Instagram Hikayesi Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?

0
1066

Instagram her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Instagram ekibi sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor ve platformu her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Bu sayede hem kullanıcı sayısı korunmuş oluyor hem de yeni kullanıcıların platforma kaydolması sağlanıyor. Son yapılan açıklamalara göre Instagram’daki toplam kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda.

Bilindiği gibi Instagram ilk dönemlerindeyken sadece gönderi paylaşımı yapılan ve bu gönderi sadece beğeni ve yorum yapılan bir platform olarak kullanılıyordu. İlk zamanlarında fotoğraflara uygulanan filtreler sayesinde oldukça popülerlik kazanmıştı ve büyümeye başlamıştı.

Tüm bunların ardından 2012 senesinde Facebook tarafından satın alındı. Daha sonra büyük güncellemeler yapıldı ve Instagram çok gelişti. Bunların en başında paylaşılan videoların 1 dakikaya kadar süre verilmesi oldu. Ardından albüm, hikaye, canlı yayın, IG TV gibi pek çok özellik geldi.

Bunların arasında en popüler olan şüphesiz ki hikayeler bölümü oldu. Aslına bakılırsa sosyal medya platformları arasında hikayeler özelliğini ortaya atan ilk platform Snapchat olmuştu. Ancak daha sonra Snapchat, Facebook grubu tarafından satın alınmak istendi ancak bu teklif reddedildi. Bunun üzerine başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformlara bu özellik kopyalandı ve çok popüler oldu.

Bugün sizlerle Instagram hikayelerinin Facebook ile nasıl paylaşılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Instagram Hikayesi Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?

İlk olarak her zamanki gibi hikaye oluşturun ve ileri butonuna dokunun. Ardından Facebook Hikayen seçeneğini seçin ve paylaş butonuna dokunun. Bu işlemden sonra hikayeniz Facebook’ta paylaşılacaktır.

Eğer hikayelerinizin otomatik olarak Facebook’ta paylaşılmasını istiyorsanız. Hikaye paylaşma (story kamera) alanına girip seçenekler bölümünden ayarlara giriş yapmanız gerekiyor.

instagram dil değiştirme

instagram hikayesi facebooka nasıl eklenirBuradan Kamera Ayarları sekmesi altında bulunan ‘Hikaye’ menüsüne dokunmanız gerekiyor.

instagram hikayesi facebooka nasıl eklenir

Açılan ekranda en alt sıralarda bulunan “Hikayeni Facebook’ta Paylaş” butonunun yanındaki seçeneği aktifleştirin.

instagram hikayesi facebooka nasıl eklenir

Artık hikayelerin Facebook’ta otomatik olarak paylaşılacaktır. Bu ayarları yaptıktan sonra Instagram’da paylaştığınız her hikaye Facebook ana sayfasının en üstünde hikayeler bölümünde yer alacaktır.

Ayrıca bu hikayelerin görünürlüğü Facebook gizlilik ayarlarınıza göre belirlenmektedir. Yani, hesabınız gizli olduğu için bir kişi sizin hikayenizi Instagram üzerinden göremeyebilir ancak Facebook üzerinden görme yetkisi varsa yine de görüntüleyebilecektir.

Instagram hikayeleri neden bu kadar popüler?

Instagram hikayeleri, geçici ve anlık içerik paylaşımıyla kullanıcıların daha spontane ve anlık paylaşımlar yapmasını sağladığı için popülerdir.

Hikayelerimi nasıl saklayabilirim?

Hikaye paylaştıktan sonra, üzerine dokunarak 'Öne Çıkanlar' bölümüne ekleyebilir ve daha sonra tekrar izleyebilirsiniz.

Hikayelerimi nasıl indirebilirim?

Hikaye paylaştıktan sonra, üzerine dokunarak 'Kaydet' seçeneğini kullanabilirsiniz ve hikayeyi galerinize indirebilirsiniz.

Hikayelerime nasıl müzik eklerim?

Hikaye oluştururken, ekranın üstünde bulunan müzik simgesine dokunarak hikayenize müzik ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here