Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

0
1188

Bilindiği gibi Instagram ülkemizde ve tüm dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Her gün pek çok kişi Instagram’da belirli bir zaman harcıyor.

Gün içerisinde gönderiler paylaşılıyor ve bu gönderiler toplamda milyarlarca beğeni ve yorum alıyor. Aynı zamanda bir çok kişi birbirini takip ediyor. Instagram’da en önemli ölçülerden bir tanesi de takipçi sayısıdır. İnsanların büyük bir kısmı takipçi sayılarının yüksek olmasını istemektedir.

Sosyal çevrenizde tanıdıklarınızın sizi Instagram’da takip etmesi için en önemli etken kullanıcı adınız olacaktır. Çünkü adınızı ve soyadınızı içeren bir kullanıcı adına sahip olursanız çevrenizdeki kişilerin sizi bulması daha kolay olacaktır.

Ancak Instagram’da herhangi bir konuda sayfa açmayı planlıyorsanız yaratıcı isimler bulmanız gerekecektir. Çünkü en başta sayfanızın ilgi çekmesi gerekir. Bunun içinde farklı bir isim bulmanız gerekecektir.

Eğer önceden bir kullanıcı adı aldıysanız ve daha sonradan değiştirmeye karar verip “Instagram’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir?” diye kendiniz soruyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Instagram’da kullanıcı adı değiştirmek oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için ilk yapmanız gereken akıllı telefonunuzu kullanarak Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Hesap bilgilerinizi doğru girdikten sonra ana sayfaya ulaşmış olacaksınız. Burada sağ alt köşede bulunan profil resminize tıklayarak profilinize giriş yapmalısınız. Profilinize ulaştıktan sonra takipçi sayınızın altında bulunan ‘Profili Düzenle’ butonuna tıklamalısınız.

instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir

Daha sonra karşınıza çıkan ekrandaki kutucuklardan ikinci sırada olan kullanıcı adınızı temsil etmektedir. Bu kutucuğun içerisinde mevcut kullanıcı adınız yazacaktır. Eğer kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız bu kutucuğa dokunarak yeni kullanıcı adınızı yazmanız gerekmektedir.

Instagram isim nasıl değiştirilir

Yeni kullanıcı adınızı doğru bir şekilde yazdıysanız sağ üst tarafta bulunan tik (✓) işaretine dokunarak yeni kullanıcı adınızı onaylayabilirsiniz. Eğer bu kullanıcı adı uygunsa ve başkası tarafından kullanılmıyorsa işleminiz onaylanacaktır. Bu işlem sonucunda takipçilerinizin kullanıcı adınızı değiştirdiğinizden haberi olmayacaktır.

Bunun haricinde dilediğiniz zaman eski kullanıcı adınızı tekrardan alabilirsiniz. Buradaki önemli nokta ise önceki kullanıcı adınızı başkasının almamış olmasıdır. Eğer eski kullanıcı adınızı başkası aldıysa siz tekrardan geri alamazsınız.

Instagram kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim?

Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek için profilinize girerek 'Profili Düzenle' butonuna tıklamanız ve yeni kullanıcı adınızı yazmanız yeterlidir.

Kullanıcı adımı değiştirirsem takipçilerim haberdar olacak mı?

Hayır, kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde takipçilerinizin bundan haberi olmayacaktır.

Kullanıcı adımı kaç kez değiştirebilirim?

Instagram kullanıcı adınızı sınırsız kez değiştirebilirsiniz.

Eski kullanıcı adımı tekrar alabilir miyim?

Eski kullanıcı adınızı tekrar alabilirsiniz, ancak başkası tarafından alınmamış olmalıdır.

Yeni kullanıcı adımı ne kadar sürede kullanabilirim?

Yeni kullanıcı adınızı doğru bir şekilde girdikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanıcı adımı değiştirirken karakter sınırlaması var mı?

Evet, kullanıcı adı en fazla 30 karakter uzunluğunda olabilir.

Yeni kullanıcı adımı nasıl seçmeliyim?

Yeni kullanıcı adınızı özgün ve ilgi çekici seçmeniz sayfanızın daha dikkat çekici olmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here