Instagram Hikayelerinin Süresi Kaç Saniyedir? Güncel

0
1103

Instagram uygulaması dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. 1 milyardan daha fazla kullanıcısı olan sosyal medya uygulamasında kullanıcılar paylaşımda bulunmaktadır.

İlk kurulduğu günden bu yana büyük bir ivme ile popülerleşmeye devam eden sosyal medya uygulaması her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Instagram’ın ilk zamanlarda popülerliği yakalamasını sağlayan en büyük özelliği filtre özelliği olmuştu.

O zamanlarda oldukça ilgi çeken filtreleriyle çok sayıda kullanıcıya sahip oldu. Tüm bunlarından ardından 2012 senesinde Instagram uygulaması Facebook grubuna satıldı. satın alınma işleminden sonra Instagram’da oldukça büyük gelişmeler yaşandı.

Instagram’a sonradan eklenen en önemli özellikler hikayeler, albüm ve canlı yayın özelliği oldu. Tabi ki bunların yanında saymadığımız pek çok özellik de Instagram’a dahil edildi. Bu özellikler arasından en popüler olanı ise hikaye bölümü oldu.

Sosyal medyaya ‘hikaye’ fikri ilk kez Snapchat tarafından ortaya atılmıştı. Facebook grubu Snapchat’i satın almak istedi ancak bu teklifi reddedildi. Bunun üzerine başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformlara hikaye özelliği dahil edildi.

Instagram Hikayeler Nedir?

instagram dm görüldü kapatma

Instagram hikayeler kısaca; paylaşılan gönderilerin 24 saat içerisinde kaybolması mantığıyla çalışan bir oluşumdur.

Ancak Instagram’a sonradan eklenen özellik ile bu hikayeler profile sabitlenerek kaybolması engellenebilir oldu. Aynı zamanda hikayeler bölümüne anket, soru sorma, test gibi pek çok farklı özellik de dahil edildi.

Instagram Hikayelerinin Süresi Ne Kadar?

Instagram hikayelerinin kaybolma süresinin 24 saat olduğundan bahsetmiştik. Paylaşılan hikayelerin ise farklı süreleri bulunmaktadır.

Instagram’da yapılan son güncellemelerle birlikte artık 60 saniyelik hikayeler paylaşmak mümkün olacak. Bu yenilik sayesinde, hiç kesintiye uğramadan tek bir hikaye için tam 60 saniye süre kullanabileceğiz. Bu, kullanıcıların daha uzun ve kapsamlı hikayeler anlatmalarına olanak sağlayacak.

Önceden, Instagram hikayelerinde sınırlı bir süre olan 15 saniye kullanılıyordu. Ancak bu süre bazen kullanıcıların hikayelerini tam olarak ifade etmelerine engel olabiliyordu. Yeni güncellemeyle birlikte, kullanıcılar daha fazla içeriği tek bir hikayede paylaşabilecek ve takipçilerine daha fazla bilgi sunabilecek.

Bu değişiklik, özellikle içerik oluşturucular ve işletmeler için büyük bir avantaj sağlayacak. Artık daha uzun süreli hikayelerle ürünlerini veya hizmetlerini daha iyi tanıtabilecekler. Ayrıca, etkileyici hikayeler oluşturarak daha fazla etkileşim ve kullanıcı ilgisi elde etme şansına sahip olacaklar.

Instagram Boomerang Süresi Ne Kadar?

Bilindiği gibi Instagram’da boomerang gibi farklı hikayeler de paylaşılabiliyor. Paylaşılan boomerangların süresi ise 6 saniye olmaktadır. 

Yavaş Boomerang Nasıl Oluşturulur?

Yeni SlowMo, Echo ve Duo özelliklerinden yararlanmak için öncelikle klasik bir Boomerang çekimi yapmanız gerekmektedir.

Ardından, üst kısımda yer alan yeni menüye erişmeniz gerekmektedir. Bu şekilde, Instagram’ın yeni SlowMo, Echo ve Duo özelliklerini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Story Süresi Ne Kadar?

En sık yapılan paylaşımlardan bir tanesi ise fotoğraf paylaşımı oluyor. Instagram fotoğraf hikayeleri 15 saniyeyi geçtiğinde otomatik olarak bir sonraki hikaye görünmektedir.

Her ne kadar süre ayarı olsa bile Instagram hikayelerde paylaşılan hikayeleri istediğiniz gibi durdurabildiğiniz için büyük bir sorun olarak görülmemektedir.

60 saniyelik hikaye paylaşımı nasıl yapılır?

Yeni güncellemeyle birlikte, Instagram'da 60 saniyelik bir hikaye paylaşmak için hikaye oluşturma bölümüne gidin ve hikayenizi 60 saniyeye kadar çekin. Artık bölünme olmadan tek bir hikaye olarak paylaşabilirsiniz.

Boomerang videosu nasıl kaydedilir?

Boomerang videosu kaydetmek için Instagram hikaye oluşturma bölümünde yer alan kaydediciyi seçin ve videoyu kısa bir süre için kaydedin.

Hikaye süresi ne kadar uzatıldı?

Instagram'da hikaye süresi 15 saniyeden 60 saniyeye uzatıldı. Artık daha uzun ve kapsamlı hikayeler paylaşabilirsiniz.

Yeni hikaye özellikleri hangi sürümlerde kullanılabilir?

Yeni hikaye özellikleri, Instagram'ın en son sürümlerinde kullanılabilir. Uygulamanızı güncel tutarak bu özelliklere erişebilirsiniz.

Instagram hikayeleri nedir?

Instagram hikayeleri, kullanıcıların fotoğraf, video ve metin içeriklerini paylaşabilecekleri geçici içeriklerdir. Bu içerikler 24 saat sonra otomatik olarak silinir.

Hikayeleri nasıl paylaşabilirim?

Hikaye paylaşmak için Instagram ana ekranında yer alan kamera simgesine dokunun veya profil fotoğrafınıza dokunarak doğrudan hikaye oluşturma bölümüne geçin.

Hikayelerimi nasıl düzenleyebilirim?

Hikayeleri düzenlemek için hikaye oluşturma bölümünde çeşitli araçlar ve efektler bulunur. Metin, çıkartmalar, çizim araçları ve filtreler gibi düzenleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Hikayemi nasıl kaydedebilirim?

Hikayenizi kaydetmek için hikayenizi açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun. Ardından 'Hikayeyi Kaydet' seçeneğini seçerek hikayenizi telefonunuzda kaydedebilirsiniz.

Hikaye gönderilerini nasıl gizleyebilirim?

Hikaye gönderilerini gizlemek için profilinize gidin, sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun ve 'Hikayeleri Gizle' seçeneğini seçin. Bu şekilde, hikayeleriniz profilinizde görünmez.

Hikaye paylaşırken müzik ekleyebilir miyim?

Evet, hikaye paylaşırken müzik ekleyebilirsiniz. Hikaye oluşturma bölümünde müzik simgesine dokunarak çeşitli müzikler arasından seçim yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here