İnstagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?Bilgisayardan Nasıl Görülür?

0
1344

İnstagram son zamanların en popüler sosyal medya platformu haline gelmiş durumda. Gün içerisinde milyonlarca fotoğraf ve video paylaşılıyor. Bunun yanında bu gönderiler beğeni ve yorum alıyor.

İnstagram’a sonradan dahil olan bir özellik sayesinde çok beğendiğimiz gönderileri kaydedebiliyoruz. Böylece istediğimiz zaman bu gönderilere ulaşabiliyoruz. Çoğumuz İnstagram’daki kaydedilenler özelliğini muhakkak kullanıyoruz. 

İnstagram kaydedilenler özelliği nedir?

Bu özellik İnstagram’a ilk defa Aralık 2016 senesinde gelmişti. Çıktığı andan çok beğenilen bir özellik halini aldı ve sık kullanılmaya başlandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar çok beğendiği gönderileri İnstagram içerisinde saklayabiliyor. Böylece kullanıcı istediği zamanda kaydettiği gönderilere ulaşabiliyor.

İnstagram’da kaydedilen gönderiler ‘kaydedilenler’ kısmında saklanıyor. Daha önce kaydedilmiş tüm gönderilere buradan ulaşılabiliyor. Böylece çok beğenilen gönderilere ulaşmak daha kolay hale geliyor.

Unutmadan kaydedilenler özelliği kişiye özel bir özelliktir. Yani sizin kaydettiğiniz gönderileri başkasının görmesi mümkün değildir. Bu gönderilere sadece siz ulaşabilirsiniz.

İnstagram kaydedilenler özelliği nasıl kullanılır?

Bu özelliği kullanması oldukça kolaydır. Bir gönderiyi çok beğendiniz ve bunu kaydetmek istiyorsunuz. Bu durumda tek yapmanız gereken gönderinin sağ alt köşesinde bulunan kaydetme simgesine ‘ instagram kaydedilenler‘ dokunmanız yeterli olacaktır. Bu simgeye dokunduktan sonra gönderi ‘instagram kaydedilenler‘ bölümüne gidecektir.

İnstagram kaydedilenler nasıl görülür?

İnstagram kaydedilenler kısmına mobil uygulamadan ulaşmak oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasının yüklü olmasıdır. Daha sonra uygulamadan hesap bilgilerinizi girerek giriş yapmanız gerekiyor.

Hesap bilgilerinizi doğu bir şekilde girdikten sonra profilinize girerek sağ üst köşeden ‘üç çizgi‘ simgesine tıklamalısınız.

instagram yakın arkadaş listesi

Açılan menüden kaydedilenler kısmını göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra kolaylıkla kaydedilenler kısmına ulaşabilirsiniz. Buraya girdikten sonra daha önceden kaydettiğiniz tüm gönderilerle karşılaşacaksınız. Dilediğiniz gönderiyi buradan tekrar görüntüleyebilirsiniz.

instagram yakın arkadaş listesi

İnstagram kaydedilenler bilgisayardan görülebilir mi?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi mobil uygulama üzerinden saniyeler içerisinde kaydedilenleri görüntüleyebiliyoruz. Ancak bunu bilgisayarda yapmak bu kadar kolay değil. Yani, İnstagram’ın web sitesinden hesabımıza girerek daha önceden kaydettiklerimizi göremeyiz.

Peki bilgisayardan kaydedilenlere ulaşmak için ne yapmamız gerekiyor? Bunun için ilk yapmanız gereken bilgisayarınıza bir Android tabanlı sanal makine kurmanızdır. Ancak hemen telaşlanmayın, bu işlem tahmin ettiğiniz kadar zor değil.

Bilgisayardan İnstagram DM (Direkt Mesaj) Nasıl Gönderilir? isimli makalemizi incelerseniz sanal makinenin adım adım nasıl kurulacağını rahatlıkla görebilirsiniz. Sanal makine kurduktan sonra mobil uygulamada yaptığınız tüm işlemleri bilgisayarınızda gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here