İnstagram Android – iOS Uygulama İndir 2023

0
2785

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan İnstagram’a her gün milyonlarca kişi giriş yapıyor. İnstagram’ın bünyesinde birbirinden çok farklı hesaplar bulmak da mümkün. Mesela, İnstagram’da gezinirken hepimiz muhakkak bir e-ticaret sayfasına denk gelmişizdir.

İnstagram profilinize bilgisayardan giriş yapabilirsiniz ama bilgisayardan ziyade daha çok giriş yapmak için tercih edilen yöntem, İnstagram’ın akıllı telefonlar için yayınladığı uygulama oluyor.

Peki bu uygulamayı nasıl telefonumuza yükleyebiliriz? Ya da telefonumuz için hangi uygulama uyumludur? Bu soruların hepsinin cevabını bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

İnstagram Android Uygulaması İndir

Android işletim sistemi olan (genel olarak Samsung, Huawei, LG, Sony, Xiaomi, General Mobile ve yeni çıkan Nokia modelleri) bir telefonunuz varsa ilk olarak bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Eğer Gmail hesabınız yoksa nasıl açacağınıza dair kolay rehbere burdan erişebilirsiniz.

1. Adım: Daha sonra bu Gmail hesabınız ile Google Play Store isimli uygulama marketine giriş yapmalısınız.

2. Adım: Eğer Gmail hesabınızı doğru bir şekilde girdiyseniz, Google Play Store’un uygulama arama çubuğuna aşağıda bulunan hareketli resimdeki gibi, ‘Instagram’ yazıp aratmalısınız ve karşınıza çıkan ilk uygulama İnstagram’ın resmi uygulaması olacaktır.

3. Adım: Yükle butonuna dokunarak telefonunuza çok kolay bir şekilde İnstagram uygulamasını indirebilirsiniz.

Android İnstagram indirme
Android İnstagram indirme adımları

Ayrıca eğer makalemizi mobilden okuyorsanız, Android için İnstagram Uygulaması yazısına tıklayarak direkt Play Store’da İnstagram uygulamasına yönlendirilirsiniz.

İnstagram iOS (iPhone) Uygulaması İndir

Eğer bir iPhone’a veya iPod Touch‘a sahipseniz İnstagram uygulamasını indirmek için öncelikle iCloud hesabına ihtiyacınız var.

iCloud hesabınızı cihazınıza tanımladıysanız, App Store isimli uygulama marketine dokunun. Karşınıza çıkan ekrandaki arama kutucuğuna İnstagram yazıp aratın.

Listenin en başında İnstagram’ın resmi uygulamasını göreceksiniz. Buraya tıklayarak, açılan ekranda mavi renkli bulut simgesine dokunduğunuz anda İnstragram uygulaması telefonunuza inmeye başlayacak.

İndirme işlemlerini aşağıdaki hareketli resimden takip edebilirsiniz.

iOS İnstagram indirme
iOS İnstagram indirme adımları

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzun ana sayfasında yer alan İnstagram simgesine tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Eğer bir hesabınız yoksa İnstagram Hesabı Nasıl Açılır ? İnstagram Kaydol isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Ayrıca iOS için direkt indirme sayfasına ulaşmak istiyorsanız, iOS (iPhone) için İnstagram Uygulaması linkine tıklayabilirsiniz. Böylece otomatik olarak itunes sayfasına yönlendirileceksiniz.

Her iki platform için İnstagram uygulamasına sürekli olarak güncellemeler gelecektir. Güncelleme yapmak isterseniz yine aynı şekilde uygulama marketlerine girerek güncelle butonuyla işinizi halledebilirsiniz.

Eğer güncellemeleri yüklemek istemiyorsanız kullandığınız cihazın uygulama marketinin ayarlarından güncellemeleri kapatabilirsiniz ya da aynı menüden otomatik güncelleme seçeneğiyle sürekli güncellemeleri otomatik olarak yapabilirsiniz.

Bir akıllı telefonunuz yoksa yada İnstagram uygulamasını indirmek istemiyorsanız, bilgisayarınızdan veya telefonunuzun internet tarayıcısından İnstagram’ın ana sayfasına giderek hesabınıza girebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here