Instagram IG TV’de Nasıl Video Paylaşılır?

0
1045

Bilindiği gibi Instagram platformu tüm dünya üzerinde en popüler sosyal medya uygulması haline geldi. Her gün milyonlarca kişi milyonlarca hikaye ve gönderi paylaşıyor. Aynı zamanda bu gönderilere milyarlarca yorum ve beğeni geliyor.

Durum böyle olunca Instagram yönetimi tarafından düzenli olarak yeni özellikler platforma dahil ediliyor. Böylece hem Instagram yönetimi hem de kullanıcılar platformdan memnun kalıyor. 

Instagram 2012 senesinde Mark Zuckerberg’in ekibi tarafından satın alındıktan sonra popülerliği artmaya başladı. İlk satın alındığı zamanlarda sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platform olarak işlev görüyordu. sayfaya yönlendirileceksiniz. 
Hatta paylaşılan videoların uzunluğu 15 saniyeden daha fazla olamıyordu. Daha sonradan bu sınır 1 dk olarak yenilendi. 

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Tüm bunlardan sonra Mark Zuckerberg’in ekibi Snapchat’i satın almak istedi ancak Snapchat yapılan bu teklife olumlu bakmadı. Tüm bunlardan sonra Mark Zuckerberg’in ekibi tarafından başta Instagram olmak üzere Facebook ve Whatsapp gibi platformalra hikaye özelliği getirildi.

Hikaye özelliğinin getirilmesinin ardından canlı video ve IG TV özellikler de platforma dahil edildi. IG TV platformunda daha uzun süreli video paylaşmak mümkün hale geldi. İlerleyen zamanlarda IG TV’nin YouTube’a rakip olması muhtemel gibi görünüyor. Peki IG TV’ye nasıl video yüklenir? Bu bilgiye ulaşmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram IG TV’de Nasıl Video Paylaşılır?

Öncelikle akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesap bilgilerinizi doğru girdikten sonra doğrudan ana
x
Ana sayfaya geldiğiniz zaman sağ üst taraftaki IG TV sembolüne instagram ig tv video yükleme tıklamanız gerekmektedir. Bu sembole tıkladıktan sonra kanalınıza gitmeniz gerekiyor. Eğer bir kanala sahip değilseniz Instagramda IG TV Kanalı Nasıl Açılır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Eğer bir kanalınız varsa ‘IG TV’de ara‘ yazısının sağında gördüğünüz profil fotoğrafınıza tıklayarak kanalınıza gitmeniz gerekmektedir.

Buraya kadar geldikten sonra ‘artı’ instagram ig tv video yükleme işaretine dokunarak galerinizden bir video seçmeniz gerekmektedir. Yüklemek istediğiniz videoyu belirledikten sonra ‘ileri’ butonuna dokunun.

Açılan ekrandan videonuza başlık ve açıklama ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu ekrandan bu videoyu Facebook sayfasında paylaşabilirisiniz. En son olarak ‘paylaş’ butonuna dokunduğunuz zaman videonuz kanalınızda görünecektir. IG TV’de video paylaşma işlemi bu kadar. Kanalınıza istediğiniz kadar video ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here