İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

0
1244

İnstagram her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmayı başaran bir platform. Bunun arkasında ki en temel sebep ise kullanıcıları memnun etmesidir. İnstagramın algoritması çok güçlü olduğu için sizin ilginizi çekebilecek gönderileri ve kişileri size sunar.

Instagramda bilindiği gibi ‘kişi önerileri‘ kısmı bulunmaktadır. Burada sizinle ilişkisi olabilecek kişiler karşınıza çıkar. Genellikle burada önerilen kişiler ile doğrudan bir bağlantımız vardır ve çoğu kişiyi tanıyoruzdur.

Sürekli tanıdığımız kişilerin karşımıza çıkmasının en temel iki tane sebebi vardır. Birincisi Facebook ile bağlantılı olmamız diğeri ise rehberimizle bağlantılı olmamızdır. Yani Instagram hesabınızın Facebook ve rehberinizle sekronizasyonu varsa rehberinizdeki kişiler ve Facebook arkadaşlarınızın Instagram hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Tüm bu bağlantılar sayesinde Instagram size en doğru kişi seçenekleri sunar, ayrıca arkadaşlarınızın arkadaşları da burada çıkabilir. Bazı durumlarda bu kişi önermeleri can sıkıcı bir hale gelebilir. Dolayısıyla Instagram kullanıcıları bu bölümü kapatmak isteyebilir. Peki, İnstagram kişi önermeleri nasıl kapatılır? Yazımızın devamında buna kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İnstagram kişi önerileri nasıl kapatılır?

Yukarıdaki ön bilgilendirme kısmında da bahsettiğimiz gibi Instagramın kişi önerileri yaparken en çok yararlandığı bölümlerden bir tanesi rehber bilginizdir. Buradaki rehberinizi paylaşırsanız etkileşime geçtiğiniz kişilere göre size kişi önerileri sunacaktır. Bu yüzden ilk yapılması gereken rehber bağlantısının Instagram ile kesilmesidir.

Bu işlem için öncelikle akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yaparak hesap bilgilerinizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Ardından profilinize girerek ‘ayarlar’ kısmına gelmeniz gerekiyor. Bunun içinde profilinize gidip sağ üst taraftan ‘üç çizgi’ butonuna basarak açılan menüden en alttaki ayarlar bölümüne alanya escort tıklamanız gerekiyor.

instagram yakın arkadaş listesiİnstagram hesap gizleme

Ayarlar kısmında ‘kişileri takip et’ başlığı altında ‘kişiler’ seçeneği olacaktır. Buraya dokunarak rehberimizdeki kişileri açıyoruz. Buradaki kısımdan isterseniz rehberinizi bağlayabilirsiniz veya bağlantıyı kesebilirsiniz.

instagram kişi önerilerini engelleme

Rehberiniz zaten bağlantılı olduğu için ‘rehbere bağlanıldı’ yazısı olacaktır. Buna dokunarak bağlantıyı kesebilirsiniz. Bu adımı yaptıktan sonra Instagram rehberinizdeki verileri alamayacaktır ve size rehberinizle bağlantılı olan kişi önerilerinde bulunamayacaktır.

Facebook ile bağlantı nasıl kesilir?

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Facebook bağlantısını da kesmeniz gerekir. Bunun için Yine aynı bölümden ‘Facebook Arkadaşları’ bölümüne tıklamasınız.

instagram kişi önerilerini engelleme

Buradan ‘Facebook’a bağlanıldı’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği kapattıktan sonra artık hesabınız Facebook üzerinden size kişi önerisinde bulunamayacaktır.

Kişi önerileri manuel olarak nasıl silinir?

İnstagramdaki kişi önerilini eliniz ile silmek için kalp bölümüne gelmeniz gerekiyor. Bu bölümde biraz aşağı doğru geldikten sonra kişi önerileri karşınıza çıkacaktır. Buradaki kişilerin yanında takip et butonu ve ‘çarpı’ işareti bulunuyor. Çarpı işaretine tıklayarak kişi önerilerini kendiniz temizleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here