Instagram Hızlı Yanıt Gönderme Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
1067

Instagram platformu her geçen gün gelişmeye devam ediyor. İlk çıktığı zamana oranla pek çok gelişme yaşayan Instagram’da yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. İlk zamanlarda sadece gönderi paylaşımım yapılan kişisel hesapları barındıran bir platform olan Instagram güncellemeler sonrasında bambaşka bir boyuta döndü.

Instagram’a getirilen yeniliklerin arasında hikaye, canlı yayın, albüm gibi özellikler büyük ilgi topladı ve sık sık kullanılmaya başlandı. Çoğu kişi gönderiden daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Önceden sadece kişisel hesapları barındıran platforma işletme hesapları da dahil edildi. Böylece kurumsal hesaplar için avantajlar sağlanmış oldu.

İşletme hesaplarının yanında alışveriş özelliği de işletmeler için büyük avantaj sağladı. İşletme hesabı kurumsal yerlerin profillerini düzenlemesi için olanak tanıdı ve işletmeler için önemli bir gelişme oldu.

Instagram Hızlı Yanıt Gönderme Nedir?

Instagram’da işletme hesaplarına sunulan özelliklerden bir tanesi de hızlı yanıt sunma özelliği oldu. Bilindiği üzere işletmelere müşteriler tarafından sorun bildirimi, eleştiri, soru sorma gibi konularda danışılabiliyor. Bu gibi durumlarda gelen mesajların hepsine cevap vermek uzun ve yorucu olabiliyor.

Gelen sorunların büyük bir kısmı ise benzer sorular oluyor ve farklı kişilere birbirine yakın cevaplar vermeniz gerekiyor. Bu noktada hızlı yanıt özelliği kullanarak hızlı yanıtlarınız arasında bulunan seçeneklerden bir tanesini seçerek önceden kaydettiğiniz cevapları anında karşı tarafa iletebilirsiniz.

Peki, Instagram hızlı yanıt özelliği nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram hızlı yanıt özelliği nasıl kullanılır?

Instagram’da hızlı yanıt özelliğini kullanmak için öncelikle işletme hesabınıza sahip olmanız gerekmektedir. eğer işletme hesabına sahip değilseniz, Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır? isimli rehberimizden yardım alabilirsiniz.

İşletme hesabınızı aldıktan sonra Instagram profilinize giriş yapıp sağ üst tarafta bulunan üç çizgi sembolüne dokunarak açılan menüden ayarlar seçeneğini seçmelisiniz.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

Daha sonra ‘işletme’ seçeneğine giriş yaparak burada bulunan ‘hızlı yanıtlar’ sekmesini seçmelisiniz.

instagram hızlı yanıt

Açılan ekranda mavi renkli olan ‘yeni hızlı yanıt’ butonuna dokunun. Açılan ekranda ilk kutucuğa hızlı yanıt olarak eklemek istediğiniz mesajı yazın, ikinci kutucuğa ise klavyenizden bir kısa yol metni yazın.

instagram hızlı yanıt

Artık istediğiniz gibi hızlı yanıtları kullanabilirsiniz. Hızlı yanıtı kullanmak için mesaj göndermek istediğiniz kişinin DM’sini açın. Ardından mesaj kutucuğunda bulunan ‘artı’ (+) butonuna dokunarak açılan seçenekler arasında mesaj sembolüne (kalp sembolünün yanındaki) dokunun. Ardından açılan menüde kayıtlı olan hızlı yanıtları göreceksiniz. Buradan kullanmak istediğinizi seçin ve anında gönderin.

instagram hızlı yanıt

Hızlı yanıt özelliğini sadece işletme hesapları mı kullanabilir?

Evet, hızlı yanıt özelliği sadece işletme hesapları tarafından kullanılabilir.

Hızlı yanıt özelliği ile kaç farklı hızlı yanıt kaydedebilirim?

Hızlı yanıt özelliği ile istediğiniz kadar farklı hızlı yanıt kaydedebilirsiniz.

Hızlı yanıtı sadece mesajlarda mı kullanabilirim?

Evet, hızlı yanıtları sadece Instagram DM'lerinde kullanabilirsiniz.

Hızlı yanıtları düzenleyebilir miyim?

Evet, istediğiniz zaman hızlı yanıtları ayarlardan düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Hızlı yanıtları silme seçeneği var mı?

Evet, hızlı yanıtları istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Hızlı yanıtlar başka hesaplar tarafından görülebilir mi?

Hayır, hızlı yanıtlar sadece sizin hesabınızda kullanılabilir ve diğer kullanıcılar tarafından görülemez.

Hızlı yanıtların karakter sınırı var mı?

Evet, hızlı yanıtların karakter sınırı vardır. Belirli bir karakter sınırını aşmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here