Instagram IG TV’den Nasıl Video İndirilir?

0
895

Instagram’da hepimizin bazen çok beğendiği gönderiler olabiliyor. Bunları bilgisayarımıza veya telefonumuza kaydetmek istiyoruz. Bu gönderileri kaydetmek için ekran görüntüsü almak en kolay yöntem oluyor.

Ancak bu şekilde kaydettiğiniz zaman videolarınızda ve fotoğraflarınızda görüntü kalitesi bozulabiliyor. Bu yüzden direkt olarak videoları kaydetmek daha iyi bir sonuç verecektir. Bunun için farklı yollar vardır ancak en kolay yol sitemizdeki video-resim indirme aracını kullanmak olacaktır.

Sitemize özel olarak tasarlanan bu indirme aracını kullanarak istediğiniz fotoğrafları ve videoları indirebilirsiniz. Daha önceden Instagram’dan nasıl video ve fotoğraf indirileceğini anlatan bir rehber yayınlamıştık.

instagram veri kullanımı

Tüm bunlarla beraber bilindiği gibi Instagram’a sonradan dahil edilen bir özellikle IG TV geldi. Bu özelliği kısaca Instagram’ın içinde bulunan bir video platformu olarak özetlemek yanlış olmayacaktır. IG TV hakkında daha detaylı bilgi almak için İnstagram IG TV Nedir ? Nasıl Kullanılır ? isimli rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Instagram IG TV konusunda oldukça iddialı ilerliyor ve gelecekte Youtube’a rakip bir platform olacağı iddia ediliyor. Bilindiği gibi Instagram’da paylaşılan videolar sadece en fazla 1 dakika kadar olabiliyordu. Ancak IG TV’de 10 dakikaya kadar video paylaşımı yapılabiliyor. Bunun yanında onaylı (mavi tiki olan) hesaplar 60 dakikaya kadar video paylaşımı yapabiliyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Instagram’da bulunan IG TV oldukça rağbet görmeye devam ediyor. Bazen IG TV’de beğendiğimiz videolar olabiliyor ve bunları kaydedip başkasına göndermek veya daha sonra izlemek istenebiliyor. Peki, Instagram IG TV’den nasıl video indirilir? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram IG TV’den nasıl video indirilir?

Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Bunun için Instagram uygulamasından hesap bilgilerinizi girerek ana sayfaya ulaşmalısınız. Buradan yukarıdaki IG TV sembolüne dokunup istediğiniz videoyu bulmanız gerekiyor.

İndirmek istediğiniz videoya karar verdikten sonra aşağıda bulunan seçenekler arasında ‘üç nokta’ seçeneğine dokunun.

instagram ig tv video indirme

Karışınıza gelen ekrandan ‘Bağlantıyı Kopyala’ seçeneğini seçmelisiniz.

instagram ig tv video indirme

Daha sonra sitemizde bulunan video-resim indirme aracı bağlantı adresini tıklayarak açın ve kopyaladığınız URL adresini buraya yapıştırın ve indir butonuna tıklayın.

instagram ig tv video indirme

Tüm işlemler bu kadar eğer video-resim indirme aracının nasıl çalışacağını bilmiyorsanız İnstagram Resim ve Video İndirme Nasıl Yapılır ? isimli yazımızdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here