Instagram Mesaj Gönder Butonu Neden Görünmüyor?

1
6405

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platfromlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Dünyanın hemen hemen her yerinden erişim imkanı bulunan sosyal medya uygulamasının 1 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olduğu biliniyor.

Instagram her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu sayede hem platformda bulunan mevcut kullanıcıların platformda kalması sağlanıyor hem de yeni kullanıcıların Instagram’a girmesi sağlanıyor.

Instagram’ın ilk zamanları oldukça sade bir yapıya sahipti. Yalnızca gönderi paylaşımı yapılan sosyal medya uygulamasında bu gönderilere yorum ve beğeni bırakılabiliyordu. O zamanlarda popüler olmasının altında yatan en temel sebep ise Instagram’daki filtrelerin çok popüler olması oldu.

Instagram’ın gelişmesinde ki en önemli adımları ise Facebook grubu tarafından satın alındıktan sonra atıldı. En popüler olan özelliği ise hikayeler bölümü oldu. Instagram’a hikayeler getirildikten sonra çoğu kullanıcı gönderiden daha çok hikaye paylaşmaya başladı.

Instagram’ın kullanıcı sayısının fazla olması gizlilik ve güvenlik kurallarının katı olmasına yol açıyor. İnsanların kişisel bilgilerini paylaştığı sosyal medya uygulamasının en önemli işlevlerinden bir tanesi güvenliğin sağlanması oluyor. Instagram’ın bu konu hakkında yaptığı çalışmalardan bir tanesi mesaj gönderimine engel koymak.

Instagram Mesaj Engeli Nedir?

İnstagram hesap gizleme

Instagram’da birine mesaj gönderemiyorsanız bunun sebebi mesaj engeli almış olmanız olabilir. Eğer kısa süre içerisinde birbirinden farklı kişilere çok sayıda mesaj gönderdiyseniz Instagram tarafından mesaj engeli almış olabilirsiniz.

Instagram Mesaj Gönder Butonu Neden Görünmüyor?

Bir kişinin profiline girip mesaj gönderme işlemi yapmak için sağ üst taraftaki üç nokta işaretine tıklayıp mesaj gönder butonunu seçmeniz gerekiyor. Buradan istediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Bazı durumlarda ise bu buton aktif olmayabiliyor. Bunun sebebi yukarıda belirttiğimiz gibi mesaj engeli almış olmanız olabilir. Bunun engelin kalkması için sadece beklemeniz gerekmektedir. Kimseye mesaj atmadan 24-48 saat kadar beklemeniz durumunda yüksek ihtimalle mesaj engeliniz kalkacaktır.

Instagram’daki kullanıcıya mesaj gönderememe sebebinizin mesaj engeli olup olmadığını anlamak için bu kişiye başka bir hesaptan mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise mesaj göndermek istediğiniz kişinin mesaj özelliğini kapatmış olması olabilir. Bu durumda karşı tarafın mesaj özelliğini açmasını beklemekten başka çareniz bulunmamaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here