Instagram Hikayesi Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?

0
550

Instagram her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Instagram ekibi sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor ve platformu her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Bu sayede hem kullanıcı sayısı korunmuş oluyor hem de yeni kullanıcıların platforma kaydolması sağlanıyor. Son yapılan açıklamalara göre Instagram’daki toplam kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda.

Bilindiği gibi Instagram ilk dönemlerindeyken sadece gönderi paylaşımı yapılan ve bu gönderi sadece beğeni ve yorum yapılan bir platform olarak kullanılıyordu. İlk zamanlarında fotoğraflara uygulanan filtreler sayesinde oldukça popülerlik kazanmıştı ve büyümeye başlamıştı.

Tüm bunların ardından 2012 senesinde Facebook tarafından satın alındı. Daha sonra büyük güncellemeler yapıldı ve Instagram çok gelişti. Bunların en başında paylaşılan videoların 1 dakikaya kadar süre verilmesi oldu. Ardından albüm, hikaye, canlı yayın, IG TV gibi pek çok özellik geldi.

Bunların arasında en popüler olan şüphesiz ki hikayeler bölümü oldu. Aslına bakılırsa sosyal medya platformları arasında hikayeler özelliğini ortaya atan ilk platform Snapchat olmuştu. Ancak daha sonra Snapchat, Facebook grubu tarafından satın alınmak istendi ancak bu teklif reddedildi. Bunun üzerine başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformlara bu özellik kopyalandı ve çok popüler oldu.

Bugün sizlerle Instagram hikayelerinin Facebook ile nasıl paylaşılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Instagram Hikayesi Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?

İlk olarak her zamanki gibi hikaye oluşturun ve ileri butonuna dokunun. Ardından Facebook Hikayen seçeneğini seçin ve paylaş butonuna dokunun. Bu işlemden sonra hikayeniz Facebook’ta paylaşılacaktır.

Eğer hikayelerinizin otomatik olarak Facebook’ta paylaşılmasını istiyorsanız. Profilinize girip seçenekler bölümünden ayarlara giriş yapmanız gerekiyor.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

Buradan Gizlilik ve Güvenlik sekmesi altında bulunan ‘Hikaye Kontrolleri’ menüsüne dokunmanız gerekiyor.

instagram hikayeleri nasıl arşivlenir

Açılan ekranda en alt sıralarda bulunan Hikayeni Facebook’ta Paylaş butonunun yanındaki seçeneği aktifleştirin.

instagram hikayelerini facebookta paylaşma

Artık hikayelerin Facebook’ta otomatik olarak paylaşılacaktır. Bu ayarları yaptıktan sonra Instagram’da paylaştığınız her hikaye Facebook ana sayfasının en üstünde hikayeler bölümünde yer alacaktır. Ayrıca bu hikayelerin görünürlüğü Facebook gizlilik ayarlarınıza göre belirlenmektedir. Yani, hesabınız gizli olduğu için bir kişi sizin hikayenizi Instagram üzerinden göremeyebilir ancak Facebook üzerinden görme yetkisi varsa yine de görüntüleyebilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here