunun üzerine Instagram’a hikaye özelliği eklendi. Daha sonra Whatsapp ve Facebook platformlarında da yer aldı. İlk kopyalandığı zamanlarda sadece 24 saatte silinen fotoğraflar ve videolardan oluşurken ilerleyen zamanlarda filtreler, efektler ve maskeler eklendi.

Bunların ardından Instagram’da hikayelere boomerang, tersten video ve canlı yayın gibi özellikler eklendi. Böylece gönderilerden daha çok hikaye kısmı kullanılmaya başlandı.

Bilindiği gibi bazı kişiler çok yoğun olarak hikaye paylaşıyor ve bu hikayeler bizim ilgimizi çekmeyebiliyor. Bu yüzden de hem vakit kaybedip hem de internet paketimizi boşuna harcamış oluyoruz. Böyle bir durumla karşı karşıya olduğunuz zaman o kişinin hikayelerini sessize alabilirsiniz. Peki hikayeler nasıl sessize alınır? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnstagram Hikayeler Nasıl Sessize Alınır?

Bazı durumlarda bazı kişilerin hikayelerini görmek istemiyor olabiliriz. Bu durumda tek yapmanız gereken bu profili sessize almak olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek ise oldukça kolaydır.

İlk olarak akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yaparak hesabınızın bilgilerini doğru olarak girmeniz gerekiyor. Giriş işlemini başarıyla tamamladıktan sonra ana sayfanın üst bölümünde hikayeler bölümü bulunacaktır. Buradan hikayesini gizlemek istediğiniz profilin üzerine gelerek uzun basmanız gerekiyor(basılı tutuyoruz).

Örnek olarak yandaki profili düşünebiliriz:   instagram hikayeleri sessize alma

Basılı tuttuktan sonra karşımıza bir menü gelecektir. Bu menüden en alttaki seçenek olan sessize al seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

instagram hikayeleri sessize alma

Buraya kadar bütün işlemleri tamamladıysanız karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecektir. Buradan isterseniz bu profilin hikayelerini gizleyebilirsiniz. Ya da bunun yerine hem hikayelerini hem de gönderilerini gizlemeyi seçebilirsiniz. Hikayesini gizlemek istiyorsanız ‘Hikaye Gizle’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Eğer hem hikayelerini hem de gönderilerini gizlemek istiyorsanız ‘ Hikaye ve Gönderileri Gizle’ seçeneğine dokunmalısınız.

instagram hikayeleri sessize alma

Bir profilin hesabını gizledikten sonra hikayeler bölümünün en sonunda yer alacaktır. Eğer hikayelerini izlemek isterseniz en sona giderek izleyebilirsiniz. Hikayelerini gizledikten sonra hikayeler kısmında daha sönük gözükecektir.

Örnek:    instagram hikayeleri sessize alma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here