Instagram Kullanıcılarının Katılım Tarihi Nasıl Öğrenilir?

0
555

Instagram her geçen gün popülaritesi artan bir sosyal medya platformu olarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Dünyanın her yerinde oldukça fazla kullanıcıya sahip olan ve her kesime hitap eden Instagram’daki toplam kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda.

İnstagram kullanıcıları gün içerisinde gönderi ve hikaye paylaşımı yapıyorlar. Bunun yanında takipçileriyle etkileşimde bulunuyorlar ve beğeniyle yorum bırakıyorlar. Oldukça sık kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram’da kullanıcıların büyük bir kısmı takipçi sayılarını da arttırmak istiyor.

Instagram kullanıcıları takipçilerini arttırmak için kaliteli içerik sunuyor ve düzenli olarak paylaşımda bulunuyor. Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için en önemli yöntemlerden bir tanesi de keşfet bölümüne çıkmak oluyor. Bu konu hakkında detaylı bilgi için  İnstagramda Keşfete Nasıl Düşülür ? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram ekibi kullanıcı sayısını arttırmak için ve mevcut kullanıcılarını korumak için sürekli olarak güncelleme yapıyor ve bu güncellemelerle beraber yeni özellikler ekliyor. Instagram’daki yeni eklenen özellikler arasında Instagram kullanıcılarının profilleri hakkında bilgi sahibi olmamız sağlanıyor.

instagram IG TV nedir

Instagram’a gelen bu hesap hakkında özelliğiyle kullanıcıların Instagram’a katılım tarihlerine erişilebiliyor. Burada önemli olan Instagram’ın kullanıcılara bu hesap hakkında özelliğini eklemesidir. Çünkü, bu hesap hakkında bölümü her kullanıcıya verilmemektedir. Genellikle çok sayıda takipçisi olan ve onaylı hesaplarda bu özellik aktifleşmektedir.

Peki, Instagram bu hesap hakkında nedir? Instagram kullanıcılarının katılım tarihi nasıl öğrenilir? Bu soruların tamamı için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Instagram kullanıcılarının katılım tarihi nasıl öğrenilir?

Instagram’a yeni gelen özellikle Instagram hesaplarının katılım tarihi, eski kullanıcı isimleri, biyografileri gibi özelliklere erişebilirsiniz. Bu özelliğin getirilmesinin en temel sebebi, sahte hesapların önüne geçerek hesapların güvenliğini arttırmaktır.

Instagram’daki bir kullanıcının Instagram’a katılım tarihini öğrenmek için ilk olarak profiline giriş yapmalısınız. Ardından profilinin sağ üst tarafında bulunan üç nokta işaretine dokunup, açılan menüden ‘bu hesap hakkında’ seçeneğini seçmelisiniz.

instagram bu hesap hakkında

Açılan ekran üzerinden kullanıcının katılım tarihi, yaşadığı ülkeyi, daha önceden kullandığı kullanıcı isimlerine erişebilirsiniz.

instagram bu hesap hakkında

Böylece daha sonradan kullanıcı adını değiştiren veya sahte profiller anlaşılmış olacaktır. Bu sayede gerçek hesap sahipleri belli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here