Instagram Hikayelerinin Süresi Kaç Saniye

0
587

Instagram uygulaması dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. 1 milyardan daha fazla kullanıcısı olan sosyal medya uygulamasında kullanıcılar paylaşımda bulunmaktadır.

İlk kurulduğu günden bu yana büyük bir ivme ile popülerleşmeye devam eden sosyal medya uygulaması her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Instagram’ın ilk zamanlarda popülerliği yakalamasını sağlayan en büyük özelliği filtre özelliği olmuştu.

O zamanlarda oldukça ilgi çeken filtreleriyle çok sayıda kullanıcıya sahip oldu. Tüm bunlarından ardından 2012 senesinde Instagram uygulaması Facebook grubuna satıldı. satın alınma işleminden sonra Instagram’da oldukça büyük gelişmeler yaşandı.

Instagram’a sonradan eklenen en önemli özellikler hikayeler, albüm ve canlı yayın özelliği oldu. Tabi ki bunların yanında saymadığımız pek çok özellik de Instagram’a dahil edildi. Bu özellikler arasından en popüler olanı ise hikaye bölümü oldu.

Sosyal medyaya ‘hikaye’ fikri ilk kez Snapchat tarafından ortaya atılmıştı. Facebook grubu Snapchat’i satın almak istedi ancak bu teklifi reddedildi. Bunun üzerine başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformlara hikaye özelliği dahil edildi.

Instagram hikayeler nedir?

instagram dm görüldü kapatma

Instagram hikayeler kısaca; paylaşılan gönderilerin 24 saat içerisinde kaybolması mantığıyla çalışan bir oluşumdur. Ancak Instagram’a sonradan eklenen özellik ile bu hikayeler profile sabitlenerek kaybolması engellenebilir oldu. Aynı zamanda hikayeler bölümüne anket, soru sorma, test gibi pek çok farklı özellik de dahil edildi.

Instagram Hikayelerinin Süresi Ne Kadar?

Instagram hikayelerinin kaybolma süresinin 24 saat olduğundan bahsetmiştik. Paylaşılan hikayelerin ise farklı süreleri bulunmaktadır. Örneğin video paylaşacaksanız 15 saniyeden daha uzun video paylaşmanıza imkan verilmemektedir. Bu sürenin uzayarak değişeceği istanbul escort bayanları tarafından düşünülmektedir.

Bunun haricinde bilindiği gibi Instagram’da boomerang gibi farklı hikayeler de paylaşılabiliyor. Paylaşılan boomerangların süresi ise 6 saniye olmaktadır. 

En sık yapılan paylaşımlardan bir tanesi ise fotoğraf paylaşımı oluyor. Instagram hikayelerde paylaşılan fotoğrafların süresi de tıpkı boomerang gibi 6 saniye sürmektedir.

Görüldüğü üzere Instagram hikayelerde paylaşılan gönderilerin süreler videolar hariç 6 saniye sürmektedir. Bilindiği gibi Snapchat uygulamasında paylaşılan hikayelerin süresi isteğe bağlı olarak ayarlanabiliyordu ancak Instagram hikayelerde bu durum bulunmuyor.

Her ne kadar süre ayarı olmasa bile Instagram hikayelerde paylaşılan hikayeleri istediğiniz gibi durdurabildiğiniz için büyük bir sorun olarak görülmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here