Instagram Hikayeleri Profile Nasıl Sabitlenir?

1
3870

Şüphesiz ki Instagram sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi haline geldi. Çevremizdeki hemen hemen herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor ve Instagram’daki kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor.

Instagram’ın takipçi sayısı arttığı için kullanıcıların memnun edilmesi oldukça önemli bir hale geliyor. Dolayısıyla Instagram kullanıcı sayısını korumak ve üzerine eklemek için platformu güncel olarak tutuyor.

Düzenli olarak Instagram’a yeni özellikler ekleniyor. Bu özelliklerden bazıları oldukça işe yarar olurken bazıları da ufak tefek özellikler oluyor. Ancak bu özelliklerin her biri platformun güncel kalması açısından oldukça değerli.

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Bilindiği gibi Instagram ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşılan bir platformdu. Hatta Instagram’da paylaşılan videoların en fazla 15 saniye uzunluğunda olabiliyordu. Daha sonradan gelen güncellemeler sonucunda bu değer 1 dakikaya yükseltildi.

Bunun yanında daha sonralardan eklenebilir özellikte IG TV oldu. Bilindiği gibi IG TV’de 1 dakikadan daha uzun videolar paylaşılabiliyor. Ayrıca IG TV oldukça pratik bir kullanım sunuyor. IG TV’nin ilerleyen zamanlarda YouTube gibi bir platform haline geleceği de düşünülüyor.

Bunun üzerine Instagram’a dahil edilen en büyük özelliklerden bir tanesi şüphesiz ki hikayeler kısmı oldu. Sosyal medyaya hikayeler tarzında gönderi paylaşmayı ilk kez Snapchat platformu getirmişti ve Instagram hikayeler kısmını bu platformdan kopyaladı.

Daha sonradan Instagram’da bulunan hikayeler eğer istenirse profile sabitlenebilir hale geldi. Böylece profilinize sabitlediğiniz hikayeler her zaman orda duruyor ve siz silmediğiniz sürece süresi bitmiyor. Profilinize giren ve hikayelerinizi engellemediğiniz kişiler bu hikayeleri görebiliyor. Peki profile nasıl hikaye eklenir? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da Hikayeler Nasıl Profile Sabitlenir?

Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Bunun için akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.

Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Buradan bir hikaye paylaşmalısınız veya daha önceden paylaştığınız bir hikayeyi görüntülemelisiniz. Hikayenizi görüntülerken sağ alt tarafta ‘öne çıkar’ butonu göreceksiniz. Bu butona tıklamalısınız.

instagram hikayeleri profile sabitleme

‘Öne çıkar’ butonuna tıkladıktan sonra size hikayenizin altında yazmasını istediğiniz yazıyı isteyecektir. İsterseniz burayı boş bırakabilirsiniz veya istediğiniz bir şeyi yazabilirsiniz. Yazı işlemini tamamladıktan sonra mavi renkli ‘Ekle’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

instagram hikayeleri profile sabitleme

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra hikayeniz profilinizde aşağıdaki gibi görünecektir.

instagram hikayeleri profile sabitleme

Ayrıca hikaye arşivinizde bulunan bir hikayeyi de aynı yöntem ile profilinize eklemeniz mümkündür. Bunun için hikaye arşivinize giderek eklemek istediğiniz hikayeyi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonradan yukarıdaki adımları izleyerek hikayenizi profilinize sabitleyebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here