Instagram IG TV İstatistikleri Nasıl Görüntülenir?

0
844

Instagram önemli güncellemeler yaparak kendi her geçen gün değer kazanmaya devam ediyor. Bu güncellemeler sayesinde platformdaki kullanıcı sayısını da arttırmış oluyor.

Yapılan bu güncellemeler sayesinde platformdaki mevcut kullanıcıyı muhafaza ederken, yeni kullanıcılarında gelmesi sağlanıyor. Böylece hem kullanıcılar hem de Instagram platformu bu durumdan memnun oluyor.

Dünya üzerinde hemen hemen her bölgede kullanılan Instagram oldukça talep görüyor. Çevrenize bakarsanız tanıdığınız çoğu kişinin bir Instagram profili bulunuyor. Platformdaki kullanıcıların memnuniyeti bu konuda oldukça önemli olduğu için Instagram çalışmalarına özen gösteriyor.

instagram ig tv kanal nasıl açılır

Blindiği üzere Instagram’a ilk başta en fazla 15 saniye uzunluğunda videolar yüklenebiliyordu. daha sonradan bu sınır 1 dakikaya çıkartıldı. Tüm bunların üzerinden biraz zaman geçtikten sonra Instagram IG TV adında yeni bir platform tanıttı ve bu platformdaki kullanıcılara 10 dakikaya kadar (onaylı hesaplar 60 dakikaya kadar) video yükleme imkanı sunuyor.

Daha önceden IG TV’yi detaylı bir şekilde anlatmıştık ve IG TV’de video içeriklerinin nasıl olması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu makalemizde ise sizlere IG TV’nin istatistikler kısmından bahsedeceğiz. IG TV’de istatistikleri nasıl görüntüleyeceğinizi bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

IG TV istatistikleri nasıl görüntülenir?

Eğer IG TV’de bir kanalınız varsa dilediğiniz gibi IG TV’ye video yükleyebilirsiniz. Tabi ki yüklediğiniz videoların IG TV kurallarına uyuyor olması gerekmektedir. Eğer bir kanalınız yoksa Instagram’da IG TV Kanalı Nasıl Açılır? isimli makalemize göz atabilirisiniz.

IG TV’ye video yüklediyseniz bu videoya ait istatistikler görebilirsiniz. Bunlar; beğenmeler, yorumlar, görüntülenme sayısı, videonun ortalama izlenme yüzdesi ve hedef kitle tutma grafiği gibi istatistiklerdir.

Yüklediğiniz videonun istatistiklerini görmek için IG TV’de kanalınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonradan istatistiklerini görmek istediğiniz videonun üzerine dokunmalısınız.

Videonun altında iOS cihazlar içininstagram-ig-tv-istatistikişareti bulunurken, Android telefonlar içininstagram-ig-tv-istatistikişareti bulunmaktadır. Buradan telefonunuzun işletim sistemine göre hangisi varsa onu seçin.

En son olarak karşınıza istatistikleri göre seçeneği çıkacaktır. Buradan videonuza ait olan istatisktikleri kolay bir şekilde görebilirsiniz. Paylaşılan istatistikler arasında beğenme, yorum ve izlenme sayısı tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Ancak ortalama izlenme yüzdesi ve hedef kitle tutma grafiğini sadece siz görüntüleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here